Klášterec nad Orlicí 34, Klášterec nad Orlicí, 561 82, IČO: 61234699

Hokejový oddíl

logo hokej

Nejbližší akce HOKEJ

Žádné události

Video záznamy Hokej

HRAJE SE TAKÉ HOKEJ

Fotbalová sezona skončila, ale fanoušci kláštereckého sportu a potažmo kláštereckého Sokola nemusí zůstávat doma. Naplno již běží soutěž hokejistů, první turnaj mají za sebou i florbalisté. Zápasy se hrají sice v Lanškrouně resp. v Dobrouči, ale kdo má čas, rozhodně nebude litovat když se zajede na zápasy našich barev podívat.
O úvodu hokejové soutěže nám poreferoval vedoucí týmu Milan Bednařík. 
 
Soupiska na novou sezonu 2019/2020: 
Vencl František, Hofman Martin, Bednařík Milan, Michalička Pavel, Forman Filip, Brůna Tomáš, Myška Stanislav, Smetana Pavel, Matěj Vašek, Nastoupil Adam, Faltus Milan, Lyer Matěj, Rous Josef, Vybíral Viktor, Špaček David, Kacálek Jiří, Chmelíček Jakub, Keprta Jaroslav, Keprta Kamil, Šplíchal Ladislav, Moravec Michal
 
 
I letos začala v polovině října nová hokejová sezona Lanškrounské ligy 2019/2020. Vedoucí týmu museli shánět nové hráče, abychom nemuseli zvát hosty jako minulý rok.  Podařilo se sehnat 2 nové posily do Sokolského týmu, a to Jirku Kacálka z Letohradu a Da-vida Špačka z Rychnova.
Ještě před začátkem prvního zápasu se při fotbalovém zápase zranila naše gólmanská jednička Michal Moravec , proto aktuálně sháníme brankářské alternativy a tímto přejeme Míšovi nejrychlejší návrat na ledovou plochu J.
Jednotlivé zápasy proběhly takto:  
 
1. zápas jsme odehráli v úterý 24. 9. od 20:00 s týmem Wild Band Zábřeh. Po několika málo trénincích jsme se těšili a vrhli do prvního letošního zápasu. I když jsme soupeře první 10 minut první třetiny nepustili do našeho pásma, góly i po mnoha šancích se nám nepodařilo vsítit a za to nás Zábřeh potrestal rychlým protiútokem a prohrává-me 0:1. Do konce první třetiny se stav nezměnil. Druhou třetinu se nám stále nedařilo vstřelit první branku, ale po závaru a několika dorážených střel se nám podařilo vyrovnat vlastním gólem soupeře 1:1. To nás nakoplo a začala jízda Sokolů - Milan Faltus 2 goly, Matěj Lyer hattrick, Jakub Chmelí-ček jeden gól (asistence Fanda Vencl, Jakub Chmelíček, Jarda Keprt). Výsledek utkání skončil výsledek 6:1, podařilo se nám zahájit soutěž prvním vítězstvím a připsat si první 2 body v sezoně.
Příspěvek z Lanškrounských stránek: První třetina patřila ještě Wild Bandu, pak se ale začal prosazovat gólově  vyrovnaný tým bojovných Sokolů z Klášterce. Matěj Lyer zavěsil 3x.
 
2. „noční“ zápas jsme odehráli ve čtvrtek 3. 10. od 22:15 s týmem CGT Light.  Tento zápas začal velmi vyrovnaně, šance na obou  stranách ale nepřinesly žádný gól v 1. třetině. V druhé polovině 2. třetiny otevřel skoré zápasu Milan Faltus a jako kdyby z nás spadla zátěž dát první gól. Opět jsme začali hrát pěkný a kvalitní hokejový zápas. Statistika: Milan Bednařík 1+1 , Pavel Michalička 1+0 , Matěj Vašek 1+1, Milan Faltus 2+0, Matěj Lyer 1+2 , Jakub Chmelíček 0+1. Zápas skončil výsledkem 6:0. Tím jsme si připsali 2 vítězství v řadě. Za týmový a bojovný výkon chce celému týmu poděkovat kapitán Milan Bednařík
Příspěvek z Lanškrounských stránek: Do půlky utkání to bylo o nepřekonatelnosti gólmanů. Vydržel jen Ondra Šolc, když Sokolové nasázeli stále bránícímu CGT půl tuctu branek.
 
3. zápas jsme odehráli v neděli 13. 10. od 11:00 s týmem OMB Letohrad.  I tentokrát se opakoval průběh z prvního utkání. Přes výrazný tlak jsme nebyli schopní vsítit první gól, proto již v 8. minutě první třetiny Klášterec prohrával 0:1. Ale už ve 14. minutě utkání se nám podařilo vyrovnat krásnou střelou z modré čáry Standy Myšky, vyrov-náno 1:1.  Těšně před koncem první třetiny jsme se dostali do vedení krásnou kombi-nací druhého útoku a Jakub Chmelíček 2:1. Co se dělo v druhé a třetí třetině, to asi nikdo nečekal. Velmi vyrovnaným a bojovným výkonem celého týmu se nám podařilo nadělit 10 golů!!!  OMB pouze korigovali stav na konečných 10:2. Poslední gól jsme dali v čase 59:55. Statistika: Milan Bednařík 2+1, Pavel Michalička 1+1, Tomáš Bruna 0+2, Standa Myška 3+1, Milan Faltus 1+4, Jakub Chmelíček 1+3, Jaroslav Keprta 0+5, Kamil Keprta 2+0.
Příspěvek z Lanškrounských stránek: Sokolové OMB pěkně prohnali a nadělili desítku.Standa Myška hattrick.
Tímto jsme uzavřeli úvod sezony se skoré 22:3 a zatím plným počtem 6 bodů.
 
4. zápas jsme hráli v sobotu 26.10. od 19:30 proti týmu Sršní Lanškroun. Toto mužstvo už bylo nad naše síly, když soupeřova dvojice Tichý – Skalický získala 12 kanadských bodů a díky nim jsme prohráli 4 : 7. Napodobil je hattrickem náš Kamil Keprta, 4. branku přidal Milan Faltus, přihrávali Myška, Kacálek, Chmelíček a Jarda Keprta.
 
Z lanškrounských stránek: Továrna na branky-David Tichý s Martinem Skalickým se díky společným 12 KB vyhoupli na špici bodování.
 
5. zápas hrajeme v úterý 5. 11. ve 20.15 proti Snakes D. Dobrouč. Termín dalšího zápasu zatím nebyl určen. Pokud byste se chtěli jet do Lanškrouna podívat, sledujte stránky www.zslan.cz
 
A závěrem: Kdo bych chtěl s námi začít trénovat a hrát, tréninky jsou každý pátek od 21:00 a každou neděli od 8:00 v Rychnově n. Kn. na zimním stadionu. Do týmu uvítáme kohokoli, i úplné začátečníky s chutí chtít hrát a bojovat za HC SOKOL KLÁŠTEREC. V případě zájmu volejte nebo piště tel. 775 035 625 – Milan Bednařík.
 
A úplně na závěr: děkujeme Pardubickému kraji a Sokolské župě Východočeské – Pippichově za podporu naší činnosti, konkrétně za příspěvek na pořízení naší výstroje.