Poslední zápas: Helvíkovice - Klášterec 5:3

Tenhle zápas byl trochu zvláštní. Helvíkovicím, tedy spíše Staré gardě Žamberka, šlo o druhé místo zaručující přinejmenším baráž o postup, našim nešlo o nic. Usoudili, že je jedno jestli budeme v konečné tabulce 5. nebo 9. a v početném zastoupení vyrazili na Jamrock, trenér navíc už předem avizoval, že příležitost dostanou především hráči z lavičky. První část utkání však vypadala jako by situace byla obrácená.

Utkání začalo sice až v 17 hodin, přesto ještě bylo velmi nepříjemné horko. To s přibývajícím časem dělalo větší problém našim, kteří více běhali a zákonitě se musel projevit třídenní maratón rockového festivalu. Zatímco helvíkoviští veterání (10 hráčů ze základu mezi 33 - 41 lety !) pohybem mohli šetřit, stačí jim využívat bohatých zkušeností a technických dovedností. Naši začali velmi dobře, Hruša nás hned v úvodu podržel a 13. minutě už jsme vedli brankou Šimka, který se nelekl šance a s klidem ji proměnil. Pak opět vynikl Hruša, domácí dali párkrát těsně vedle, ale přesto se otočili skóre pro sebe. Na chvíli, vzápětí mladší Fišer vyškolil domácí obranu a bylo 2:2. Už to vypadlo, že tak skončí poločas, ale rozhodčí v nastaveném čase viděl faul a domácí šli znovu do vedení po penaltě.

Na začátku druhé půle dostali příležitost další naši hráči, Helvíkovice naopak šli za svým vítězstvím a stříleli další góly. My jsme se ke konci zápasu dostali jen ke zkorigování díky střele Mitvalského. Dobrým výsledkem budiž konstatování, že i málo hrající hráči mohou být platnými členy družstva, zejména Jirka Šimek pokud u fotbalu vydrží i do dalších měsíců, ale i další.

Tím skončil další ročník. Výsledek jakoby charakterizoval celou sezonu – dost gólů dáme, ale ještě víc dostaneme, a to i přes vynikající výkony brankáře. Obsadili jsme konečné 9. místo, což určitě neodpovídá našim možnostem ani cílům, chtěli jsme být do pátého. K tomu stačilo mít o 4 body víc. Jenže na podzim jsme jich získali jen 12, když k značnému počtu zápasů někteří hráči nepřistoupili řádně připraveni a koncentrováni. Z jara máme bodíků 19 a určitě jsme mohli i víc. Při pohledu na tabulku vidíme, že je hodně vyrovnaná, záleží na každém bodu. Počet obdržených gólů řadí naši obranu jako třetí nejslabší v soutěži, a to ještě brankář Hruša zachraňuje co se dá a patří k nejlepším hráčům mužstva. Doufejme, že mužstvo a trenér, na rozdíl od loňska, nepodcení letní přípravu a na podzim v novém ročníku budeme lepší než loni. Kádr na to rozhodně máme.

FAKTA Z UTKÁNÍ

Sokol Helvíkovice - Sokol Klášterec 5:3 (3:2)

Sestava: Hruša –Nekoranec, Kučírek (68. Sabota), Mitvalský, Michalička - P. Fišer (64. Křen), M. Fišer, Roman Kalous, Franěk (49. Hůlka) – Šimek, Lukáš Kalous (46. Bříza)

Připraveni: J. Bartoš
Trenér: M. Černoch Vedoucí mužstva: J. Bartoš
Branky: Šimek, M. Fišer, Mitvalský.
Rozhodčí: Hanzl – Hlavsa, Tomáš Janeček.
ČK: 0:0 ŽK: 0:0 Diváků: 50

Jak šly minuty:
2. Přímý kop domácích, končí nad brankou
4. Slabá střela K. Mitvalského
5. Roh domácích, nebezpečná střela a první fantastický zákrok Hruši
8. Rána domácích z 25 metrů těsne nad
9. Naši v tlaku před bránou Helkovic,, střely sraženy
11. Šance Patrika Fišera, střela vedle
13. Po kolmici M. Fišera Jirka Šimek sám na gólmana a s přehledem proměňuje – 0:1 !
16. Nebezpečnou střelu domácích blokuje Kučírek
18. Centr z přímého kopu domácích a střela těsně vedle branky
19. Další velká šance Helvíkovic, útočník sám na Hrušu a střílí vedle
26. Po několika odrazech míče ve vápně nakonec branka – 1:1
29. Standardka domácích, po sklepnutí míče k útočníkovi je Hruša bezmocný – 2:1
32. Třetí gól během 6 minut, tentokrát náš. Michal Fišer dostal krásnou nahrávku do vápna, ze dvou obránců a brankáře udělal diváky a nekompromisně – 2 : 2 !
40. Přímý kop domácích dobře kopnutý a Hruša opět famózní zákrok
42. Po přesném centru Lukáše Kalouse skoro od rohového praporku Michal Fišer hlavičkuje těsně nad. Škoda, že výskok nebyl o 5 cm výše.
45+1. Útočník zřejmě v ofsajdové pozici zfaulován ve vápně. Přesná penalta k tyči – 3:2. Od branky šli hráči rovnou do kabin, rozhodčí ukončil poločas.

46. Střídání, na hřiště benjamínek Jakub Bříza místo Lukáše Kalouse
A Kuba hned po příchodu pálí na bránu, střela zblokována
49. Vyčerpaný Fráňa nechal srdce na hřišti, střídá ho Hůlka.
50., 51. Hruša drží nadějný stav, předvedl dva fantastické zákroky
58. Po pěkné akci končí nad brankou další tutovka domácích
60. Znovu končí v naší síti odražený míč – 4:2
64. Střídání: Za Patrika Fišera přichází kanonýr Křen
68. Střídání: za zraněného Kučírka Sabota. Využili jsme možnosti 4 střídajících hráčů
70. Helvíkovice střídají poprvé
74. Křenova střela těsně vedle
76. Již třetí odražený balón končí v naší brance – 5:2
78. Střídání domácích
81. Zatlačili jsme domácí k jejich bráně a Mitvalský vytěžil gól – 5:3
83. Po akci Šimka pálí Křen, bohužel nad
88. Další velká šance Křena, opět spálena střelou vedle.

ZÁZNAM UTKÁNÍ:

1. poločas: