Klášterec nad Orlicí 34, Klášterec nad Orlicí, 561 82, IČO: 61234699

Fotbalový oddíl

logo fotbal

Nejbližší akce FOTBAL

Žádné události

Video záznamy Fotbal

Karel se v Těchoníně naučil, přesto: Klášterec - FK Jehnědí 1:4

V pátém kole teprve podruhé doma, ale favorité jsme rozhodně nebyli. Jednak Jehnědí zatím bez ztráty bodu, průměrně s 5 vstřelenými góly za zápas bylo pro nás těžkým soupeřem, jednak naše marodka je rozsáhlá: Moravec, Králík, Bílek, Brůna, Skalický, Koukol atd. Na páteční trénink a k nedělnímu zápasu trenér získal veterány Šrolera a Michaličku a k fotbalu se, doufejme, vrátil mladý Lukáš Honzák. Jeho 20 let však průměrný věk našich hráčů moc nesrazilo, přiblížil se 32 letům. Skutečným mladíčkem na hřišti byl jen pomezní rozhodčí Jonáš Machka, který si tuto roli vyzkoušel v tomto zápase poprvé v pouhých 15,5 letech!   
Hráči chtěli s favoritem překvapit, ale začátek zápasu jim nevyšel. Sice ....
Jenda Bartoš vyzkoušel gólmana Jehnědí hned na začátku, ale už od 5. minuty prohrávali po gólu nekryté-ho Vondry - 0 : 1. Brzy po rozehře však P. Rous vyrovnal přízemní střelou k tyči – 1 : 1 a zdálo se, že by to mohlo jít. Ale jen chvilku. V 9. min. Hůlka s Jirešem v poslední chvíli odkopli do autu z hranice malého vápna, v 11. min. jen těsně mimo šla pěkná střela z voleje po rohovém kopu. Naši se dostali do superšance ve 14. min. po krásné kombinaci záloha – Sabota – M. Fišer, jenže Míša sám 6 metrů před bránou nikým neobtěžován zamířil do náruče brankáře. Soupeř vzápětí nevyužitou tutovku potrestal, když po chybě Šimona následoval aut od rohového praporku na neobsazeného Gregara a Jireš neměl šanci – 1 : 2. V 19. min. se dostal před branku Sabota, ale hned dva obránci mu umožnili získat jen rohový kop. Po něm zůstáváme ve vápně, ale střela Nekorance šla nad. V 21. min. předvedl úspěšný zásah Karel Jireš po střele Šplíchala, také ve 27. min. byl poslední instancí Jireš, když ukončil odrážení míče po rohovém kopu mezi našimi obránci hrozící vlastním gólem po rohu soupeře. V 32. min. trochu zatrnulo, když Karel po dlouhém autu vyboxoval míč jen za sebe a následující trma vrma skončila naštěstí odkopem ke středu hřiště. V 34. min. se opět vyznamenal Jireš, když po nepodařeném odkopu Kučírka vychytal útočníka samotného před naší bránou. Vzápětí měl Karel štěstí, když mu při střele druhého Gregara pomohla tyč! Jehnědí zkrátka bylo lepší, více před naší bránou, ale Jirešovi se dařilo anebo neprošli přes obranu, třeba v 41. min., kdy dobře postavený Hůlka zachytil finální přihrávku před naší bránou.  
Druhý poločas také nezačal dobře. Rozhodčí posoudil nastřelenou ruku Kučírka jako nepovolenou, naštěstí penaltu Šplíchal neproměnil. Jehnědí však tlačilo, získávali rohové kopy. V 53. min. chytil Jireš už asi 3. tutovku, v 57. min. ale neměl nárok na dobře kopnutý přímý kop z 20 metrů – 1 : 3. I po této brance se naši nevzdali a snažili se jít dopředu. V 59. min. se dostal před branku Sabota, ale bodlem trefil gólmana, v 61. to zkoušel padáčkem Patrik Fišer, bohužel za branku. Po 10 minutách ale opět začali tlačit hosté. Karel kryl jedovatou střelu z dálky, v 71. min. roznožkou zabránil další šanci. Ke konci utkání, s novými hráči na hřišti (L. Honzák, Šroler), se naši stále snaží, ale úspěch se nekoná, k pořádné střele se nedostanou anebo, třeba v 82. min. M. Fišer po přímém kopu Kučírka, střílí vedle. V posledních minutách ale opět 2x vynikl brankář Jireš, aby nakonec v 90. min. stejně kapituloval rychlé rozehře a po přečíslení  tři na jednoho – 1 : 4.
Nelze říci, že by naši zápas nezvládli. Spíše naopak, ač oslabeni, podařilo se jim být důstojným soupeřem. Ale počet šancí a střelecká produktivita hostů byly jasně lepší a body si zaslouženě odvezli. O nadcházejícím víkendu mají naši hráči volno. Doufejme, že si vyléčí většinu bolístek, naberou kondici a v dalším zápase, doma proti Řetové, konečně předvedou nejen pěkný výkon, ale také branky a body.
Na volný víkend jsme uvažovali o uspořádání zápasu svobodní – ženatí. Ale tento zápas nakonec nebude. Jednak se potvrdilo, že mladí bohužel o fotbal nemají takový zájem jako ještě před 5 lety a přihlásil se jich nedostatečný počet, jednak koronavirus se šíří.
 
FAKTA Z UTKÁNÍ:      
T. J Sokol Klášterec nad Orlicí  - FK Jehnědí 1980 1 : 4 (1:2)
Hráno: Neděle 6. 9. 2020 v 16:00
Sestava: K. Jireš – P. Michalička, J. Bartoš (K), O. Kučírek, J. Hůlka - Š. Nekoranec, P. Fišer (69. L. Honzák), V. Vávra - P. Rous (80. D Šroler), M. Fišer, P. Sabota
Připraveni:  J. Faltus, M. Moravec
Trenér: M. Preclík                                                                Vedoucí mužstva:  Zd. Rous
Branky:  P. Rous – 2 Vondra, Gregar, Beneš
Rozhodčí: Tipelt – Hejl, Machka                                        
ČK: 0 : 0      ŽK: 2 : 2 (Vávra, Michalička)                         Diváků:  130