Klášterec nad Orlicí 34, Klášterec nad Orlicí, 561 82, IČO: 61234699

Fotbalový oddíl

logo fotbal

Nejbližší akce FOTBAL

Žádné události

Video záznamy Fotbal

Konečně po třičtvrtě roce: D. Čermná - Sokol Klášterec 2 : 1

Po více než tři čtvrtě roce jsme se dočkali – konečně zase fotbal o body. Poslední soutěžní zápas jsme hráli 2. 11. 2019. Co se od té doby změnilo?
Skoro nic. Pokud nepočítáme, že hráči jsou o ¾ roku starší, že se nám z Těchonína vrátili Karel Jireš a Kuba Faltus, do branky se po letech vrátil z hokeje zkušený Michal Moravec a tedy Jenda Bartoš se mohl vrátit z brány na hřiště. Také jsme bezmála 50.000 Kč investovali do zlepšení trávníku. Trenér zůstal stejný, kádr se nijak nerozšířil, žádný přestup se nekonal. Což není nejlepší zpráva, protože hráčům přibývají nejen zkušenosti, ale také roky, ti nejstarší pozvolna své fotbalové aktivity omezují (např. Dan Šroler, Michal Rous, Jindra Dostál kvůli zdravotnímu stavu jeho kolena atd.) a mladí hráči se neobjevují. Nevíte o nějakých? Náš současný tým není nejpočetnější….   
Koronavirová pauza byla dlouhá. Hráči začali trénovat až v červnu, přes léto si dali tři přáteláky a uspořádali jeden turnaj, ovšem bez vlastní účasti. A tak se do Čermné mohli těšit, ovšem horko hrálo na nervy už při odjezdu. Průběh hry byl ale nakonec lepší, než většina očekávala. Čerstvě osmnáctiletý rozhodčí zahájil zápas v 17.00, kdy teplo bylo ještě veliké, ale slunce už pomalu začínalo padat k obzoru a zvláště v druhé půli svítilo nepříjemně do očí. A my jsme druhou půli hráli proti slunci.   
Zápas začal za velkého vedra naším náporem a po celý první poločas jsme měli převahu a spoustu šancí. Bohužel se fotbal hraje na góly a ne na šance. Již ve 2. minutě jsme kopali dva rohy po sobě, které domácí odvrátili. V 5. min. domácí kopali také roh a po závaru v našem pokutovém území nás podržel M. Moravec. Nutno podotknout, že to byla první a  také poslední šance domácích v prvním poločase, pak už začal náš festival zahozených šancí. Mezi 7. – 10. min. jsme zahráli  3 rohy, z nichž ten první skončil po skrumáži na břevně. V 18. min. P. Sabota uníká domácí obraně, ale brankář vyráží na roh. O minutu později centruje do vápna P. Fišer, míč prolétl celým pokutovým územím a skončil na tyči a poté se odrazil na brankovou čáru, kde ale nikdo z našich nedorazil. V 27. min. rozehrává P. Sabota přímý kop od rohového praporku a po hlavičce P..Rouse skončil balon opět na tyči domácí branky. Za 20 minut tři tyče nebo břevna! V 32. min. po ruce domácích rozehrál O. Kučírek přímý kop, našel hlavu zcela volného Šimona Nekorance, ale ten trefuje pouze prostředek branky a domácí brankář vyráží na roh. Do konce poločasu jsme měli ještě několik náznaků šancí, ale bohužel jsme je nedotáhli ke gólovému efektu.
Druhý poločas začali domácí aktivněji, a také mnohem důrazněji (když použiji mírný výraz pro jejich tvrdou hru „oceněnou“ 6 žlutými a jednou červenou).  Ve 47. min. kopali rohový kop a po dorážce z malého vápna Michal chytá. Ve 48. min. jsme ztratili na půlce balón a domácí z rychlého brejku střílí první gól utkaní – 1 : 0. Už ale o čtyři minuty později O. Kučírek posadil z přímého kopu míč na hlavu M. Fišera a bylo vyrovnáno – 1 : 1. Poté se hrálo převážně od vápna k vápnu, domácí hrozili z brejků, my ze standartních situací. Po jedné z nich v 74. min. jsme vstřelili branku, ale rozhodčí ho pro ofsajd neuznal. V 80. min. po naší standardní situaci a následném rychlém brejku domácí rozhodli o svém vítězství –    2 : 1. V  závěru utkání jsme se z několika skrumáži po standartních situacích, již nedokázali gólově prosadit.
Závěrem lze říci, a i domácí to uznali, že prohrálo lepší mužstvo. Ale fotbal se hraje na góly a o jeden byli domácí lepší. I když… Kdybychom v poločase vedli o 4 branky, bylo by takřka po zápase, ale že to tak nebylo, za to si můžeme jen a jen sami. Zkrátka jsme ztratili 3 body!! Ty musíme vybojovat v příštím utkání na domácím zápase s SK Rybník v neděli 16. 8. od 16:00 hodin.
 
FAKTA Z UTKÁNÍ:      
TJ. Dolní Čermná – T. J. Sokol Klášterec nad Orlicí 2 : 1 (0:0)
Hráno: Sobota 8. 8. 2020 v 17:00
Sestava: Moravec – O. Kučírek, J. Hůlka, Š. Nekoranec, J. Bartoš (K), M. Bílek (90. J. Faltus) - J. Králík (78. D. Koukol), M. Fišer, P. Fišer - P. Sabota, P. Rous (88. J. Bříza)
Připraveni:  K. Jireš
Trenér: M. Preclík                                       Vedoucí mužstva:  Zd. Rous
Branky:  Pecháček, Slodičák – M. Fišer
Rozhodčí: Svoboda – Kolář, Habrda                        Delegát: Kopecký                 
ČK: 1 : 0     ŽK: 6 : 3 (P. Rous, Sabota, Koukol)                Diváků:  120