21 dub 2024 16:00

Nad naše síly: Sokol Klášterec - Sokol Sruby 1 : 2

Krásné, i když chladné, podzimní počasí a euforie z bodu z venku v minulém kole mohly vlít optimismus do boje se silným soupeřem ze Srubů. Realita bohužel navodila spíš pesimismus. Tři hráči během týdne pochytali covid, další zápolí s nachlazením, jeden s třísly, a tak pohled na soupisku hráčů schopných nastoupit byl tristní. Absence Bartoše, Skalického, Filipa Brůny, Šrolera a dalších byla příliš.

Před zápasem hráči absolvovali test na covid a nemalou částkou přispěli do sbírky na pomoc rodině Zvercových po tragické autohavárii. K vybrané částce byla přidána i polovina vstupného. Pokud by chtěl někdo přispět i z řad fandů a diváků, bude mít příležitost i v dalším zápase už tuto sobotu.

Utkání začalo dle papírových předpokladů. Hosté nás v první čtvrthodině jen výjimečně pustili na svoji půlku hřiště, naopak před naší bránou si vytvářeli řadu šancí. Hned v první se ocitl kdysi prvoligový hráč L. Myšák ve 4. minutě, ale z hranice vápna přestřelil. V 5. min. střela na zadní tyč těsně míjí naši branku, v 8. minutě čelíme hned dvěma rohovým kopům, .....

ve 12.  min. zkoušejí srubští pozornost gólmana Jireše z dálky, ve 13. min. opět z hranice vápna a v 15. min. už udeřilo. Obrana tečovala centrovaný míč k nohám hostujícího Fencla a ten točenou střelou k tyči nedal Ikerovi šanci – 0 : 1.

S postupujícím časem a s pocitem vedení hosté trochu polevili a druhá polovina poločasu se odehrávala většinou v naší režii. V 25. min. Kučírek krásně načechral balón do malého vápna, po sérii odrazů se dostává míč k Fraňkovi, jeho přízemní střela však končí v zámezí. V 34. min. centruje Králík, hlavička Saboty ale končí také mimo. V 39. min. Sruby kopou roh, po spoustě odrazů míče ve vápně se se štěstím osvobozujeme a jdeme do brejku, Sabota uniká obraně, obstřeluje gólmana a míč míjí zadní tyč až po lehké teči hostující obrany. Roh kope Víťa Vávra na přední tyč, zde je připraven Míša Fišer hlavou – 1 : 1. S tímto výsledkem odchází mužstva do kabin.

Druhou půli jsme začali také brejkem, konkrétně dalším únikem Pajdy Saboty ve 48. min., jeho střela ale jde jen do gólmana. A to bylo z naší strany v kategorii „šance a góly“ v tomto zápase, až na jednu výjimku, vše. Dále jsme mohli sledovat účelnou a technicky vyspělou hru Srubů, v jejichž mužstvu je velmi dobře skloubena zkušenost starších hráčů, když zejména 53 letý Matoušek (č. 4) dokazoval, že fotbal se dá hrát v každém věku, stejně jako další dva čtyřicátníci, na opačném spektru pak jsou hned 4 dorostenci. V 54. min. jsme ztratili míč ve středu hřiště, obrana nezachránila, kapitán Myšák ukázal svoji třídu a přízemní střelou k tyči prostřelil Ikera - 1 : 2. Následně i za nás šli na hřiště 17letí dorostenci. Nejdříve Dan Brůna v 69. min. a 76. min. Nečas. V 71. min. rozehrál Hůlka roh nakrátko na Kučírka, ten vypálil pod břevno, ale vysoký brankář hostů na míč dosáhl. O chvíli později si Hůlka, který v zápase byl schopen zastavit i Myšáka, v obranném zákroku otočil koleno a skončil na nosítkách. Mohl tak nechtěně pokřtít nová nosítka věnovaná našemu oddílu před zápasem fotbalovým svazem, jenže byla tak dobře schovaná na novou sezonu J, že se musela použít zase stará.

V 77. min. bomba z rohu vápna lehce lízla naše břevno. V 90. min. Petr Rous „žlutě“ fauloval těsně před vápnem a z přímého kopu Myšák obstřelil zeď, ale i branku. Ve vyhroceném závěru zápasu ukončeném v 94. minutě dostali žlutou ještě  Fráňa a soupeřův hráč, když si potřebovali hlasitě vyměnit pár názorů.

K překvapení tedy nedošlo a nám nezbývá, než se v posledním letošním zápase pokusit najít dostatek zdravých hráčů a v dalším domácím zápase bodovat. Zápas s rezervou České Třebové je oproti původnímu rozpisu přeložen na sobotu 30.10. ve 14.30 a na naše hřiště. Přijďte se tedy i vy rozloučit se sezonou.

T. J. Sokol Klášterec nad Orlicí – T. J. Sokol Sruby 1 : 2  (1:1)

Hráno: Neděle 24. 10. 2021 v 14:30

Sestava: Jireš – P. Fišer, Kučírek (K), Hůlka (76. Nečas), Bílek – Králík (69. Dan Brůna), Vávra, Rous, Franěk – M. Fišer, Sabota

Připraveni:  Moravec, Dragonides

Trenér: M. Preclík                                       Vedoucí mužstva:  Zd. Rous

Branky:   Michal Fišer - Fencl, Myšák

Rozhodčí: Saňák – Rejhon, Kodýdek

ČK: 0 : 0     ŽK: 2 : 2 (Rous, Franěk)                      Diváků:  85