Fotbal
16 čvn 2024 16:00
Fotbal

Bez bodu a bez hráčů: FK Mistrovice - Sokol Klášterec 2 : 1

Ke čtvrtému zápasu sezony, z toho potřetí ven, vyráželi naši borci v sobotu. Páteční oslavy jubilea vzali tentokrát jako správní sportovci střízlivě a do Mistrovic jeli s odhodláním vybojovat první letošní body. Bohužel domů přijeli bez bodu, za to s další červenou kartou a s přeplněnou marodkou. K utkání jsme odcestovali bez dlouhodobě zraněného F. Brůny a M. Skalického, ke kterým se po minulém týdnu přidal J. Bříza a Tomáš Honzák. Trenér situaci řešil získáním nového hráče, ale po tomto zápase jsou mimo hru další tři hráči!
Utkání jsme začali aktivně a prvních 15 – 20 minut se hrálo od vápna k vápnu bez vážnějšího ohrožení obou branek. První šanci měli domácí, když v 21. min. střela jednoho domácích hráčů těsně minula naší branku. O minutu později nadvakrát .....
zasahuje po skrumáži před naší brankou M. Moravec. Ve 24. min. se prosazujeme i my, když po centru P. Saboty  P. Rous hlavičkuje přesně k tyči, ale domácí brankář předvedl skvělý zákrok. Ve 26. min. opět po skrumáži nastřelují domácí tyč naší branky. V závěru poločasu jsou domácí lepším týmem, vysokým napadáním nám dělají velké problémy a vyústěním je vedoucí branka domácích ve 43. minutě. Opět jsme inkasovali branku po naší standartní situaci a rychlém kontru domácích - 1 : 0. Poločas končí naším jednogólovým mankem, co je však horší, již v prvním poločase jsme přišli o oba krajní obránce J. Králíka a M. Bílka. Ve 29. min vystřídal zraněného J. Králíka Víťa Vávra, nová posila ze Žamberka. Víťa už za nás chtěl hrát dříve, k dohodě však došlo až nyní a věříme, že své umění předvede tím nejlepším způsobem.
Druhý poločas začali domácí náporem. V 47. min. ještě Moravec skvěle vykopl střelu domácích na roh, bohužel na roh si vyskočil nejvýše nejvyšší hráč na hřišti Bartoň a poslal domácí do vedení - 2 : 0. V 53. min. můžeme snížit, ale přímý kop P. Fišera s tečí domácích brankář vyráží na roh. V 57. min. mohli domácí skóre navýšit, ale ve 100% šanci netrefují branku. Od 60. min. přebíráme otěže zápasu, domácím začínají docházet síly, nám začíná vycházet kombinace ve středu hřiště. V 69. min. po nákopu do domácího pokutového území si míč najde M. Fišer, ale jeho nůžky končí ve středu branky, kde stojí domácí brankář. V 72. minutě jsme se už dočkali, když V. Vávra založil útok a na jeho konci postupoval P. Rous sám na domácího brankaře a s přehledem proměnil - 2 : 1. V 77. min. domácí z přímého kopu jen těsně minuli naší branku. V 83. min. P. Fišer rozehrál přímý kop, ale domácí brankář opět vyráží. Ke konci jsme měli ještě několik závarů před domácí brankou, ale vyrovnat se už nepodařilo. Závěr utkání provází nervozita a emoce, ke kterému dopomohly i sporné výroky hlavního rozhodčího, který nám vyloučil v 89. min. Petra Rouse po druhé žluté kartě za oplácení. Oddílová pokladna díky tomu zchudne o dalších 850 Kč.
Takže opět bez bodu, i když za výkon v posledních 30 minutách by nám remíza slušela. Ale fotbal se hraje minut 90. Aspoň víme, že hráči jsou schopni i ve druhé půli hrát dobře a vydrží se silami. Kaňkou na závěr je ještě zranění D. Koukola, takže jsme přišli během zápasu o 3 hráče základní sestavy.
V neděli přivítáme od 16:00 hod. na našem hřišti lídra soutěže z Jehnědí, které má plný počet bodů (12 b.) a skóre 20:4. Naším cílem bude co nejvíce potrápit tento celek, snažit se o zisk prvních bodů, ale hlavně musíme během týdne najít 11 zdravých hráčů!!