Svobodní (mladší) – Ženatí (starší) 4:2 (2:2), penalty 5:7

Rok se sešel s rokem a na hřiště zamířili nejdříve fotbalisté, tentokrát v roli pořadatelů, a po nich příznivci fotbalu, tentokrát v roli fotbalistů. Hrálo se tradiční podzimní utkání Svobodní – ženatí. Přesnější by bylo označení Mladší – starší, protože ženatých bylo dohromady jen 7, ale hlásí se do tohoto týmu i hráči zadaní nebo jen starší než 25 let.

Letos se kapitáni svých mužstev moc nesnažili sehnat si silný mančaft a tak na hřišti nastoupilo jen 12 hráčů za svobodné a 13 za ženaté. Kde jsou ty doby, kdy se na střídačkách tísnilo po 5 - 7 hráčích na obou stranách. Možná proto se hrálo opatrněji, aby každý dohrál bez zranění, a o něco pomaleji než dříve, protože docházející síly nebylo skoro kým vystřídat. Přesto se asi 90 diváků mělo na co dívat. Zaujali například výkony obou brankářů Karla Jireše a Jirky Voksy, výkon nestárnoucího Tondy Mlynáře, rychlost Peti Brůny, fotbalovou trenéra Michala Černocha, střelecká potence Terryho Rouse a výkony patnáctiletých mladíků Martina Bílka a Vojty Frimla. Posledně jmenovaného a brankáře Jireše pozval trenér Černoch dokonce na tréninky klášterského áčka. Tím se naplnil i jeden z cílů tohoto utkání: nejen dát příležitost zahrát si řadě chlapů, kteří obvykle stojí mezi diváky na mistrákách, ale eventuálně objevit i nové členy týmu.

Jak to dopadlo? Už podruhé za sebou a podruhé v historií těchto utkání vyhráli Svobodní. Častěji se objevovali před brankou ženáčů, byli rychlejší a úspěšnější ve střelbě. Těžili především z výborné hry mladíků Bílka a Frimla. Ženatí se sice ujali vedení brankou Pepy Rouse ve 22 min. pěknou střelou z dálky, ale mladíci brzy vyrovnali a v 39. minutě se ujali vedení, když vždy skoroval Friml. V druhé půli Ženatí kopali dvě penalty, z nichž první nedali, druhou v 62. minutě opět Rous proměnil, jenže pak Tomáš Lux poslal mladé do vedení a Friml z hodně přísně nařízené penalty dokončil svůj hattrick. Penalty ovšem skončily vítězstvím ženatých, střely mladíků byly často mírné a nepřesné.

Krásné počasí, na amatéry vcelku slušná úroveň fotbalu a solidní divácká kulisa přinesly příjemné nedělní odpoledne pro všechny zúčastněné.