Opět bez bodu: AFK Kunvald - Sokol Klášterec 3:2

Po dvou letech jsme se opět mohli těšit na sousedské derby hrané tentokrát v Kunvaldě. Mezi asi 150 diváky klášteráci rozhodně nebyli v menšině. A derby to bylo jako křen, dobrý útočný fotbal, divácká atmosféra, v roli trenérů obou mužstev bráchové, dost gólů a dramatický závěr vyšperkovaný chybami rozhodčího. Škoda jen, že jsme nevyválčili aspoň bod.

Lepení sestavy nebylo pro našeho trenéra jednoduché. Nekoranec možná stihne poslední letošní zápas, dále zranění Hůlka, Janeček, nemocný Michalička. Proto byl Křen stažen do zálohy, v ní také od začátku nastoupil Šimek. A možná počáteční nesehranost byla důvodem našeho slabého začátku – v 6. minutě jsme již prohrávali 0:2! To se nakonec ukázalo jako rozhodující moment utkání. V dalším průběhu zápasu jsme byli vyrovnaným soupeřem. Už ve 13. minutě se nám podařilo zásluhou Honzáka a zakončujícího Křena snížit a i potom jsme se snažili o časté útoky s cílem vyrovnat. Jenže Kunvald je zkušené mužstvo, využíval každé příležitosti k brejkům a z jednoho z nich Moudý zvýšil na 1:3.

Ani v druhém poločase jsme nepolevili. Už v 49. minutě trenér poslal na hřiště technicky zdatného Bartoše, vynutili jsme si mírnou převahu a nakonec ji v 65. minutě vyjádřil Kučírek krásnou střelou z přímého kopu z dálky, kterou nikdo nečekal. Kunvald se vítězství nechtěl vzdát, a místo úporného bránění se častěji objevoval před naší bránou a vytvářel si šance. Bohužel však rostoucímu tempu a vývoji utkání přestával stačit rozhodčí Lukes. Nejdříve asi dvakrát vymyslel nebo naopak neviděl rohový kop a nakonec v 87. minutě odpískal vymyšlenou penaltu. Ve vypjaté atmosféře naši hráči neudrželi nervy na uzdě a rozhodčí musel Hrušovi a Fraňkovi pohrozit červenou kartou. Soupeř ovšem byl uznalý a po dohodě kopl exekutor penaltu tak, aby ji náš gólman chytil. A pak už, po pár minutách nastavení, byl konec.

Přestože jsme v oslabené sestavě předvedli solidní výkon, na body to už potřetí za sebou nestačilo a pohled na tabulku není zrovna příjemný. Navíc nás teď čeká Žamberk, tedy další nadmíru těžký soupeř. Snad nám pomůže, že se po třech týdnech bude hrát zase na našem hřišti.

FAKTA z utkání:
AFK Kunvald - Sokol Klášterec n. Orl. 3:2 (3:1)

Sestava:
Hruša – Kučírek, Mitvalský, R. Kalous, Rous – Šimek (49. Bartoš), M. Fišer, P. Fišer, Křen (81. Lukáš Kalous) – Honzák (69. Franěk), Sabota.

Jak šly minuty:
2. Velká šance Klášterce, po přihrávce Saboty jde sám Michal Fišer, ale obstřelil nejen
brankáře Urbana, ale i branku.
3. Kunvaldský Krejsa, možná v ofsajdu, přehazuje brankáře Hrušu a Kunvald se ujal vedení – 1 : 0
6. Po důrazu útočníka Kuceje vede Kunvald už – 2 : 0
13. Po našem rohu Honzák dáva před branku a tam Křen snižuje – 2 : 1
15. Šanci Kunvaldu likviduje Hruša
18. Po faulu na M. Fišera kope přímák P. Fišer do zdi, od ní míč do rohu. Z rohu nic.
22. Střela M. Fišera nad branku
23. Hlavička domácích vedle
24. Další střela Kunvaldu, opět mimo
27. Po úniku domácího Moudrého nebyl pro něj problém – 3 : 1
33. Roh domácích a hlavička nad
37. Naše šance, ale střela mimo, navíc pískán ofsajd
38. Přímý kop domácích, naše obrana zlikvidovala.