Zklamání: Sokol Klášterec - TJ D. Čermná 0 : 5

V neděli odpoledne jsme přivítali mužstvo z Dolní Čermné, proti kterému jsme chtěli odčinit debakl ze Sopotnice a navázat na úspěšný zápas doma před dvěma týdny. Bohužel jsme nezískali ani bod a navíc jsme obdrželi 5 branek, což je na domácí zápas příliš, v součtu s minulým zápasem dokonce přespříliš.

Přitom jsme začali aktivně, a kdybychom v 5. minutě vedli 2:0, nikdo by se nedivil. Již v první minutě totiž Pavel Sabota utekl hostující obraně, ale těsně minul, stejně tak jako v 5. min. M. Fišer, který se ocitl po přihrávce J. Bartoše sám před brankářem. Hosté poprvé ohrozili naší branku až v 10. min., ale střela šla mimo. Poté střelu z dálky vyslal P. Fišer a o dvě minuty později F. Brůna, ale ani jedna střela nemířila mezi tyče. V 17. min. jsme hostům darovali první gól, když se O. Kučírek nedohodl s Michalem Moravcem v brance a vlastní hlavou přehodil našeho brankáře – 0 : 1. Za 3 minuty.....

to už je o dvě branky, když z 22 metrů napřáhl Bednář a poslal hosty do dvougólového vedení – 0 : 2. To byla těžká rána pro nás. Ve 23. min. kopeme přímý kop z 20 metrů, ale J. Bartoš trefuje jen zeď hostí. Ve 34 min. si vytváříme třetí stoprocentní šanci: po rohovém kopu Jendy Bartoše se hostující ještě osvobodili, ale míč se opět dostal k Jendovi, který posílá střílený centr do malého vápna, ale nikdo z našich nedokázal z metru dotlačit balon do sítě. V 41. min. byli blízko gólu opět hosté, ale naštěstí pro nás jejich hráč po centru ze strany z malého vápna branku netrefil. V poslední minutě prvního poločasu střílel z velkého vápna Pajda, ale trefil pouze brankáře.

Do druhého poločasu jsme šli s odhodláním zatlačit soupeře a vstřelit co nejdříve kontaktní branku, bohužel realita na hřišti byla jiná. Již po 30 vteřinách chyboval ve středu hřiště P. Fišer, hosté se dostali do rychlého brejku, z kterého pramenil faul před velkým vápnem, a hosté z přímého kopu Hyhlíkem zvyšují na – 0 : 3. Po tomto gólu se ještě snažíme s výsledkem něco udělat. V 51. min. po rohu Pajdy Petr Rous hlavičkuje mimo. Za 3 minuty hostující obraně uniká Pajda, ale z úhlu trefuje gólmana. O minutu později po rohu Kučírka hostující gólman se štěstím vyráží míč špičkou kopačky a následnou dorážku hosté zblokovali na roh. V 59..min. hosté podnikají rychlý brejk do naší otevřené obrany, který na poslední chvíli hasí Kučírek odkopem na roh. Rohový kop zahráli hosté na přední tyč, kde se k němu Králík otočil zády a překvapený Hůlka si srazil míč do vlastní sítě – 0 : 4. Po této brance bylo prakticky rozhodnuto, my už si žádnou vážnější akci nevytváříme, naopak hosté podnikají rychlé protiútoky a po jednom z nich uzavírají v 67 min. skóre zápasu na krutých – 0 : 5.

Vítězství hostů je zcela zasloužené, protože byli daleko důraznější, rychlejší, hlavně při ztrátě míče a návratu zpět (to bohužel některým našim zkušeným hráčům chybělo) a hlavně hráli fotbal po celých 90 minut. Z našich kvalitní výkon předvedli jen Ondra Kučírek, Martin Skalický a Filip Brůna, ostatní odehráli svůj průměr anebo zůstali daleko za svými možnostmi. Další moment je naše neproměňování šancí, když jsme ve druhém zápase po sobě neskórovali!! Není divu, že diváci odcházeli ze zápasu s notnou dávkou zklamání.

Jejich důvěru bude nutné obnovit v dalších zápasech, ovšem hned 2x za sebou hrajeme venku.   K příštímu zápasu zajíždíme v neděli na hřiště Brandýsa nad Orlicí.  Budeme se snažit vrátit ztracené body z nedělního zápasu zpět, ale k tomu povede jen poctivá práce všech hráčů po celých 90 minut zápasu. Na domácí hřiště se vrátíme 12. září a věřme, že do té doby rozšíříme své bodové konto v tabulce.

T. J. Sokol Klášterec nad Orlicí – TJ Dolní Čermná 0 : 5  (0:2)

Hráno: Neděle 22. 8. 2021 v 16:00

Sestava: Moravec – O. Kučírek, J. Bartoš (K, 46. J. Králík), J. Hůlka, M. Bílek - P. Fišer (48. V. Vávra), M. Fišer, F. Brůna (69. J. Bříza), M. Skalický – P. Sabota (60. J. Franěk), P. Rous (84. J. Faltus)

Připraveni:  K. Jireš, O. Nečas

Trenér: M. Preclík                                       Vedoucí mužstva:  Zd. Rous

Branky:   2x vlastní (Kučírek, Hůlka), Bednář, Hyhlík, Marek

Rozhodčí: Saňák – Pokorný, Rejhon

ČK: 0 : 0     ŽK: 3 : 2 (Vávra, M. Fišer, Rous)                    Diváků:  120