Fotbal
16 čvn 2024 16:00
Fotbal

Zrušte druhé poločasy: Klášterec - SK Rybník 4 : 6 (3:1)

V nedělním odpoledni jsme přivítali v prvním mistrovském utkání na domácím hřišti tým SK Rybník a chtěli jsme odčinit ztrátu 3 bodů z Dolní Čermné. Před zápasem se hledala řada náhradníků, a to na postech hlavního pořadatele, obsluhy kiosku a nakonec i rozhodčího, když p. Doskočila svaz nominoval na dvě utkání zároveň. Ještě že máme Martina Sabotu.
Naši hráči však improvizovat nemuseli, chyběl jen Martin Bílek a Filip Brůna. Přesto první poločas začali lépe hosté a už ve 3. minutě po standartní situaci musel zasahovat Michal Moravec v naší brance. Poté jsme se začali osmělovat i my a v 6. min. po brejku P. Sabota akci překombinoval, takže ze zakončení nic nebylo. V 11. min. jsme se poprvé radovali, když těžký křížný balon z pravé strany zpracoval na rohu velkého vápna Patrik Fišer a prudkou střelou na bližší tyč otevřel skóre zápasu – 1 : 0. V 17. min. mohlo být vyrovnáno, když hosté zahrávali přímý kop....
z 18 metrů, ale Michal v brance konečky prstů vyrazil míč na břevno. Hosté se dočkali v 20. min. když po průniku z levé strany a skrumáži před brankou vyrovnávají na – 1 : 1. V 21. min. po naší standartní situaci se dostává k zakončení Šimon Nekoranec a po něm i Pavel Sabota, ale  hostující brankář hosty zachraňuje. V 24. min. jsme podruhé inkasovali po standardce Rybníka, ale 2 hráči hostí byli v ofsajdu, takže gól nemohl platit. V 36. min. hostující obraně utíká P. Sabota, ale opět chybí finální přihrávka. Ta se povedla o minutu později, když P. Sabota opět zamotal obranu hostí, předložil ideální balón M. Fišerovi a ten zkušeně uklidil míč na vzdálenější tyč – 2 : 1. V 41. min už vedeme o dva góly, když po nákopu J. Králíka se nedohodl hostující brankář s obráncem, míč jim vypichuje P. Rous a do prázdné branky dává na  - 3 : 1. Do kabin jsme odcházeli s dvoubrankovým vedením po slušně odehraném prvním poločase.
Ač jsme si v kabině zdůrazňovali, že začátek druhého poločasu odehrajeme na jistotu, bez inkasované branky, opak byl pravdou! Již ve 48. min. rozhodčí odpískal po souboji v našem pokutovém území penaltu, kterou hosté proměnili  - 3 : 2 (nutno podotknout, že o pár minut později po totožné situaci na druhé straně zůstala píšťalka rozhodčího němá). A aby nebylo hůř, o minutu později po chybné rozehrávce J. Hůlky hosté vyrovnávají na – 3 : 3. To byla pro nás tvrdá rána, z které se těžko dostáváme. Padla na nás psychická deka, naše hra je nepřesná, bojíme se, hosté jsou častěji na balonu a výsledkem je 4. gól v naší síti, to běží 61. min – 3 : 4.
V 67. min se nám daří vyrovnat, když po centru Saboty zakončuje hlavou opět Michal Fišer – 4 : 4. Zdá se, že by nám vyrovnání mohlo pomoci, ale neutekly ani dvě minuty, dopouštíme se další chyby ve středu hřiště a hosté střílejí 5. branku utkání – 4 : 5. Ještě se snažíme o vyrovnání, ale již si nedokážeme vytvořit nějakou vážnější akci, hra je hodně rozkouskovaná a nervózní, rozhodčí závěr utkání ne úplně zvládá. V 81. min. hosté dávají poslední branku utkání, když Michal v naší brance vybíhá s míčem mimo pokutové území, hostující hráč ho atakuje (dle rozhodčího čistě) a hosté do prázdné branky skórují – 4 : 6. Aby ztrát a nervů nebylo málo, v 90. min. minutě zápasu jsou vyloučeni náš Jenda Bartoš a hostující M. Kareš za vzájemnou potyčku po druhé ŽK. Pětiminutové nastavení již na výsledku ani průběhu hry nic nezměnilo.
Před týdnem jsme prohráli vyhraný zápas, když jsme v první půli neproměnili asi pět tutovek. Dnes po slušném prvním poločase a vedení 3:1 jsme hostům výhru v druhém poločase doslova darovali našimi chybami. Pět branek za poločas, vlastně jen za 30 minut, je opravdu příliš. Budeme snad muset k našemu mužstvu zkušených borců angažovat psychologa?
K dalšímu zápasu v sobotu 22. 8. v 16:30 zajíždíme na hřiště Srubů. Ti patří k aspirantům na postup, takže nás nečeká nic jednoduchého. Ale každý zápas začíná za stavu 0:0.

FAKTA Z UTKÁNÍ:
T. J. Sokol Klášterec nad Orlicí  - SK Rybník 4 : 6 (3:1)
Hráno: Neděle 16. 8. 2020 v 16:00
Sestava: Moravec – O. Kučírek, J. Hůlka, Š. Nekoranec, J. Bartoš (K), M. Skalický (90. J. Bříza) - J. Králík (69. T. Honzák), M. Fišer, P. Fišer - P. Sabota, P. Rous (80. D. Koukol)
Připraveni:  K. Jireš, J. Faltus
Trenér: M. Preclík                                       Vedoucí mužstva:  Zd. Rous
Branky:  2 M. Fišer, P. Fišer, P. Rous – 2 Petran, Kareš. Synek, Klazar, Václavský
Rozhodčí: Šimko - Kolář, M. Sabota
ČK: 1 (Bartoš) : 1 (Kareš)     ŽK: 3 : 2 (2x Bartoš Kučírek)            Diváků:  120