Dělba bodů: Sokol Klášterec - SK Rybník 1 : 1

Dělba bodů

Po překvapivém bodu z Mistrovic a dvou utkáních venku bylo otázkou, co se podaří předvést doma. Soupeřem byl respektovaný SK Rybník. Sestava už byla trochu doplněna, chyběl jen Hůlka, samozřejmě také dlouhodobě chybějící Šimon Nekoranec, do branky se tentokrát postavil M. Moravec. V obvyklém složení nastoupili i trenér, vedoucí družstva a hlavní pořadatel, jen kiosek v tomto zápase výrazně obměnil sestavu. Pokud jsme chtěli pokračovat v boji o důstojnější místo v tabulce, potřebovali jsme bodovat.

Poprvé ohrozili branku hosté, když v 7. min. po našem faulu likvidoval přímý kop zpoza velkého vápna Moravec. Ve 14. min. hosté po kombinaci zabíhají za naši obranu, na střílený centr z pravé strany v malém vápně však naštěstí nikdo nedosáhl. V 17. min. naše zpevněná obrana likviduje další centr Rybníkářů. V 19. minutě jsme se k vážné akci konečně dostali my: Patrik si vzal na půlce míč, přehodil obranu na Pavla Sabotu, ten si poradil .....

s brankářem a po mnoha měsících konečně zase skóroval – 1 : 0! V 27. min. jsme viděli ostrý faul na Kučírka oceněný žlutou kartou, minutu na to musel střídat Filip Brůna skrz natažené tříslo. V 32. min. pěkná kombinace Jardy Fraňka s Pajdou, následný Pavlům únik ale končí jen rohovým kopem. V 34. málem hořelo u nás, když dlouhé autové vhazování až do malého vápna gólman minul, Sabota odhlavičkoval na rohový kop a následnou sérii střílených centrů přes malé vápno naštěstí nikdo neusměrnil. Bráníme se i dál, v 39. min. Ondra Kučírek zastavuje unik hostujícího hráče skluzem v malém vápně s následným rohovým kopem. Poločas končí žlutou kartou za faul na Jendu Bartoše na půli hřiště.

Druhou půli jsme začali aktivně. Ve 48. min. Patrik kope roh na přední tyč, nabíhaqjící Michal Fišer však hlavičkoval těsně nad. V 54. min. přišel na hřiště Šroler a hned otestoval brankáře, který Danovu střelu vyškrábl na roh. Po něm následoval druhý, ale nic z toho. V 61. min. Bříza zastavil hosty před vápnem jen za cenu faulu. Přímý kop Karpíška, dříve prý třetiligového hráče, náš gólman, který čekal centr, přizdvihl, ale přesto míč těsně pod břevnem zaplul do branky – 1 : 1. O minutu později tentýž Karpíšek fasuje ŽK za řeči, čímž spustil sérii faulů a řečí spoluhráčů i hostujících fandů.

Postupně nejenže vyrovnáváme zápas, ale zhruba od 70. minuty jsme lepším mužstvem. V 74. min. po skrumáži pokus Petra Rouse zvenčí otírá tyč. V 75. jde na hřiště mladší Preclík. V 81. min. odvrací Bartoš hlavou přímý kop na roh, ten likviduje Moravec a jdeme do brejku, který končí střelou do brankáře. Krásnou střelu k šibenici posílá Rous, brankář tam stačil doskočit. V závěru utkání máme na víc, ještě v 90. min. centr z přímého kopu Kučírka Míša F. těsně přestřeluje, mimo končí i únik Pajdy v 91. minutě.

V posledních 15 – 20 minutách jsme byli lepší a vytvořili si řadu šancí, některé tzv. vyložené. Ale zvláště v první půli zase byli většinou lepší hosté (i když jejich útoky končily zpravidla jen centry), takže remíza v podstatě odpovídá poměru sil. Naši opět hráli na vyztuženou obranu, která nezklamala. Standardně dobrý výkon ukázal Kučírek, žádný míč nevzdal bojovník Bříza, s přehledem hraje Vávra, o Bartošovi, když mu funguje zdraví, netřeba psát. Opět jsme zápas příkladně odbojovali. Škoda, že jsme takto nehráli v 2. až 4. kole.

Další zápas nás v neděli čeká v Řetové, která se mezitím dostala na první místo v tabulce. A v dalším zápase doma nás čeká další soupeř z popředí tabulky. Zjistili jsme ale, že i s těmito mužstvy jsme schopni hrát a bodovat, jen musíme hodně chtít a bojovat o každou šanci. Ve vyrovnané druhé polovině tabulky je každý bod velmi důležitý.

T. J. Sokol Klášterec nad Orlicí – SK Rybník 1 : 1  (1:0)

Hráno: Neděle 12. 9. 2021 v 16:00

Sestava: Moravec – Kučírek, Bartoš (K), Vávra, Skalický – Brůna (28. P. Rous), Franěk (54. Šroler), Bříza, P. Fišer (75. Preclík) – Sabota, Bílek (46. M. Fišer)

Připraveni:  Jireš, Faltus

Trenér: M. Preclík                                       Vedoucí mužstva:  Zd. Rous

Branky:   Sabota - Karpíšekl

Rozhodčí: Smola – Horníček, Šilar

ČK: 0 : 0     ŽK: 2 : 4 (Kučírek, Sabota)                  Diváků:  100