Ztracené body: Sokol Klášterec - Sp. Brandýs 1:2

V 6. kole jsme přivítali na našem hřišti vedoucí mužstvo tabulky Spartak Brandýs n. Orlicí. Brandýs dal v 5 zápasech 14 branek, ztratil pouze 2 body a byl favoritem, ovšem my jsme hráli doma a s výjimkou prvního kola jsme vždy bodovali, takže nebyl důvod mít ze soupeře strach. Výsledek? Velmi dobrý fotbal, ale zbytečná ztráta všech bodů v domácím prostředí.

Nastoupili jsme bez zraněných Nekorance a Janečka, přesto ale se šesti náhradníky, mezi nimi poprvé mladý Vašek Bílek. A začali jsme velmi dobře, nejdříve Křen těsně vedle a minutu po něm zatáhl M. Fišer, našel Sabotu a ten nás poslal už ve 4. minutě do vedení. I potom jsme byli aktivnější, navíc hostující brankář se nezdál být oporou svého mužstva, jenže žádná šance už se neujala. Po 20 minutách hosté vyrovnali hru a vypracovali si i více šancí, tu největší ale spálil těsně před koncem poločasu Honzák, když sám ve vápně netrefil brandýskou branku.

V druhém poločase jakoby za nás nastoupilo jiné družstvo. Hráli jsme pomaleji, iniciativu jsme přenechali hostům a začínalo být otázkou času, kdy přijde gól do naší branky. Hosté byli trpěliví, fotbalovější, důraznější, a když vystřídali, začali dávat i góly. První v 60. a druhý v 78. minutě, vždy střídající hráči. Naši se potom pokusili získat aspoň remízu, posledních 5 minut se hrálo jen na soupeřovu branku, ale vytěžili jsme jen tyč. Ani jasné šance neumíme proměnit a to nás stálo minimálně bod, který bychom si za předvedený výkon zasloužili.

S vedoucím mužstvem tabulky jsme tedy nic nezískali a teď nás čekají dva zápasy na hřištích soupeřů jimiž budou sousedé z tabulky. Nejdříve D. Čermná a potom Kunvald. Favority se necítíme, ale přinejmenším pár bodů bychom přivézt měli, abychom udrželi kontakt se středem tabulky.

FAKTA Z UTKÁNÍ:
Sokol Klášterec n. Orlicí - Spartak Brandýs n. Orl. 1:2 (1:0)
Sestava: Hruša – Rous, Kučírek, R. Kalous, Michalička – M. Fišer, Mitvalský, P. Fišer (83. Hůlka) – Křen (75. Šimek), Sabota, Honzák (57. Bartoš).

3. Střela Křena těsně vedle
4. Po špatné rozehrávce hostí dostává z hloubi pole míč Michal Fišer na pravé křídlo, zatáhl do vápna a přesně nacentroval P. Sabotovi, který kolem vybíhajícího brankáře – 1 : 0
12. Patrik Fišer střílený centr, hostující obrana odvrací
13. Diváci už málem zdvihali ruce: Křen střílí, brankář vyrazil za sebe a obránce vykopává téměř z brankové čáry

75. Střídání naše: Šimek za Křena
78. Nový hráč na hřišti Adam Sloupenský dostává přihrávku do běhu od své obrany, utekl našim obráncům a točenou střelou kolem brankářem posílá hosty do vedení – 1 : 2
79. Další střídání hostů
83. Střídání naše: Hůlka za P. Fišera
85. Krásný přesný centr Bartoše na Sabotu, ten po zpracování trefuje jen tyč.
88. Povedená kombinace našich, ale první náš hráč přenechává přihrávaný míč lépe postavenému Šimkovi, který to však nečeká, třetí hráč Rous pak střílí už v tísni těsně vedle
90. Občas nepřesný rozhodčí přidal jen asi půl minuty a zápas tak končí naší prohrou díky řadě spálených jasných šancí.