Klášterec nad Orlicí 34, Klášterec nad Orlicí, 561 82, IČO: 61234699

Fotbalový oddíl

logo fotbal

Nejbližší akce FOTBAL

Žádné události

Video záznamy Fotbal

Šimonův "hattrick": Sokol Klášterec - Řetová 2 : 1

V uplakaném dušičkovém počasí se jen nejvěrnější fandové přišli podívat, zda se alespoň v posledním zápase letošního roku podaří našim borcům naplno zabodovat v nepovedeném podzimu. Nešlo o nic jiného než udržet kontakt s ostatními mužstvy v jarním boji o záchranu. Zápas byl přeložen na sobotu, aby nerušil nedělní dušičkovou hudební slavnost na blízkém hřbitově, ale nikdo nemohl tušit, že bude rušit pohřeb. V této souvislosti malý ohňostroj po závěrečném hvizdu nepřišel zrovna ve vhodný okamžik. Zápas v sobotu přináší zpravidla problém: kromě zranění chybí hráči také kvůli práci. I tentokrát - Hůlka ve směně, Koukol dorazil z práce na posledních 30 minut. Stejně tak rozhodčí – byl delegován jen jeden, jako pomezní nastoupili amatéři (díky, Martine). A diváků příjde v sobotu také méně.   
Na rozdíl od většiny jiných zápasů jsme nezačali dobře. Možná za to mohl....
déšť, který se spustil při nástupu hráčů, spíše však soupeř. Řetová sice v létě sestoupila, ale 6 let zkušeností z krajské soutěže se neztratí, a tak začala náporem. Ve 4. min. jsme přečkali rohový kop, v 5. min. Vojta Rous zastavil únik Řetové až ve vápně. My se dostali na dostřel soupeřovy brány až v 6. minutě. V 9. min. už jsme ale kapitulovali. Řetovští zaútočili, naši se nechali zmást a před Venclem se otevřela skoro celá brána, takže z 15 metrů to musel zkusit. Střílel jen doprostřed, ale Šimon ve snaze míč odrazit jen tečoval a Bartoš už k tyči nedoskočil - 0 : 1. Studená sprcha, ovšem v mírném deštíku při teplotě 8 stupňů se zas tak studená nezdála. A tak se naši otřepali, postupně se začali častěji objevovat na půli soupeře a vytvářet si šance. V 18. min. zakončil kombinaci P. Rous - Šroler - Fišer Míša pěknou střelou, ale brankář ji vyrazil. Ve 23. min. po přímém kopu opět Míša hlavičkoval nad. V 25. min. se brankář hostů dostal daleké od své branky, stačil ho však v malém vápně zastoupit obránce. Mírný, ale vytrvalý déšť nebyl v tom chladu příjemný hráčům ani divákům, terén byl kluzký a začínal měknout. Řetovské míč poslouchal více, sbírali většinu výkopů nebo vhazování a nedali naší obraně odpočinout. V 29. min. byl jejich útočník sám před Bartošem, míč mu ale naštěstí utekl. Ve 32. min. překvapil střelou z dálky Brůna a brankář hostů měl co dělat. Pozorně si tohoto momentu všiml Nekoranec a o minutu později napálil odražený míč z 30 metrů krásným obloukem pod břevno a od brankářových zad si míč odrazil do brány - 1 : 1.
V 35. min. Řetová střílí nad. V 37. min. naši snahu hatí M. Fišer ztrátou míče, následoval faul a rozhodčí nám odpustil přímý kop. V 41. min. Šimon dokončil své představení. Po vlastním a vyrovnávacím gólu se trefil do brány potřetí, tentokrát hlavou po centru do šestnáctky - 2 : 1. Dobrou šanci jsme měli ještě jednou, to Dan Šroler předvedl svůj nejrychlejší sprint za posledních 5 let skoro od půlky až do  vápna, tam byl ovšem řetovský obránce ještě rychlejší. Poločas jsme zakončili několika odraženými střelami ve skrumáži před brankou, nakonec poslal míč obloučkem přes branku Patrik Fišer. Většina lidí i ukazatel skóre už viděli míč v bráně J.  
I ve druhém poločase jsme hráli jeden z našich povedených zápasů. Povedený až na proměňování šancí. Ve 48. min. máme roh, v 51. zatáhl Šroler, na jeho centr metr před brankovou čárou P. Rous nedosáhl. V 56. min. se naopak zatřáslo břevno naší branky, ale už předtím byl pískán faul. V 66. min. jsme kopali 2 rohy, z nichž ten druhý přímo volal po gólu, když hlavičku volného Šimona u zadní tyči už každý viděl v brance, ale ona šla těsně nad. V 68. min. skoro identická situace, opět Šimon po rohu těsně vedle. V 77. min. nám zatrnulo. Bartoš si srovnal zeď proti přímému kopu a pak jen s bohorovným klidem sledoval míč letící do tyče. „Přece vím, jak velká je branka“, řekl po zápase. V 78. min. dva naši netrefili míč v jasné pozici před brankou a diváci jen vzdychli, mohlo být rozhodnuto. Místo toho přišla závěrečná snaha hostů o vyrovnání. Poslední desetiminutovka se odehrála především na naší půli, ale k dalšímu penaltovému rozstřelu už naštěstí nedošlo.
Tři body tedy zůstaly doma. K jásotu je však daleko. Po podzimu jich máme jen 10, přitom loni jich bylo k záchraně potřeba 30. Celý podzim jsme bojovali s absencemi, ani v jednom zápase nemohl trenér postavit takovou sestavu, jakou by si (nejen on) přál. Trápila nás zranění, ale také, nutno to tak říct, nezodpovědnost některých mladých hráčů, kterým nedělá problém nechat spoluhráče ve štychu a skončit s fotbalem po několika úvodních kolech. Škoda jejich talentu i času, který věnovali fotbalu od svých žákovských let. Často jsme tak hráli jen s 1 nebo 2 náhradníky. Zajímavé je, že i loni na podzim jsme měli stejný problém, v jednom ze zápasů musel nastoupit i trenér, aby nás bylo aspoň 11. Přesto jsme podzim končili s 15 body na 10. místě. Zranili se i dva brankáři, naštěstí se jako skrytý talent mezi tyčemi objevil Jenda Bartoš, kterého by jinak poškozený meniskus nepustil na hřiště. Budeme tedy muset nejen během zimní pauzy pořádně potrénovat, ale také najít nějaké posily. Povzbuzením může být, že poslední zápas jsme zvládli, dokázali jsme si, že když do něj jdeme soustředění a s bojovností, máme šanci. Tak snad to na jaře bude lepší.
 
 
FAKTA Z UTKÁNÍ:      
T. J. Sokol Klášterec nad Orlicí - Sokol Řetová 2 : 1 (2:1)
Hráno: sobota 2. 11. 2019 v 14:00
Sestava: Bartoš – Bílek, Záleský, Kučírek (K), Nekoranec, V. Rous – Brůna (83. Králík), P. Fišer, M. Fišer – P. Rous, Šroler (81. Koukol)
Připraveni:  Bříza
Trenér: Preclík                                             Vedoucí mužstva:  -----
Branky:  2 Nekoranec – Vencl (vlastní Nekoranec)
Rozhodčí: Doskočil – Sabota, Šimek                      
ČK: 0 : 0     ŽK: 2 : 1 (P. Rous, Šroler)                    Diváků:  60