Chyby na hřišti i v papírování: Lichkov - Klášterec 2:0

K prvnímu zápasu nového – pro nás jubilejního desátého – ročníku jsme zajížděli po roční pauze k tradičnímu soupeři do Lichkova. Pauza byla proto, že Lichkov loni hrál IV. třídu a letos je nováčkem ve III. Jak víme, půda v Lichkově je vždycky horká a jinak tomu nebylo ani tentokrát. Nejdříve však zaúřadovala neskutečně mizerná práce na fotbalovém svazu.

Ani fotbalový svaz po krachu Sazky nemá peníze a tak přišel s požadavkem registrace všech aktivních hráčů a funkcionářů všech oddílů. Od registrovaných pak chce od nového roku členské příspěvky a „za odměnu“ jim od podzimu přidělil nová identifikační čísla. Bez tohoto čísla nesmí hráč nastoupit k utkání. A zatímco registrace a placení členských příspěvků proběhlo bez závad, přidělení čísel nikoliv. Bohužel jsme se spoléhali na správnost registrace, kontrolu čísel jsme podcenili a nesoulad zjistil až rozhodčí při porovnávání evidence hráčů před zápasem. Michalička, Nekoranec a Rous z evidence nějakou záhadou zmizeli a proto jsme nastupovali s jedním náhradníkem a Kubou Břízou v základu. A je otázkou, zda se do příštího zápasu stihne problém vyřešit. Jak vidno, nejen registrace aut v ČR nefunguje.

Otřesené mužstvo v první půli nehrálo dobře a snaha o remízu se brzy sesypala. V druhém poločase jsme byli lepší, ale dát gól je pro naše střelce v poslední době nebetyčný problém. Za výkon v závěru první a v celém druhém poločase bychom si i podle domácích zasloužili výhru, ale to bychom museli dát góly.

V neděli na domácím hřišti bychom měli vylepšit situaci v tabulce, ovšem soupeřem bude silné družstvo Kerhartic. Pro diváky jistě lákavé utkání.

FAKTA z utkání:
Tatran Lichkov – T.J. Sokol Klášterec n.O. 2 : 0 (2:0)
sobota 11.8.2012 v 16.00
Sestava: Hruša – Kučírek, Franěk,Mitvalský, Janeček – M. Fišer, P. Fišer, Bříza, J. Bartoš – Sabota, Křen.
Připraveni: L. Kalous
Trenér: M. Černoch Vedoucí mužstva: S. Divíšek
Branky: Bula, Hrdina
Rozhodčí: Kočí – Josef Rous