Nejbližší akce HOKEJ

Žádné události

Video záznamy Hokej

Krize přetrvává, Klášterec je stále poslední

Po dvou nepovedených utkáních v 5. finálové lize Holba LHL „Holba Kvasnice“ čekali na hokejisty TJ Sokol Klášterec nad Orlicí další dva soupeři, a sice HC Sloni Dolní Morava, kterému Klášterec v základní části podlehl 4:5 poté, co po přezkoumání videozáznamu nebyl Klášterci uznán regulérní gól na 5:5, a poté HC OMB Letohrad, tým, který hrál v základní části 2. ligu, tudíž byl velice silný. S tímto soupeřem se Klášterec utkal poprvé. Nutno přiznat, že proti němu předvedl velice dobrý výkon, přesto bohužel z utkání odešel poražen. A bohužel se nepovedlo bodovat ani v utkání se Slony. Jak to všechno dopadlo?

Sokol Klášterec - HC Sloni Dolní Morava 2:3 (0:2 1:0 1:1)

Vstup do tohoto utkání se Klášterci opět nepovedl a už na začátku 3. minuty inkasoval první gól. A vypadalo to, že se z předchozích dvou utkání nepoučil. Hokejisté si v útočném pásmu nepřesně přihrávali, tím pádem se nedostávali do vyložených šancí. A když si nějakou vytvořili, tak ji nebyli schopni proměnit. Sloni byli viditelně lepší a v 19. minutě zvýšili svůj náskok na dvě branky. Hokejisté Klášterce se však v průběhu druhé třetiny zvedli, ubránili jednu přesilovou hru soupeře a v poslední minutě vstřelili kontaktní gól, jeho autorem byl Milan Faltus. Ten dokázal také na začátku 3. minuty třetí třetiny vyrovnat. Jenže hokejisté Klášterce se dlouho neradovali, protože o necelé 2 minuty později si soupeřovu střelu od modré čáry nešťastně ztečovali do vlastní branky a opět ztráceli jeden gól. V průběhu třetiny došlo i k vzájemné potyčce dvou hráčů (z klášterecké strany to byl Milan Bednařík), oba byli vyloučeni na 2 minuty za hrubost. Do konce utkání pak již gól nepadl, oba dva body z tohoto utkání tedy brali Sloni.
Branky:
Milan Faltus 2
Hráno: 23.2.2016 od 21:15

Sokol Klášterec - HC OMB Letohrad 4:6 (1:1 3:2 0:3)

Utkání bylo od začátku nejen vyrovnané, ale i nečisté. Vylučovalo se nejdříve na straně Klášterce za zdržování hry, vzápětí na straně Letohradu za sekání. První gól padl v 9. minutě, bohužel do sítě Klášterce. Ovšem asi o 4 minuty později Klášterec využil přesilovou hru a skóre srovnal. Hned na konci 1. minuty druhé třetiny Klášterec strhl vedení na svou stranu a od té doby byl nepatrně lepším týmem na ledě. Letohrad byl mnohokrát pod tlakem, přesto však dokázal ve 4. minutě srovnat. V průběhu třetiny padly ještě tři góly, nejdříve se Klášterec v 8. minutě se štěstím opět dostal do vedení, pak ale o 3 minuty později si soupeřovu střelu srazil do vlastní branky, na konci 19. minuty se však do vedení dostal potřetí. Vstup do třetí třetiny se Klášterci bohužel nevydařil, letohradským hokejistům se podařilo po několika sekundách skóre dorovnat. V utkání se trochu přitvrdilo, v 6. minutě byli dva hráči vyloučení za vzájemné osekávání, o chvilku později dostal Klášterec možnost hrát přesilovou hru, nejdříve 4 na 3, poté klasicky 5 na 4. Bohužel svou přesilovku nevyužil a vzápětí hrál pro změnu v oslabení, které naštěstí přežil. Nerozhodný stav vydržel do poslední čtyřminutovky, ve které OMB Letohrad dvěma góly rozhodl o svém vítězství.
Branky:
Petr Křivohlávek, Milan Faltus 2, Jaroslav Keprta
Hráno: 8.3.2016 od 19:45

Hokejisté zakončí sezónu 2015/2016 v Holba LHL posledními dvěma zápasy, podle předběžného plánu se v neděli 20.3.2016 od 15:15 utkají s Horním Třešňovcem, který v základní části také hrál 2. ligu, a v pátek 25.3.2016 od 12:00 sehrají poslední utkání se soupeřem z Tatenic, kterému v základní části podlehli 1:2. Doufejme, že po těchto posledních dvou utkáních neskončí, co se týče bodového hodnocení, s nulou na svém kontě.