21 dub 2024 16:00

Se štěstím: Albrechtice - Sokol Klášterec 2 : 2

Na poslední letošní zápas venku, konkrétně do Albrechtic u Lanškrouna, jsme odjeli společně s fanoušky autobusem a s cílem potvrdit 3 body z minulého utkání. V zápase o kontakt se středem tabulky nám opět chybělo několik hráčů (Sabota, Hůlka, Vávra, Bříza a P. Fišer), a to pochopitelně mělo vliv na průběh zápasu a zřejmě i výsledek.

Do utkání vstoupili lépe domácí. V 5. minutě si vytvořili největší šanci prvního poločasu z jejich strany, ale brejk domácího hráče skončil těsně mimo naší branky. V 10. min. to ještě zkusili domácí z hranice vápna, M. Moravec v brance se překvapit nenechal. Poté jsme hru vyrovnali a dostali se ....

do dvou dobrých šancí. Nejprve si na centr Kučírka ve 13. min. naběhl M. Fišer, ale jeho hlavička skončila těsně nad brankou. Minutu před koncem prvního poločasu se dostal na hranici vápna ke střele F. Brůna, ale domácí brankář chytá.

Do druhého poločasu jsme vstoupili nejlépe jak jsme mohli a už po 30 vteřinách se ujímáme vedení, když po průniku M. Skalického a jeho centru si jeden z domácích hráčů srazil míč do vlastní branky – 0 : 1. O dvě minuty mohlo být ještě veseleji, ale P. Rous po centru O. Kučírka těsně hlavou minul branku. Bohužel platí nedáš - dostaneš a domácí z následného protiútoku vyrovnávají, když střela domácího hráče po odvráceném centru končí až v naší síti – 1 : 1. V 62. min. to zkoušel hlavou po centru O. Kučírka M. Fišer, ale míč končí opět těsně vedle domácí branky. To bylo z naší strany prakticky vše do konce zápasu. Domácí v 65. min dávají druhý gól, když po naší chybě ve středu hřiště proměňují rychlý brejk – 2 : 1. Od té doby se snažíme o vyrovnání, ale naše snaha k ničemu nevede, naopak domácí podnikají několik rychlých protiútoků, které některé s velkou dávkou štěstí odvracíme. A tak dvě minuty před koncem byli domácí za svoji střeleckou nemohoucnost potrestání, když byl v pokutovém území po našem autu faulován P. Rous a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Jenda Bartoš – 2 : 2.

Remíza, je hlavně po průběhu ve druhém poločase pro nás cenná. Teď se musíme nachystat na nedělní domácí zápas se Sruby, které atakují čelo tabulky a ve svém středu mají kanonýra Myšáka. Zápas začíná v neděli 24. 10. 2021 ve 14:30 hod.

A další víkend hrajeme znovu doma, tentokrát již v sobotu 30. 10. opět ve 14.30, s rezervou České Třebové.

TJ Albrectice - T. J. Sokol Klášterec nad Orlicí  2 : 2  (0:0)

Hráno: Sobota 16. 10. 2021 v 14:30

Sestava: Moravec – Skalický, Kučírek, Bartoš (K), Bílek – M. Fišer, J. Preclík (78. Dragonides), Šroler, F. Brůna (56. Králík) - Rous, Franěk (72. Dan Brůna)

Připraveni:  K. Jireš, Faltus

Trenér: M. Preclík                                       Vedoucí mužstva:  Zd. Rous

Branky:   Martykán, O. Marek – vlastní, Bartoš (z PK)

Rozhodčí: Serbousek – Šimko, Fiedler

ČK: 0 : 0     ŽK: 3 : 2 (Bartoš, Preclík)                    Diváků:  120