Fotbal
16 čvn 2024 16:00
Fotbal

Překvapení kola: FK Mistrovice - Sokol Klášterec 2 : 2

Ještě v pátek před tréninkem se trenérovi hlásilo k utkání jen 8 hráčů. Z různých důvodů (zranění, práce, dovolená atd.) chyběli např. Hůlka, Bílek, M. Fišer, Preclík ml. Nakonec bylo hráčů dost, ikdyž někteří nastoupili se sebezapřením, ale chyběl i trenér Preclík a vedoucí družstva Zd. Rous. Přitom jsme jeli na hřiště prvního družstva v tabulce, které ve čtyřech zápasech neztratilo ani bod, zatímco my v předchozích třech utkáních dostali 16 gólů.

V sobotu večer však mohla být dobrá nálada, výsledek i předvedená hra předčila očekávání. Co tomu předcházelo? Hráči si v pátek v kabině hodně řekli, v sobotu na hřišti změnili rozestavění a styl hry a hlavně: v zápase bojovali jak se sluší a patří a ještě o něco víc! Odměnili se bodem ze hřiště leadera tabulky.

Absence členů realizačního týmu má za následek, že nebyl pořízen zápis z utkání, tak jen telegraficky. Už v 27. minutě .......

jsme museli střídat, když ze hřiště odešel zraněný Honza Králík. První gól utkání zařídil kapitán Jenda Bartoš, když v 32. minutě prošel půlkou hřiště, obešel několik protihráčů a brankaři nedal šanci 0 – 1. Již za 7 minut domácí vyrovnali dvě minuty na to šli do vedení - 2 : 1. Náš druhý gól vsítil matador Dan Šroler v 55. minutě, když do branky strčil míč koulející se po brankové čáře díky P. Sabotovi – 2 : 2. Naši v tomto zápase víc zahustili obranu dalším předstoperem, čímž sice umožnili soupeři hrát na naší půli, ale do vápna ho pustili jen výjimečně. Především ale předvedli velkou bojovnost a důraz, zápas končili naprosto vyčerpaní. Díky tomu ale zjistili, že mohou hrát s každým a že debakly v předchozích zápasech byly zbytečné.

FAKTA Z UTKÁNÍ:

FK Mistrovice - T. J. Sokol Klášterec nad Orlicí 2 : 2  (2:1)

Hráno: Sobota 4. 9. 2021 v 16:00

Sestava: K. Jireš – O. Kučírek, J. Bartoš (K), J. Králík (27. D. Šroler, 87. J. Faltus), V. Vávra - F. Brůna (49. P. Rous), M. Skalický, J. Franěk (60. F. Brůna), J. Bříza  - P. Fišer, P. Sabota

Připraveni:  Nečas, Š. Dragonides

Trenér: M. Černoch                                     Vedoucí mužstva:  M. Černoch

Branky:  Bartoš, M. Šroler

Rozhodčí: Fiedler – Matějka, Baláš

ČK: 0 : 0     ŽK: 2 : 4  (Bříza, P. Rous, Bartoš, Faltus)                   Diváků:  100