Na prahu fotbalové jarní sezony

Po pětiměsíční přestávce se pojďme zase věnovat fotbalu. Co se událo přes zimu a co nás čeká na začátku jarní sezony?
Dá se říci, že událostí  bylo docela dost.

Zimní příprava fotbalistů byla tradičně zahájena výroční schůzí oddílu v půli ledna. Zde byl mj. představen trenér pro jarní část roku, když (v té době) za dlouhodobě nepřítomného Michala Stůje se funkce ujal Michal Černoch. Po 7 letech velmi dobré práce M. Stůje došlo ke změně na tomto postu, což jistě přinese změny ve stereotypech, ke kterým po tak dlouhé době zákonitě dochází. Cílem mužstva pro jarní sezonu je umístění v rozehrané soutěži do 5. místa.
     K obyvklým zimním treninkům v sokolovně, v Rokytnici a kondičním venku přibylo letos větší množství přípravných zápasů a hráči po několika letech opět vyjeli k třídennímu soustředění. Už 12. února hráli na umělé trávě v Letohradě s Těchonínem. Nerozchytaný brankář, žádná souhra v první třetině zápasu a také trocha smůly (2 penalty) přinesly prohru 2:6. Další zápas 26.2. se hrál také v Letohradě proti FK Vrbice, které figurují na 10. místě v III.třídě okresu Břeclav. Ve vyrovnaném zápase došly ke konci zápasu soupeři síly a naši zvítězili 2:1. Opět v Letohradě 6.3. nastoupili naši fotbalisté k zápasu proti Řetové. 12 hodin po skončení sokolského plesu byli naši fotbalisté velmi "kreativní" a v zápase hraném na tři třetiny změnili po prohrané první třetině taktiku, skore otočili a po dvou hrubkách řetovského brankáře nakonec vyhráli 4:1. Hned o týden později se pro změnu moc nedařilo, mnoha absencemi oslabené mužstvo po slabším výkonu prohrálo 3:4 s dorostem Žamberka. Další dva přípravné zápasy jsou ještě před námi: na závěr soustředění se hraje v neděli 27.3. na trávě v Těchoníně a 2. nebo 3.4. se odehraje příprava s Helvíkovicemi. Týden nato již čeká první mistrák - v Kunvaldě!
     Mužstvo do jarní sezony vstupuje početnější než na podzim. Po vyřešení zdravotních, pracovních apod. problémů s mužstvem opět trénují Dan Šroler, Šimon Nekoranec a Jarda Franěk, navíc bude u nás na jaře hostovat brankář Jiří Hruška ze Žamberka. To umožní Michalu Rousovi vrátit se do obrany, na což se velmi těší.
Příprava je tedy velmi zodpovědná a věřme, že ji hráči využijí nejen v prvním zápase v Kunvaldě, ale v celé jarní sezoně. Doma hrajeme jen 4 zápasy, věříme proto, že bude doma plné hlediště a při početný doprovod na cizí hřiště.
Program: Sobota 9.4. Kunvald - Klášterec, Neděle 17.4. Klášterec - Lichkov, So 23.4. Mistrovice- Klášterec, So 30.4. Boříkovice - Klášterec, všechny ostatní zápasy v neděli 8.5. Klášterec - Kerhartice, 15.5. Dlouhoňovice - Klášterec,  22.5. Klášterec - Rudoltice, 29.5. Třešňovec - Klášterec, 5.6. Klášterec - Žichlínek a 12.6. Rybník - Klášterec. Všechny zápasy začínají v 16.00.