Historické vítězství !!!

Sobota 9. 4. 2011, AFK Kunvald - SOKOL Klášterec n. O., 2 : 3  ( 1 : 0)

_MG_0958První zápas jara a hned derby se sousedním Kunvaldem. Tentokrát se toto střetnutí zapíše do historie díky prvnímu vítězství Kláštereckých. Podzimní duel skončil na domácím hřišti remízou (http://www.sokolklasterec.cz/uvod-fotbal/1128-sokol-klasterec-afk-kunvald-33) a předchozí duely taktéž remízou nebo prohrou. O to jsou tři body z venku proti Kunvaldu cennější. Pro nového trenéra, M. Černocha, je to velmi příjemná premiéra a věřme, že se pod jeho taktovkou bude nadále dařit. Ale pojďme k zápasu….

Sestava:
    J. Hrůša – O. Kučírek, M. Rous, P. Michalička, K. Mitvalský, T. Bartoš, P. Fišer, M. Fišer (88. T. Janeček), R. Kalous, P. Sabota (56. D. Šroler), M. Křen (53. J. Bartoš)
Náhradníci:  T. Janček, M. Moravec, D. Šroler, J. Bartoš, J. Šimek, Š. Nekoranec
Trenér: Černoch Michal
Vedoucí týmu: Divíšek Stanislav
Rozhodčí: Šejna, Buhm, Kolář
ŽK: 2:4
ČK: 0:0
Diváci: 200

Hned v prvním jarním zápase nám, nováčkovi III. třídy, los určil za soupeře loňského účastníka II. třídy, našeho nejčastějšího soupeře od založení oddílu, vedoucí mužstvo tabulky, které jsme ještě nikdy neporazili. Zkrátka, na kunvaldském hřišti se hrálo sousedské derby s Kunvaldem. Tentokrát se toto střetnutí zapíše do historie díky prvnímu vítězství Kláštereckých. Podzimní duel skončil na domácím hřišti remízou (http://www.sokolklasterec.cz/uvod-fotbal/1128-sokol-klasterec-afk-kunvald-33) a předchozí duely taktéž remízou nebo prohrou. O to jsou tři body z venku proti Kunvaldu cennější.

Jak už jsme informovali, náš tým přišel v zimě o trenéra Michala Stůje, ale po delší či kratší přestávce se vrátilo několik hráčů (Šroler, Nekoranec, Franěk), na hostování jsme přibrali brankáře Hrůšu ze Žamberka a trenérského žezla se ujal Michal Černoch. A ten naordinoval bohatou zimní přípravu – náročné tréninky, šest přípravných zápasů a tříapůldenní soustředění. Těžko soudit, co bude dál, ale v prvním zápase přinesla zimní snaha úspěch! Pro nového trenéra je to velmi příjemná premiéra a věřme, že se pod jeho taktovkou bude nadále dařit. Ale pojďme k zápasu….

Zápas řídil pan rozhodčí Šejna, který měl na čarách pány Buhma a Koláře, což slibovalo opravdu výborný fotbalový zážitek (naštěstí byl opravdu poměrně fotbalový). Ke všemu nevyšel ani los a tak museli Klášterečtí hned první půli čelit silnému protivětru a nepříjemnému sluníčku. Díky těmto podmínkám a pomalému rozjezdu se dostali domácí hned po 3 minutách do vedení. Klášterečtí se převážnou část první půle nemohli dostat do útoku, natož vystřelit. Zato domácí hrozili a ostřelovali bránu, takže měla nová posila v Klášterecké brance plné ruce práce. Až v samém závěru se Klášterečtí osmělili a z rychlého brejku měli vyrovnávací branku nadosah, bohužel P. Sabota a ani P. Fišer ve vyložené šanci neproměnili. Do kabin se tak šlo, podle průběhu, za přijatelného výsledku 1:0 pro domácí.

Druhý poločas byl v úvodu trochu vyrovnanější, ale přesto si Klášterec mnoho šancí nevytvářel. Proto sáhl trenér Černoch k dvojnásobnému střídání a měl z čeho vybírat. Vyměnil oba útočníky a tato změna přinesla velké oživení a přinesla své ovoce, když v 71. minutě střídající D. Šroler v podstatě dotlačil míč do brány z přehuštěného malého vápna a vyrovnal na 1:1. Domácí byli zaskočeni a dostali se pod tlak, který zužitkoval výstavní střelou z dálky pod břevno R. Kalous, stav tedy v 39. minutě 1:2. Hned o minutu později po závaru před domácí brankou opět D. Šroler dotlačil míč do brány po předchozí pěkné kombinaci. Stav 1:3 před koncem zápasu vypadal velmi slibně. Domácí se však nevzdávali a bojovali až do poslední chvíle o zdramatizování závěru zápasu. To se jim také povedlo. Hra se nastěhovala převážně k naší brance, pak přišlo několik nepříjemných momentů, když např. rozhodčí za míč vyražený našemu brankáři z rukou „věnoval“ domácím roh, míč zakopnutý kvůli hráči ležícímu na trávníku Janečkem Kunvald nevrátil a Janečkovi protesty byly oceněny žlutou kartou, a především přišla chyba pomezního, který se místo mávání zapovídal s T. Bartošem, který byl ošetřován, a padla branka z evidentního offside, kterou pan Šejna ovšem uznal. Díky střídání, dalším zraněním atd. se však už hrála bezmála 50. minuta, a tak po následné rozehře již rozhodčí utkání ukončil. Po zlepšeném výkonu v druhé půli si Klášterečtí výhru zasloužili a tak naši hráči a radostí slzící trenér mohli sbírat gratulace a potom oslavovat……někteří až do ranních hodin. :o)))

Jak šly minuty:
3. domácí útočník z pravé strany přihrává přes malé vápno přímo na nohu svého spoluhráče, který se nemýlil, 1:0
9. střela domácích končí nad bránou
11. hlavička domácích nad
17. střela Kunvaldu po narážečce, brankář vytahuje na roh
18. další šance domácích, brankář opět vyráží na roh a po rohu končí střela mimo tyče
25. velká šance Klášterce, P. Sabota v samostatném úniku trefuje domácího brankáře, dorážka M. Křena opět brankářem vyražena k nohám P. Fišera, který skákavý míč trefuje těsně vedle pravého rohu branky.