21 dub 2024 16:00

Den blbec (spíše debil) - TJ Sopotnice - Sokol Klášterec 6 : 0

Po domácím vítězství nad mužstvem Verměřovic poměrem 3 : 1 jsme týden strávili v dobré náladě a do Sopotnice jsme odjížděli s cílem bodovat. Jenže nedařilo se vůbec nic.

Začalo to absencí zraněného kapitána Jendy Bartoše. Pokračovalo nedobytnými zápisy o testo-vání hráčů. Následoval trapas se zapomenutými dresy! A nakonec nepovedené utkání s debaklovým výsledkem. Opožděný a nezvykle stručný referát z utkání je už jen nechtěnou třešničkou na dortu, stejně jako to, že náš výkon viděl nový předseda okresního svazu pan Žďárský a delegát svazu pan Horníček.

I když nepovedené utkání – nutno poznamenat, že již od prvních minut bylo vidět, že domácí jsou fotbalově vyspělé mužstvo a budou zřejmě patřit k letošním favoritům celé soutěže. Trestali  nás za každou chybu, kterou jsme vyrobili. Většina branek, které jsme inkasovali, byly jako přes kopírák: Lehká ztráta balonu ve středu hřiště, rychlý protiútok domácích a přesné zakončení. První branku jsme dostali už ve 3. minutě, další dvě následovaly ....

v 21. a 26. minutě a uprostřed druhého poločasu, v 62. a 64. min. nás soupeř dorazil. Poslední branka v 83. minutě byla už jen důkazem našeho nedělního zmaru, protože my jsme se dostali za celý zápas jen k několika  střelám z větší vzdálenosti,  s kterými si domácí brankář bez větších problému poradil. Jen jednou ho zachránila tyč po střele P. Fišera. Pozitivem snad může být jen příležitost poslat do hry mladé nové hráče (Nečas, Preclík) a navrátilce po dlouhodobých zraněních (Bříza, Hůlka).

Vítězství domácích je plně zasloužené a troufnu si říci, že mužstvo Sopotnice bude atakovat postupové příčky v tomto ročníku. My se musíme zaměřit na nedělní domácí zápas s Dolní Čermnou a potvrdit předchozí domácí vítězství. Bohužel během zápasu došlo k několika zraněním (Brůna, Králík, Sabota) a uvidíme, jak se hráči do další neděle uzdraví.

TJ Sopotnice - T. J. Sokol Klášterec nad Orlicí 6 : 0  (3:0)

Hráno: Neděle 15. 8. 2021 v 16:00

Sestava: Jireš - Králík (46. Vávra), Kučírek (K), Hůlka (85. Nečas), Bílek – Skalický, P. Fišer    M. Fišer (77. Bříza), Brůna (55. Franěk) - Sabota   Rous (46. Preclík)

Připraveni:  Moravec, Faltus

Trenér: M. Preclík                                       Vedoucí mužstva:  Zd. Rous

Branky:  Beneš, Šebrle, Rejent, Voleský, Trejtnar, Zeman

Rozhodčí: Smola – Šilar, Gajda                               Delegát: Horníček

ČK: 0 : 0     ŽK: 0 : 2 (Bílek, Kučírek)                    Diváků:  100