Povinná, ale jasná výhra: Sokol Klášterec - Rudoltice 5 : 0

V 11. kole neboli 10. utkání sezony nás čekal soupeř z konce tabulky, který dosud nezískal ani bod. Získat 3 body na domácí půdě tak bylo povinné, jenže povinnost, jak známo, svazuje, podvědomí funguje směrem k podcenění, a tak výhra v takovém zápase není samozřejmostí. Ovšem počasí bylo vynikající, kádr až na Bílka a Břízu v podstatě kompletní, diváků dost a výsledek nakonec potěšil, takže krásné odpoledne….

Do utkání jsme vstoupili aktivně a už v 5. minutě nepovedený centr P. Fišera skončil na tyči hostující branky. O 3 minuty později prošel přes polovinu hřiště P. Rous, dostal se až do zakončení, ale jeho dva pokusy likviduje hostující  brankář. O minutu později končí střelecký pokus P. Saboty nad. Poté se osmělili i hosté a ve 13. min. pěknou jejich střelu vyráží K. Jireš na roh. V 18. min. se dočkáváme prvního gólu, když po rohu P. Fišera, uklízí míč do branky na přední tyči Míša Fišer – 1 : 0. O dvě minuty později uniká P. Sabota,,,,,,,,

, ale trefuje pouze brankáře hostí. Za dalších 5 minut centruje do vápna M. Skalický, ale F. Brůna trefuje ve vyložené šanci opět brankáře. V 27. min. centruje D. Šroler, ale Filip hlavou přestřeluje. V 28. min. střelu Šrolera chytá hostující brankář, stejně tak o minutu později střelu Rouse. Do konce poločasu se ještě několikrát dostáváme do zakončení, ale střely většinou netrefují branku, a tak ve 44 min. hostující podnikli jeden z mála protiútoků a jejich osamocený hráč jen o kousek minul naší branku. V poslední minutě ještě uniká hostující obraně Sabota, ale bohužel opět trefuje pouze hostující brankáře. Za aktivitu a snahu v prvním poločase jsme si zasloužili určitě víc než jeden gól, ale zakončení je náš dlouhodobý problém.

Do druhého poločasu jsme vstoupili se snahou přidat další branky a utkání dohrát v klidu. Do první vážnější šance se dostáváme v 55. min., když si na centr P. Saboty naběhl zcela volný D. Šroler, ale branku opět netrefil. Tak končí i několik dalších střel. Druhé branky se dočkáváme v 62. min, když si D. Šroler naběhl z úhlu do vápna a jeho prudkou střelu nebo spíše centr si hostující hráči sráží do vlastní sítě – 2 : 0. O tři minuty později už vedeme o tři branky, když se krásně trefil z hranice velkého vápna svou slabší pravou nohou do šibenice P. Rous  - 3 : 0. Mohli jsme začít střídat, trenér postupně využil všech 5 možností a na plac nastoupili i oba 17letí mladíci Dan Brůna a Nečas. V 71. min. moc nechybělo, aby první střídající J. Franěk usměrnil do sítě centr Kučírka. V 74. minutě se krásně do druhé šibenice trefuje z velkého vápna M. Fišer – 4 : 0. V 78. min málem zkompletoval hattrick M. Fišer, ale jeho efektní nůžky skončili těsně mimo. V 81. střelu Rouse k tyči vyráží hostující brankář na roh. Hattricku se M. Fišer nakonec dočkal, když v 87. min. si naběhl na centr O. Kučírka a uzavřel gólový účet – 5 : 0.

Vítězství nad posledním týmem tabulky bylo zasloužené a jen nepřesná koncovka nás připravila o vyšší vítězství. Ale 3 body se do tabulky počítají. Ty pojedeme potvrdit (doufejme) v sobotu 16. 10. na půdu předposledních Albrechtic.

T. J. Sokol Klášterec nad Orlicí – TJ Sokol Rudoltice 5 : 0  (1:0)

Hráno: Neděle 10. 10. 2021 v 15:00

Sestava: Jireš – Skalický, Kučírek, J. Bartoš (K, 77. Dan Brůna) – M. Fišer, P. Fišer, Filip Brůna, Vávra (84. Nečas), P. Rous (81. Faltus) – Sabota (73. Preclík ml.), Šroler (65. Franěk)

Připraveni:  Moravec, Hůlka

Trenér: M. Preclík                                       Vedoucí mužstva:  Zd. Rous

Branky:   3x Michal Fišer, Petr Rous, vlastní

Rozhodčí: Diblík – Pinkava, Navrátil

ČK: 0 : 0     ŽK: 1 : 0 (Franěk)                     Diváků:  130