Nestačili jsme: AZAS D.Čermná - Sokol Klášterec 4:0

V deštivé sobotě nás čekal druhý ze série zápasů s mužstvy z popředí tabulky. Minulou neděli jsme trochu zbytečně prohráli doma s vedoucím Brandýsem, nyní jsme zajížděli do Dolní Čermné. Tady počasí nakonec nebylo špatné, nejenže nepršelo, ale i slunce chvílemi svítilo. Bohužel si posvítilo na naši výraznou prohru.

Naše mužstvo se potýkalo se dvěma zásadnímu problémy. Jednak nám chyběli Janeček, Nekoranec, R. Kalous a Mitvalský neboli v podstatě nám chyběla osa naší obranné činnosti. Navíc v průběhu zápasu jsme pro zranění přišli o další tři hráče. Za druhé v Čermné mají velké široké hřiště, na jakém neumíme hrát. Podle hodnocení trenéra musíme konstatovat, že soupeř byl po celé utkání lepší, nedařilo se nám ubránit jejich útok, vcelku jednoduše hrající na nakopávání míčů za naší obranu. Přitom nelze našim něco vytknout, k utkání přistoupili zodpovědně a snažili se uhrát dobrý výsledek. Ale nakonec v Čermné dopadli stejně jako loni.

Začátek utkání byl vcelku vyrovnaný, měli jsme i několik šancí. Ale zhruba po čtvrthodině hry se už naši dostávali k bráně soupeře jen sporadicky, naopak vzadu se začali objevovat okénka. Po jednom z nich v 27. min. padl první gól. Pak jsme mezi 35. a 66. minutou museli 3x střídat pro zranění našich hráčů – Míši Fišera, Hůlky a Fraňka a na lavičce náhradníků už nikdo nezbyl, poprvé za nás nastoupil nový hráč – loni dorostenec Vašek Bílek. V závěru 1. půle jsme dostali druhý gól, zkraje 2. poločasu Čermná definitivně rozhodla a na konci zápasu nás vyprovodila domů čtvrtým gólem.

V příštím kole nás čeká sousedské derby v Kunvaldě. Sousedské geograficky i v tabulce. Samozřejmě budeme chtít zabojovat, ale je otázkou, kolik marodů bude schopno v sobotu nastoupit.

FAKTA z utkání:
TJ AZAS Dolní Čermná - T.J. Sokol Klášterec n. Orl. 4:0 (2:0)
Sestava: Hruša – Kučírek, Michalička, Rous, Hůlka (40. Bříza) – Franěk (66. Bílek), M. Fišer (35. Křen), P. Fišer, Sabota – Honzák, Bartoš.

5.První akce domácích, střelu z vápna kryje Hruša
7. Střílený centr P. Fišera, Honzák tečuje, míč od obránce do rohu.
11. Sabota střílí z úhlu vedle
13. Pěkný pas Bartoše ze středu hřiště na Michaličku, ten ale nezpracoval
13. Střela domácích, rohový kop a hlavička vedle,
14. Pro změnu roh našich, po několika odrazech Kučírek nahrává Michaličkovi a jeho tvrdá střela jde nad
18. Nadlouho poslední pokus našich, Hůlkovu střelu z úhlu chytá brankář
19. Únik domácího útočníka, Kučírek mu znepříjemňuje život až ho donutí vystřelit vedle
21. Střeal domácích z 20 m, Hruša jistě chytá
27. Ze standartní situace domácích hlavička osamoceného domácího hráče – 1 : 0
32. Domácí opět střílí z vápna, střela mu ale nesedla a Hruša chytá
35. Střídání našich: Křena za kulhajícího Michala Fišera
39. Střela našich, Bartoš vedle
40. Střídání našich, Bříza za Hůlku, opět kvůli zdravotním potížím
42. Další pokus Čermné, odvracíme na roh, po něm znovu na roh a pak Hruša vyboxoval
45. Po nenápadném centru padá míč za Hrušovi záda - 2 : 0

51. Protiútok Čermnéstřelu Hruša vyráží na roh
52. Kopie prvního gólu: Přímý kop domácích z půli hřiště, osamocený hráč domácích
s přehledem hlavičkuje za bezmocného Hrušu – 3 : 0

54. Další útok domácích, zatáhnuto po lajně, míč ke značce penalty a střela z otočky těsně vedle,
56. Po dlouhé době pokus našich, Křen po autu střílí nad,

57. Po rohovém kopu domácích Kučírek odvrací na další roh
63. Roh našich, centr na zadní tyč, Fraňkovi střela nesedla brankář bez potíží chytá,
65. Po slibné kombinaci roh pro nás, po něm skrumáž a nic z toho
66. Střídání našich, poprvé za muže nastupuje Václav Bílek za zraněného Fraňka,
67. Střídání domácích
70., 72. Další útoky a nebezpečné střely domácích
75. Největší šance našich: Po centru Michaličky z pravé strany závar před brankou a Křen nastřeluje tyč, po ní slabou střelu P. Fišera chytá brankář
78. Střídání domácích
80. Bartoš střílí z vápna na gólmana
82. Po komplikacích v domácí obraně máme roh
85. Opět protiútok utekl domácí hráč po lajně, obešel Michaličku a přihrává útočníkovi, který pohodlně z první – 4 : 0