Svobodní vs. Ženatí

IMG_7115Je tomu už tak, že se v neděli 19. září uskutečnilo každoroční klání "amaterských" fotbalistů z řad ženáčů a svobodných. Hračů s okroužkovaným prsteníčkem bylo jako vždy málo a tedy jejich kádr byl doplněn staršími mládenci.

Článek dále doplním i o video z této akce.

Věřím, že nejen pro hráče, ale i pro diváky to byl veliký kulturní zážitek a pro připomenutí jsou zde nějaké fotografie.

Já doplním další údaje:
Sestavy: Svobodní: Jireš Karel, Sedláček Petr, Mlynář Tomáš, Rous Vojta, Faltus Jakub, Franke Dan, Králík, Ficner David, Bílek Jarda, Štefek Vašek, Fišer David, Vlk Tomáš, Bříza Jakub, Mlynář Jan.
Ženatí: Stůj Michal, Černoch Luboš, Černoch Michal, Kalous Zdenek, Rous Vašek, Mlynář Karel Píďa, Rous Josef, Mlynář Tonda, Rous Honza, Spannčok Vasil, Michalička Ondra, Honzák Tomáš, Miler Michal, Svoreň Tomáš, Kalous Jindra.

Jak vidíme, pojmy "svobodní" a "ženatí" bychom příště mohli pozměnit, řekněme na "mladší a starší". Na obou stranách hrálo několik hráčů registrovaných, ale vesměs již v soutěžních zápasech zpravidla delší dobu nenastupují. Síly tedy byly vcelku vyrovnány a konečný výsledek tomu také odpovídal. Ženatí do poločasu vedli 4:1, ale mladší měli v druhé části více sil, hru vyrovnali a nakonec zápas skončil 6:5 (pro ženaté). V tradičním penaltovém rozstřelu po zápase svobodní zvítězili 8:5.
Zápas měl několik zajímavých okamžiků, např. povinný "iontový" nápoj pro nejstarší hráče Tondu Mlynáře a Luboše Černocha (ten letos opět hrozil beneficí v příštím roce), vyloučení brankáře Stůje (vzápětí "stornované", ale mezitím stihl Tonda Mlynář ukázat, že i v brance umí), rozhodování nejmladších rozhodčích v historií Saboty, Šimka a Fraňka a další.
Za přihlížení 110 diváků se fotbaslové odpoledne víc nežý povedlo.