Fotbal: příště už naostro

V sobotu 2.4.2011 jsme sehráli poslední přípravné utkaní se Sokolem Helvíkovice. Bez pěti hráčů jsme trochu pozměnili sestavu i systém hry a na vývoji utkání a konečném stavu to bylo znát. Sice jsme se v úvodu utkání ujali vedení  1:0 brankou Dana Šrolera, ale soupeř do poločasu ještě vyrovnal. I přes několik dobrých šancí se nám již v první půli skórovat nepodařilo.

Druhá půlka začala krásnou individuální akcí Tomáše Bartoše zakončenou střelou do šibenice. Potom jsme měli opět několik gólovek, ale branku jsme již nevstřelili. Zato soupeř nás potrestal třemi góly po naších hrubých chybách. Takže konečné skóre Sokol Helvíkovice – Sokol Klášterec   4:2.

Následující den, v neděli, se sešlo 18 hráčů a členů oddílu, aby po zimě připravili hřiště na jarní sezonu. Správce hřiště zároveň otestoval nové rozmetadélko hnojiva, kioskáři vymydlili kiosek a jarní sezona může začít. Ikdyž: začátek bude tentokrát trochu složitější. Jednak nepochopitelná činnost neznámého "vtipálka", který nám v závěru podzimu poničil trávník, má důsledky i teď na jaře. V prvním domácím zápase nám bude chybět již zavedená obsluha kiosku, když Honza Rous s přítelkyní se budou v té době oddávat radostem svatební cesty. Vybavení kiosku budeme po 1. zápase opět muset nastěhovat do sokolovny, protože nás bude čekat hned v dalším týdnu velikonoční zábava. A také nám bude chybět na hřišti i v zákulisí Michal Stůj, který se prozatím s fotbalem rozloučil.

Ale to vše teprve bude. Teď nás čeká první mistrovský zápas, a to v Kunvaldě! Věříme, že klášterečtí fanoušci budou zvědavi na náš výkon a především v mohutném počtu budou mohutně povzbuzovat! Už se těšíme!