Vezeme 3 body: FK Kerhartice - Sokol Klášterec 0:1

Sobota 4. 9. 2010, FK Kerhatice - SOKOL Klášterec n. O., 0:1 (0:1)

Po minulé ztrátě bodů doma vybojovali naši hráči tři body v Kerharticích. Pěkný gól Křena padl brzy po začátku, nikdo jiný již neskoroval a po mírné převaze jsme vítězství uhájili....

Do Kerhartic jsme odjeli bez Mitvalského a Šimka a naše lavička proto byla poloprázdná. Zápas se hrál na poměrně těžkém terénu a především brankáři to neměli jednoduché. Povrch byl kluzký a míč nepříjemně odskakoval, čehož se snažili využít obě mužstva. Střílelo se tak poměrně často, ale hodně nepřesně nebo z velké dálky. První poločas byl hodně vyrovnaný ovšem spíše s náznaky šancí než gólovými příležitostmi, možná o něco nebezpečnější byly šance domácích, častěji se však hrálo na jejich půli. Domácí těžili především z domácího prostředí, velikost hrací plochy dovolovala hodně roztahovat hru, na což nejsou Klášterečtí zvyklí. I přes to se již v 8. minutě ujali naši vedení po přesném centru T. Bartoše na M. Křena, který se nemýlil. Do konce poločasu se obraz hry nezměnil a tak zůstalo těsné vedení 0:1.
Druhý poločase byl především v režii Kláštereckých, ale velké šance nedokázali zužitkovat. 2x byla nastřelena tyč a v největší šanci zklamal i M. Křen. Domácí hrozili z rychlých protiútoků a asi díky těžkému terénu nebylo jejich zakončení příliš přesné. Trest za promarněné šance však mohl přijít v posledních deseti minutách. V 80. minutě vyrazil nepříjemnou střelu Rous před sebe a domácí útočník z dorážky těsně nad bránu. V nastavení pak (93. minuta) po centru a hlavičce vyráží Rous reflexivně na břevno a P. Michalička hlavičkou na roh. Po rohu závar v malém vápně, Rous ukořistil míč a zápas tím byl ukončen.
Zlepšený výkon a trocha toho potřebného štěstí zajistila našim borcům 3 body a průběžné 3 místo se ztrátou 2 bodů na první Mistrovice a jednoho bodu na sousední Kunvald. Škoda nevyužitých šancí, mohlo to být bez nervů, i když početní fanoušci Klášterce odcházeli spokojeni (nějaká ta kapka na nervy však padla :o)).
12. 9. přivítáme v Klášterci Dlouhoňovice, tak se těšíme na hojnou účast a nějaké ty body.

Sestava: M. Rous - J. Hůlka, P. Michalička, O. Kučírek – T. Bartoš, P. Fišer, R. Kalous, T. Janeček, M. Fišer (58. J. Bartoš) -  P. Sabota, M. Křen (87. Černoch)
Připraveni: nikdo
Trenér: M. Stůj
Vedoucí mužstva: M. Moravec
Branky: M. Křen
Rozhodčí: Sobotka – Kmoch, Stratílek
ČK: 0:0       ŽK: 1:2 (J. Hůlka, T. Bartoš)

8. M. Křen dává na 0:1 po přesném centru T. Bartoše
11. faul na pravé straně a přímý kop domácích - P. Fišer odvrací na roh a po rohu střela mimo bránu
13. centr z pravé strany a hlava Saboty nad domácí bránu
14. střela z dálky končí v náručí M. Rouse
15. střílený centr z pravé strany Rous sbírá
16. Kučírek z velké dálky mimo bránu
19. roh Klášterce a po hlavičce znovu - brankář vyrazil na obránce na aut
20. po chybě obrany střílený centr prolétl vápnem bez teče a Hůlka dává na roh - po rohu střela mimo bránu
24. Roh Klášterce - hlavička opět na roh a pak do náručí brankáře
25. po chybě Klášterecké obrany jde útočník sám na brankáře - na poslední chvíli znesnadnil střelu M. Fišer a tak jen odkop od brány
26. prudkou střelu vyráží Rous před sebe a následná dorážka končí těsně nad bránou
29. slabá střela R. Kalouse z velké dálky brankáře neohrozila
32. krásná přihrávka od P. Fišera na M. Křena - ten je vytlačen ze střeleckého úhlu a tak končí střela hodně mimo
33. centr z pravé strany od T. Bartoše končí v autu
39. šance domácích - centr z pravé strany - Janeček hlavou ven
43. centr R. Kalouse končí v náručí domácího brankáře
44. roh Klášterce - P. Fišer na O. Kučírka - prudká střela končí v náručí brankáře