Do třetice všeho zlého? Sp. Brandýs - Sokol Klášterec 5 : 2

V neděli odpoledne jsme zavítali do Brandýsa nad Orlicí. Hasičská zábava tentokrát nezanechala mnoho následků J, Pavel Sabota se včas vrátil z Barum rallye, absencí a zraněných je naštěstí jen minimum (Patrik Fišer). Lavička náhradníků tak byla plná a trenér mohl střídat hned čtyřikrát. Na počtu branek v naší síti se však početní stav už třetí zápas za sebou neprojevil.

Již v první minutě po ztrátě balonu M. Bílka domácí poprvé vystřelili na naši branku, ale K. Jireš v brance střelu vyboxoval. O minutu později Pajda Sabota uniká hostující obraně, ideálně našel ve vápně P. Rouse, ale ten těsně minul. V 13. min. O. Kučírek na poslední chvíli hasí skluzem šanci domácích. V 16. min unikl po straně Skalický, ale střílí pouze do brankáře, dorážku Rouse vyráží brankář na roh. V 19. min. náš další rychlý protiútok, po kterém Pajda střílí opět do brankáře, dorážku M. Fišera vyrazil brankář před Brůnu, ale ten branku netrefil. Ve 21. min. domácí kombinovali kolem našeho vápna, ale jejich zakončení skončilo ve středu branky a Karel chytá. Ve 25. min. se dočkáváme konečně branky, když M. Fišer zabojoval v domácím pokutovém území a dobíhající domácí hráč Míra Šroler si dává ve skluzu vlastní gól  - 0 : 1. Jenže hned po rozehrání se dostávají domácí k našemu pokutovému území, jejich střelu Karel ještě vyrazil na roh, po něm inkasujeme první gól, když na zadní tyči hlavičkoval volný Míra Šroler a odčinil hned svůj vlastňák – 1 : 1. V 38. min. domácí několikrát zatopili naší obraně, nejdříve .......

Kučírek uklízí míč na roh, když balon přeskočil našeho brankáře. Po rohu se míč několikrát odrazil v našem vápně a následné míč směřující do šibenice vyhlavičkoval opět Kučírek na roh, po kterém se domácí naštěstí míří jen do středu branky. Ve 44. min. rozhodčí nepíská ve středu hřiště faul na M. Fišera, domácí podnikají rychlý protiútok – 2 : 1. Po rozehrání kombinujeme na polovině domácích a dostáváme se do další šance, ale Skalický sám před brankařem odmítl vyrovnání, když ten jeho střelu vyrazil na roh.

Ve druhém poločase jsme jako první zahrozili my, ale gól J. Bartoše pro ofsajd neplatil. V 63. min. jsme opět domácím darovali gól, když K. Jireš pozdě odkopl balón, soupeř důrazem získal míč a tvrdou střelou dává – 3 : 1. V 65. min. mohou domácí přidat další branku, ale naštěstí po chybě V. Vávry ve 100% šanci netrefují branku. V 67. min. se dostáváme na dostřel branky i my, ale střela Saboty končí vysoko nad. V 70. min. můžeme postupovat sami na domácí branku, ale nesmyslně odmávaný ofsajd pomezním rozhodčím naší šanci hatí a ještě náš trenér za protesty dostává žlutou kartu. V 73. min. se dostává ke střele Bartoš, ale brankář jeho střelu chytá. Snížení se dočkáváme v 75. min., když F. Brůna našel před vápnem P. Rouse a jeho tvrdá střela s lehkou tečí domácího končí v síti – 3 : 2. Po této brance se snažíme vyrovnat, bohužel po 5 minutách propadá míč po dlouhém nákopu přes několik našich hráčů ve středu hřiště až k domácímu hráči, který zvyšuje – 4 : 2. V 86. min. opět chybujeme v rozehrávce a domácí po rychlém protiútoku dávají - 5 : 2. O minutu později můžeme ještě snížit, ale střelu Brůny brankář vyráží a dorážku J. Preclíka letící do šibenice brankář vyrazil na roh. To byla poslední šance tohoto zápasu.

Co dodat závěrem: opět jsme soupeři darovali našimi chybami zbytečně branky a naopak my jsme opět vyhořeli na neproměňování šancí, což nás sráží od začátku soutěže a bez toho na body nemůžeme pomýšlet. Možná jsme měli i trochu smůly (neuznaný gól, gól domácích po neodpískaném faulu, zmaření jasné šance pro neexistující ofsajd), ale to k fotbalu patří a zkušený mančaft jako je náš se s tím musí umět popasovat. Třeba se nám v dalším zápase, hraném tentokrát v sobotu, bude dařit lépe. Ovšem soupeř – Mistrovice – vede nyní tabulku, a tak můžeme na jejich hřišti jen překvapit. A překvapení k fotbalu také patří, ne?

Spartak Brandýs n. Orlicí - T. J. Sokol Klášterec nad Orlicí 5 : 2  (2:1)

Hráno: Neděle 29. 8. 2021 v 16:00

Sestava: K. Jireš – O. Kučírek, J. Bartoš (K), J. Hůlka (J. Bříza), M. Bílek - V. Vávra, M. Fišer (70. J. Preclík), F. Brůna (90. O. Nečas), M. Skalický – P. Sabota (70. J. Franěk), P. Rous

Připraveni:  J. Faltus, Š. Dragonides

Trenér: M. Preclík                                       Vedoucí mužstva:  Zd. Rous

Branky:   2x Bartoš, M. Šroler, Hanzl, Hrůša - vlastní (M. Šroler), P. Rous

Rozhodčí: Kodýdek – Šilar, Machka

ČK: 0 : 0     ŽK: 2 : 0                        Diváků:  95