Po zlepšeném výkonu: Klášterec - D. Třešňovec 2:2

Neděle 26.9.2010, SOKOL Klášterec n. O. - Dolní Třešňovec 2:2 (0:1)

Před týdnem jsme byli zklamaní prohrou v Rudolticích, když jsme o přestávce vedli 2:0. Trenér tentokrát přeházel sestavu (na lavičce zůstali např. Kučírek a P. Fišer) a před zápasem vedl v kabině dlouhou řeč. Výsledkem byl mnohem lepší výkon našich barev, bohužel na vítězství to ještě nestačilo, soupeř byl tentokrát opravdu silný. Je to škoda, každopádně si hráči za svůj dnešní přístup a bojovnost zasloužili přinejmenším pochvalu.

Pochvalu si rozhodně nezasloužil pan rozhodčí Kolář. Hned v 1. minutě nařídil penaltu proti hostům, ale přehlédl, že se míč odrazil od brankáře a nikoliv od tyče a neuznal regulérní gól z dorážky. Pozdější omluva již nic nenapravila. Na chvíli to naše hráče srazilo, ale postupně si vytvořili mírnou převahu a mnohem častěji se hrálo na polovině Třešňovce. Naše proměňování šancí má však k ideálu daleko. Naopak hosté využívali jednak rychlého útočníka Moravce, který často unikal naší obraně. Využívali také výškovou převahu většiny svých hráčů, díky tomu byli nebezpeční především ve standardních situacích. Z dvou z nich po hlavičkách nakonec také skórovali. Poprvé 3 minuty před koncem poločasu, podruhé ve 3. minutě nastavení.

Zápas se odehrál za mírného deště, na mokrém kluzkém trávníku plném vody. Na mokré trávě byl míč velmi rychlý, v kalužích vody se naopak zastavoval bez odskoku. To dělalo potíže brankářům i obráncům, naopak ve výhodě byl rychlý míčový technik. A těch Třešňovec neměl málo. Naopak naši byli někdy trochu pomalejší v přihrávkách, o to víc ale dřeli, běhali, bojovali. Gólů se však dočkali až na konci zápasu. Nejdříve v 81. minutě rozhodčí po druhé žluté vyloučil rychlého Moravce. Minutu na to neúnavný Janeček konečně prostřelil brankáře Třešňovce. O 3 minuty později, v přelidněném vápně, dotlačil míč do brány Honza Bartoš. Naši okamžitě zpomalili hru, střídali, Šimek se dostal do vyložené šance. Jenže nestačilo to. V poslední akci zápasu, hlavičkou po autu, hosté srovnali.

Tři body jsme tedy nevyválčili, ale výkon našich hráčů byl příslibem do dalších zápasů. Snad hned v dalším, na hřišti zatím posledního Žichlínku, budeme úspěšnější. Ovšem Žichlínek právě vyhrál v Lichkově….

Sestava: M. Rous - J. Hůlka, R. Kalous, K. Mitvalský, P. Michalička - P. Sabota (46. P. Fišer), T. Bartoš, J. Bartoš, T. Janeček (84. Kučírek) – M. Fišer, Křen (88. Šimek)
Připraveni: M. Moravec, M. Černoch
Trenér: M. Stůj
Vedoucí mužstva: S. Divíšek
Branky: Janeček, Jan Bartoš – Holeček, Šilar
Rozhodčí: Kolář – Bednář, Jakubec
ČK: 0:1
ŽK: 0:4
Jak šly minuty:
1. Po rozehrání faul v pokutovém území Třešňovce. Jan Bartoš napálil, brankář vyrazil
kolenem a Honza dorazil. Jenže soudce „viděl“, že míč se odrazil od tyče a v takovém
případě by dorážka stejným hráčem skutečně neplatila. Choleričtější povahy se v začátku
zápasu udrželi a rozhodčí přežil…
3. Přímý kop našich, gólman vyráží
7. Po rohovém kopu hlavičkuje Mitvalský do obránce
10. Další šance, Míša Fišer střílí vedle
12. Dva rohy hostů
13. Mitvalský zabránil gólu
20. Střela Tomáše Bartoše do pravého rohu, vysoký brankář vytáhl na roh
26. Střelu po nepřímém kopu likviduje třešňovský brankář
30. Centr M. Fišera a hlavička Křena mimo.
39. Vedle střílí i soupeř
41. Střelu Třešňovce vyráží Rous na roh
42. Z rohu hlavička hostů do naší brány – 0:1
44. Další roh hostů.
46. Do druhé půle jde Patrik Fišer namísto Saboty
50. Kapitán Mitvalský příkladně bojuje, trefuje však jen břevno!
52. Výborně se předvedl náš golman Rous
57. Přímý kop hostů
65. Další šance hostů, střela vedle
70. Třešňovec střídá
77. Střela P. Fišera do brány zblokována
81. Červená karta pro rychlého útočníka hostů za druhé napomínání. Naši budou mít v obraně o trochu méně starostí
82. Tomáš Janeček se odměňuje za svou bojovnost gólem střelou zprava – 1:1 ! Naše snaha konečně vyjádřena.
84. Unavený Janeček je střídán Kučírkem
85. Po akci založené Kučírkem míč z hranice malého vápna propasíroval do brány Jan Bartoš – 2 : 1 ! Po 80 minutách marného boje najednou vedeme !
87. Hosté neskládají zbraně, mají roh a střela končí vedle
88. Hosté střídají
88. Domácí také střídají, Šimek za Křena
90. Vhazování Třešňovce, z něj střela nad
91. Ohromná šance Šimka, ale lekl se šance a před prázdnou bránou netrefil míč přesně hlavou.
92. Další vhazování hostů, nejde však dle všeobecného očekávání o poslední akci předodpískáním zápasu, ale dobře zahraná standardka končí vyrovnávacím gólem – 2:2
94. Hlavičku po našem rohu chytá brankář hostů.

Zkrácený záznam utkání:

1. poločas