21 dub 2024 16:00

Na hřištích lídrů se nám daří: Řetová - Sokol Klášterec 1 : 3

V neděli odpoledne jsme zajížděli na půdu vedoucího celku okresního přeboru Řetové, která zatím 5 x vyhrála a jednou remizovala. Proto i taktika, kvalitní defenziva s rychlými protiútoky, byla uzpůsobena soupeři a nutno dodat, že ji hráči po celých 90 minut plnili na výbornou. Domácí jsme pustili do jediné 100% šance za celý zápas. Přitom nám chyběli důležití hráči Vávra a Petr Rous, Dan Šroler si tak po dlouhé době ve svém věku musel zahrát skoro celý zápas.

Utkání začalo opatrně, první střelu na branku vyslal až v 5. min. z přímého kopu Ondra Kučírek, ale jen do náruče domácího brankáře. Domácí se poprvé dostali k ohrožení naší branky v 11. min., ale střelu ze střední vzdálenosti vyrazil Míša Moravec na roh. V 13. min. jsme poprvé gólově udeřili, když po faulu na Pajdu Jenda Bartoš proměnil perfektně přímý kop ze 17 metrů – 0 : 1. V 21. min. se dostávají do jediné vážné gólové situace domácí, ....

když po rohu se dostali až na malé vápno, kde byl osamocený hráč, ale Michal v brance nás skvěle podržel: nohou vykopl míč a následná dorážka se otřela o břevno naší branky. Ve 24. min. se dostal do brejku Pajda, obhodil si vyběhnutého gólmana domácích, ale slabou střelu dokázal vykopnout z prázdné brány domácí hráč. Po následném rohovém kopu domácí 2x ve vápně faulují a rozhodčí píská pokutový kop, který po konzultaci s pomezním odvolal. Ve 27. min. domácí vyrovnávají po velice sporném gólu, když po skrumáži před brankou domácí hráč balon i s rukou M. Moravce, který ho měl pod rukou, doráží do branky. Míša má krvavý šrám na ruce, ale rozhodčí po konzultaci s pomezním branku uznává – 1:1! Budiž mu omluvou věk pouhých 16 let. Gól námi neotřásl, naopak v 37. min. vysunul Patrik Fišer do brejku Pajdu, který tentokrát prostřelil domácího brankáře – 1 : 2. Zbytek poločasu se poté odehrál mezi vápny, bez nějaké šance.

Do druhého poločasu jsme vstupovali s cílem otupit počáteční domácí nápor, ale ten se i díky naší precizní defenzivě nekonal. Naopak my jsme si vytvářeli nadějné brejkové situace. V 50. min. vystřídal zraněného F. Brůnu J. Preclík a hned poté prověřil Pajda domácího brankaře, ten však jeho střelu vyrazil. V 55. min. jsme se ale už znovu radovali, když jsme rozebrali domácí obranu a střílený centr Martina Skalického končí až v síti domácích – 1:3! V 58. min. Pajda opět uniká, ale nastřeluje domácího gólmana. O minutu později střelu J. Preclíka z velkého vápna domácí brankář vyráží na roh. Zbytek utkání se odehrává ve snaze domácích o vstřelení branky, ale naše obrana funguje spolehlivě a domácí do šancí nepouštíme, naopak my podnikáme rychlé protiútoky, ale už bez vážnějších šancí. V závěru ještě 3x takticky střídáme, hra už je rozkouskovaná a domácí jsou smířeni s první porážkou v letošní soutěži.

Za přístup k utkání, nasazení a bojovnost po celých 90 minut si zaslouží všichni hráči velkou pochvalu! Výsledkem bylo první vítězné utkání za tři body ze hřiště soupeře po třech letech! Znovu zamrzela série nepodařených utkání v srpnu, zejména to v Brandýse. Doufáme, že v nastoupeném trendu budeme pokračovat, a to už v příštím zápase na domácím hřišti proti Dolní Dobrouči. Hraje se v neděli 26. 9. 2021 už od 15:30 hod.

TJ Sokol ŘETOVÁ - T. J. Sokol KLÁŠTEREC nad Orlicí 1 : 3  (1:2)

Hráno: Neděle 19. 9. 2021 v 15:30

Sestava: Moravec – Kučírek, J. Bartoš (K, 90. Š. Dragonides), Skalický, Bříza, Bílek - M. Fišer, P. Fišer, Brůna (50. J. Preclík) – Sabota (90. Nečas) , Šroler (89. Faltus)

Připraveni:  nikdo

Trenér: M. Preclík                                       Vedoucí mužstva:  Zd. Rous

Branky:   Vaňous – J. Bartoš, Kučírek, Skalický

Rozhodčí: Machka – Tipelt, Šilar

ČK: 0 : 0     ŽK: 2 : 2 (Kučírek, Šroler)                   Diváků:  100