Bod = jistota: Klášterec n. O. – Rudoltice (1:1), 1 : 2 po PK

Skoro po měsíci jsme mohli jít zase v Klášterci na fotbal. Jenže bohužel skoro přesně vyšla předpověď počasí a několikahodinový déšť, nejprudší mezi 15. a 16. hodinou, odradil většinu fanoušků. Zápasu předcházely po celý týden diskuse a úvahy, protože nám šlo o bod znamenající jistotu, že se vyhneme baráži bez ohledu na ostatní výsledky. Rudoltice jsou už delší dobu ohroženy sestupem ještě více a jejich výsledky v posledních utkáních, zejména výhra v Rybníku, vzbuzovali jisté pochybnosti.

Rovněž nominace rozhodčího Šejny klid nepřinesla, většina hráčů si ještě pamatuje, jak nás právě v Rudolticích před několika lety v podstatě vyřadil z boje o postup. Nutno ale říci, že dnešní zápas trojici rozhodčích vyšel vcelku dobře, část diváků sice viděla (nastřelenou ?) ruku v pokutovém území, ale penalta by byla hodně, hodně přísná.

Pod dohledem asi 20 nejvěrnějších diváků začal zápas v doznívajícím dešti. který na našem nerovném hřišti vytvořil malé rybníčky. Mokrá tráva našim hráčům dělala značné problémy, bylo vidět, že za deště dlouho nehráli a až na výjimky (Janeček, Nekoranec) se nedařilo jak ovládání míče tak pohyb. Naopak hosté jakoby byli na vodu a mokrý míč zvyklí, byli techničtější, rychlejší, hráli o záchranu Našim se nedařily ani odkopy, míče se odrážely od našich nebo i soupeřových hráčů. A tak se úvod utkání odehrál na naší polovině a v 15. minutě z převahy resultoval také gól v naší síti po nádherné nohejbalové přihrávce vysokou nohou. Jiných šancí si v訚ak hosté moc nevytvořili.

Po 20. minutách už bylo po dešti, v hledišti přibylo mnohem víc lidí a našim se podařilo hru vyrovnat. Vytvořili jsme si i několik příležitostí, z nichž největší Sabota nedal. V 2. poločase už jsme byli lepším týmem. Chtěli jsme skóre otočit, jenže šancí bylo méně než jindy a i ty asi dvě nejvyloženější jsme neproměnili. S přibývajícím časem ale naši neznervózněli a v 80. minutě se konečně trefili, když parádním lobem přehodit Fišer brankáře z bezprostřední blízkosti („Michale: chtěl jsi to takhle nebo to byla náhoda?“). Ani potom naši se naši nestáhli do obrany, ale dál se pokoušeli o vítězství. Bohužel se nepovedlo a poprvé v tomto ročníku, v 21. kole, náš zápas skončil remízou. A to dle aktuálních pravidel znamená penaltový rozstřel, z něhož si vítěz odnáší bod navíc. Rudoltice už tento souboj absolvovali počtvrté a zkušenost se projevila – odvážejí si dva body, nám zbyl jeden.

Poslední zápas ročníku hrajeme příští sobotu od 17 hodin v Helvíkovicích. Těm jde o druhé místo, ale naši jim ale určitě nedají kůži zadarmo, chtěli by skončit v první půli tabulky. Snad na to, zvláště ti mladší, budou myslet během Jamrocku J !

FAKTA Z UTKÁNÍ:
Neděle 10.6.2012 v 16.00
Sestava: Hruša – Nekoranec, Kučírek, Michalička - Mitvalský - P. Fišer, Hůlka, M. Fišer, Janeček (75. Rous) – Sabota (72. Honzák), Křen (58. J.Bartoš)

13. Jasná šance hostů, Hruša střelu vykopl na aut. Po něm odkop od branky
15. Přihrávka z otočky doprostřed vápna, obraná čeká, co udělá míč a rudoltický Stránský skóruje – 0:1