Žádné události

A znovu 2. poločas: Sokol Sruby - Sokol Klášterec 3:2

Stejně jako v prvých dvou kolech vypadal poločasový výsledek výborně, konečný bohužel nikoliv. Ovšem tentokrát byl průběh zápasu jiný a naše borce musíme pochválit za bojovnost!
Pohled na naší krátkou soupisku nevěštil zrovna mnoho optimismu. Už po dvou kolech máme celou řadu zraněných - Skalický, Bílek, Brůna, Moravec, z důvodu stavby chybí také Vojta Rous…. Kromě toho síla soupeře je všem dobře známá, má ambice na postup a disponuje řadou hráčů, kteří mají zkušenosti z vyšších soutěží, Luboš Myšák je dokonce bývalý ligový hráč. A tak nebylo divu, že pesimisté odjížděli k zápasu už předem poraženi. Síla Sokola Sruby plyne zejména ze zkušeností, 4 čtyřicátníci v základu a další dva jako náhradníci ovšem něco, navíc v kombinaci se 4 juniory do 21 let je mužstvo i hodně rychlé.
Od začátku utkání byli domácí častěji na míči, ale my jsme hrozili.....
z rychlých brejků a standartních situací. Již v první minutě zahráváme první rohový kop, který domácí odvrátili k J. Králíkovi, ale jeho střela z dálky byla nepřesná. Domácí poprvé zahrozili v 6. a 8. min., ale Karel Jireš v brance spolehlivě zakročil. V 16. min. zahráváme z půlky hřiště přímý kop O. Kučírkem a zcela volný Šimon Nekoranec nás posílá přesnou hlavičkou do vedení - 0 : 1. Poté se hraje fotbal nahoru dolů, my máme dva rychlé brejky a domácí několik nepřesných pokusů z dálky. Největší šanci měli domácí ve 30. min., ale střelu z vápna Karel skvěle vyrazil. Do konce poločasu jsou domácí stále častěji před naší brankou, ale Karel v brance a obrana pracují spolehlivě. Ve 42. min. zahrávají domácí rohový kop, Šimon vyhraje hlavičkový souboj s kanonýrem Myšákem, podnikáme rychlý brejk, M. Fišer vysunuje P. Sabotu, ten postupuje ze strany sám na domácí branku, první střelu brankář vyráží, ale balon si znovu najde Pavel a jeho druhá střela už končí v síti - 0 : 2. Do kabin jdeme tak jako minulý týden s dvoubrankovým vedením, které ovšem tentokrát málokdo čekal.
Do druhého poločasu jdeme s cílem hlavně neinkasovat a přidat z nějakého rychlého brejku třetí gól. Nechceme dopustit scénář, jako minulý týden v domácím zápase. Ale domácí nás od začátku druhého poločasu zatlačili na naší půlku, dobře kombinovali a výsledkem je v 57. min. snížení - na 1 : 2, když po přímém kopů domácích, střelu Karel ještě vyráží, chytá i první dorážku, ale na druhou pětačtyřicetiletého Flídra už je krátký.
Aby toho nebylo málo, v 60. min. domácí střelou z dálky srovnávají na - 2 : 2. Následně rozhodčí kvůli silnému deští a bleskům přerušuje zápas a hráči míří do kabin. Po návratu z kabin se hra trochu vyrovnala a v 67. min. můžeme jít do vedení, ale Pavel S. po rychlém brejku jen o centimetry netrefuje branku. Poté domácí opět přiložili pod kotel a v 73. min. střílí rozhodující branku, když domácí hráč udělal z našich dvou hráčů u rohového praporku tréninkové kužele, poslal míč do vápna na L. Myšáka a ten se v těchto situacích nemýlí - 3 : 2. Za 16 minut domácí otočili zápas a závěr už si kontrolují. My máme dvě standartní situace, které však k vyrovnání nevedly.
I když byl soupeř po většinu zápasu lepší a fotbalový, tak jsme si nějaký bodík odvézt mohli. Ale opět jsme prohospodařili dvoubrankový náskok, což už je alarmující. Po prvních slušně odehraných poločasech, přijde ve druhých kolaps!!! Proč to tak je a co s tím? Někdo vidí blok v hlavách hráčů, skeptici připomínají, že životospráva části hráčů se holt v druhé půli musí projevit…..
V sobotu 29. 8. zajíždíme opět na venkovní hřiště, a to do Mistrovic. Utkání začíná už v 15:00 hod. Je to skoro za rohem, fandové mohou dorazit v hojném počtu.

T. J. Sokol Sruby - T. J Sokol Klášterec nad Orlicí  3 : 2 (0:2)
Hráno: Sobota 22. 8. 2020 v 16:30
Sestava: :  K. Jireš – O. Kučírek, J. Hůlka, Š. Nekoranec, J. Bartoš (K), J. Králík (88. J. Bříza) - P. Sabota, M. Fišer, P. Fišer - P. Rous, T. Honzák (78. D.Koukol)
Připraveni:  J. Faltus
Trenér: M. Preclík                                       Vedoucí mužstva:  Zd. Rous
Branky:  Flídr, Svoboda, Myšák - Nekoranec, Sabota
Rozhodčí: Schmeiser - Křtěn, Štancel
ČK: 0 : 0     ŽK: 0 : 1 (Králík)                      Diváků:  100