Fotbal
16 čvn 2024 16:00
Fotbal

Tentokrát bez překvapení: FK Jehnědí - Sokol Klášterec 4 : 1

Do Jehnědí, k dalšímu mužstvu, které právě sídlilo na prvním místě tabulky, jsme odjížděli bez několika hráčů základní sestavy (Sabota, Bříza, Bílek,  Rous), jen na lavičce zůstal nedoléčený F. Brůna. Proto dostali šanci další hráči, k dispozici byl už také Hůlka.         Úvodních 20 min. se odehrálo mezi šestnáctkami, bez vážnějších akcí. Za zmínku stojí jen v 7 min. trestný kop J. Bartoše z 18 metrů, po faulu na D. Šrolera, ale skončil na domácí zdi. Domácí poprvé zahrozili v 15 min., ale jejich střela mířila jen do boční sítě. V 21. min. slabou střelu Šrolera chytá domácí brankář. V 25. min. domácí poprvé udeřili, když po chybě J. Hůlky ve středu hřiště postupuje domácí Pilař sám na M. Moravce a s přehledem dává první gól domácích – 1 : 0. Druhý gól dostáváme v 37. min., když u centru do vápna je domácí hráč Rozlívka dříve než náš brankář – 2 : 0. Zbytek poločasu se už dohrál bez nějaké šance.

Začátek druhého poločasu jsme nezachytili a v 48. min. po dlouhém nákopu unikají domácí hráči naší obraně .....

a skórují potřetí – 3 : 0. O minutu později mohlo být ještě hůř, ale další šanci domácích chytá M. Moravec. V 52. min. rozehrál O. Kučírek před naším vápnem přímý kop, míč si ve středu hřiště nachází M. Skalický, který se pěkně uvolnil a na křídle, našel J. Fraňka, který postupoval ze strany na domácí branku a krásnou střelou na zadní tyč snižuje na – 3 : 1. Nutno podotknout, že to byla naše první a také poslední gólová situace v zápase. A za druhé můžeme podotknuti, že je škoda několikaleté Jardovi fotbalové přestávky. V 60. min. jsme obdrželi poslední gól zápasu, když chyboval v rozehrávce J. Hůlka a domácí Rozlívka z rychlého kontru se trefuje podruhé a zvyšuje na – 4 : 1. V poslední půlhodině zápasu obě mužstva prostřídala většinu hráčů z lavičky náhradníků, za nás např. pokud vím tak poprvé nastoupil 17letý Dan Brůna. Hra upadla do průměru, bylo to spíš o tvrdých osobních soubojích a žádné větší gólové šance už nepřišly.

Absence 5 hráčů byla znát, ale zase dostali možnost ukázat své kvality další hráči. Překvapení se tentokrát na hřišti prvního týmu tabulky nekonalo tak jako v Mistrovicích nebo v Řetové. Nyní nás čeká důležitý zápas na domácím hřišti v neděli 10.10. už od 15:00 hod. proti Rudolticím, které se momentálně nachází na posledním místě tabulky, ale to nic neznamená.