Začíná 10. ročník s naší účastí v soutěžích mužů

Uteklo 8 týdnů od našeho posledního zápasu a 7 týdnů, kdy jsme fandili Kunvaldu v baráži a už je tu nová sezona. Již desátá, v které se mistrovských soutěží účastní mužstvo z Klášterce. Jako obvykle na úvod pár řádků o stavu mužstva a v příloze termíny zápasů na celý podzim.

Můžeme říci, že změn jsme přes léto zaznamenali minimum. Nikdo nám neodešel (naštěstí, přitom nejméně jeden hráč by měl i na kraj). Brankář Jirka Hruša prodloužil hostování o další rok, což jsme velmi rádi. A máme jeden „přírůstek“, když se z hostování po letech v žákovských a dorosteneckých kategoriích vrátil z hostování v Žamberku Vašek Bílek. Jsme zvědaví, jak se mu u nás bude dařit, co se v Žamberku naučil a jak bude kombinovat fotbal s bubnováním v Sedmikráskách. Dlouhodobě zůstává mimo Tomáš Bartoš, který po operacích kolen to snad opatrně zkusí v zimě, a stejně je na tom i Dan Šroler. Aktivní hráčskou karieru omezí Michal Moravec, věříme však, že s mužstvem zůstane i nadále a bude svých zkušeností a schopností využívat na dalších místech.

A schopností a obětavosti na jiných než hráčských pozicích bude potřeba víc než v minulých dvou letech. Od této sezony bude i ve 3. třídě delegován pouze hlavní rozhodčí a pomezní si musí oddíly zajistit sami. Přitom pokud si hostující mužstvo pomezního nedoveze, musí pořadatel zajistit pomezní oba. Potřebujeme také vedoucího mužstva. Ještě jedna novinka platí od letošního podzimu, a to že během zápasu lze střídat až  p ě t  hráčů. Nadalé platí, že v případě remizy bere třetí bod vítěz penaltového rozstřelu po skončení zápasu.

Jediný přípravný zápas jsme hráli s Těchonínem. Prohráli jsme 1:3, když jsme neproměnili nejméně 5 vyložených šancí. První zápas hrajeme v sobotu 11.8. proti staronovému nováčkovi Tatranu Lichkov na jeho hřišti. Věřme, že tradičně tvrdá lichkovská utkání neskončí žádným zraněním a premiéra bude úspěšnější než generálka.