Žádné události

Soupeř byl lepší: Sokol Klášterec - FK D. Dobrouč 1 : 3

Soupeř byl lepší

Nabitý víkend končil fotbalem. Začínalo se už o půl hodiny dříve a bylo otázkou, v jakém stavu budou po páteční svatbě a hlavně po velmi úspěšných Horňáckých slavnostech jak diváci, tak hráči. Výsledek: v pěkném podzimním počasí přišlo diváků více než obvykle a hráči velkou většinou zápas nepodcenili, naopak měli síly na boj po celých 90 minut. Jenže jen bojovnost na kvalitního a technicky vyspělého soupeře bohužel nestačila.

Hned v 1. minutě se uvedl Jenda Bartoš tvrdou střelou z přímého kopu těsně nad. Ve 3. min. i hosté míří těsně nad, a to hlavičkou po rohu......

Ve 4. min. Dan Šroler posílá dopředu Pajdu Sabotu, ten obstřeluje gólmana, ale na malém vápně stačil zasáhnout hostující hráč. O pět minut později si oba naši hráči si totéž zopakují, jen Pavel střílí těsně mimo zadní tyče. Bohužel podle hesla „nedáš – dostaneš“ v 11. minutě lovil míč v síti náš gólman po střele D. Ročka z hranice velkého vápna – 0 : 1. V ten moment také v kiosku došlo pivo! To ovšem za 10 minut zase teklo, gól se nám ale dát nepodařilo ani po 10 minutách ani v celém poločase. Naopak hosté hned ve 13. min. předvedli krásnou tvrdou střelu z voleje z rohu velkého vápna, naštěstí těsně mimo. Naše pokusy, např. Míši Fišera v 20. min. nebo P. Saboty v 25. min. jdou vysoko nad. Už v 28. min. musí střídat Bílek kvůli obnovenému zranění. To už mají za sebou hned dvojí střídání i hosté. Závěr poločasu patří hostům. Ve 43. min. za cenu faulu oceněného žlutou kartou zastavuje útok Kuba Bříza, přímý kop jde těsně nad. Ve 45. min. se po naší chybě dostává do úniku hráč Dobrouče a jeho přihrávku posílá v 20. minutě střídající Mauer do brány bezmocného Moravce – 0 : 2.

Po zahájení druhé půle se nám podařilo zápas zdramatizovat. To Dan Šroler opět poslal dopředu Sabotu, ten si pohrál s obranou, která ho nakonec zastavila jen za cenu penalty. Šroler neváhal – 1 : 2! Bohužel to bylo z naší strany vše. Další naše pokusy létaly mimo bránu anebo jsme se k zakončení ani nedostali. Hosté zkusili zvýšit hned v 52. min., když se nám nepodařilo odkopnout míč, naštěstí střela těsně nad. Za nás to opět zkouší Pavel Sabota, když výborně vybojoval míč, ale střílí vysoko nad. V 56. už druhý hostující hráč vidí žlutou kartu za faul na Bartoše, přímý kop Kučírka ale do brány také nespadl. V 58. min. není uznána branka hostů kvůli ofsajdu, v 63. min. Moravec vyráží střelu nad branku, následný roh likviduje Bartoš. Následuje série střídání, za nás to jde zkusit Vávra, Preclík ml., Franěk a v 88. nastupuje i 16letý Dragonides, ale k vyrovnání to nevede. Naopak v 70. min. se snaží zastavit útok hostů Kučírek, střela po ponechané výhodě jde ale těsně mimo a Ondra navíc fasuje žlutou. V 81. zastavujeme další útok jen za cenu pokutového kopu – 1 : 3. V 89. min. máme ještě dva rohové kopy, ale nedaří se nám ani snížit.

V prvním poločase jsme měli dost šancí, zejména zásluhou dua Šroler – Sabota, ale naše střely létaly povětšinou mimo, zatímco soupeř mířil přesněji a Moravec mohl několikrát vyniknout. V druhé půli byl soupeř zkrátka lepší, techničtější, fotbalovější, naše snaha nestačila a dalším mužstvem z popředí tabulky jsme tentokrát nezískali ani bod. V dalším kole jedem znovu, už potřetí, na hřiště vedoucího družstva tabulky, jímž je tentokrát FK Jehnědí 1980. V neděli 3. října tedy můžeme dopoledne fandit na našem hřišti našim běžcům v Běhu údolím Orlice a odpoledne si udělat zájezd do Jehnědí.

T. J. Sokol Klášterec nad Orlicí – FK Dolní Dobrouč 1 : 3  (0:2)

Hráno: Neděle 26. 9. 2021 v 15:30

Sestava: Moravec – Skalický (88. Dragonides), Kučírek, Bříza, Bílek (28. P. Rous) - J. Bartoš (K) – M. Fišer, P. Fišer (69. Vávra), Brůna (65. Preclík) – Sabota, Šroler (74. Franěk)

Připraveni:  Faltus, K. Jireš

Trenér: M. Preclík                                       Vedoucí mužstva:  Zd. Rous

Branky:   Šroler (z PK) - 2x Roček (1 z PK), Mauer

Rozhodčí: Macek – Hejl, Serbousek

ČK: 0 : 0     ŽK: 3 : 2 (Bříza, Bartoš, Kučírek)                    Diváků:  140