Našel se nový střelec? Klášterec- Kerhartice 2:0

Druhé utkání nového ročníku, poprvé na domácím hřišti, se hrálo za nepříjemného horka. Snad právě proto našlo cestu na hřiště „jen“ 125 diváků. A ti viděli utkání v režii domácích a možná i nového střelce v jejich řadách. V minulém utkání v Lichkově díky administrativní chybě nemohla hrát skoro celá naše obrana (Rous, Michalička, Nekoranec). Tentokrát chyběl jen Janeček, jehož kotník nevydržel tvrdost lichkovského okopávání, a Nekoranec. Od začátku zápasu dostal příležitost Šimek. Poděkování patří řadě mladších hráčů, kteří předčasně odjeli z festivalu v Trutnově, aby byli k dispozici trenérovi.

Mladý celek hostů (7 hráčů z 13 pod 22 let) tentokrát nebyl tak silným soupeřem jako v minulém ročníku. Většina zápasu se odehrála ve středu hřiště nebo na polovině hostů, sporadické akce, zpravidla z brejků, končily v zámezí nebo u spolehlivého Hruši. Naši zahájili tlakem a vytěžili několik rohů a šancí, vidět byl hodně např. Křen, který je na horko díky své profesi asi zvyklejší než ostatní. V 21. minutě jsme se ujali vedení, když z přihrávky Patrika Fišera Hůlka hlavičkoval o zem do břevna a do branky. Už v 1. půli jsme mohli zvýšit, ale P. Fišer po krásné akci tří hráčů trefil jen tyč.

V druhém poločase hosté zvýšili svoji snahu, vypracovali si i několik šancí, z nichž nadějná byla hlavně v 50. minutě. Ale horko fungovalo pro obě strany, sil ubývalo a pohybu bylo méně. Když už se zdálo, že se schyluje k závěrečnému boji o udržení výhry, přišla 85. minuta, Hůlka využil opět přihrávky P. Fišera a pojistil svým druhým gólem vítězství. Závěr pak už byl zajímavý jen tím, že mladý rozhodčí Depeš (19 let) vykázal z lavičky trenéra hostů.

Další zápas hrajeme v neděli v Žichlínku. Doufejme, že hráči opět projeví dost odpovědnosti vůči klubu, zvládnou lépe než loni sobotní hasičské loučení a pokusí se přivézt nějaký bodík. Šance by mohla být, Žichlínku se totiž v novém ročníku zatím tolik nevede.

FAKTA Z UTKÁNÍ:
Sestava: Hruša – Rous, R. Kalous, Michalička – Mitvalský – M. Fišer, P. Fišer (88. Kučírek), Hůlka – Křen (83. Franěk), Šimek (57. Honzák), Sabota (86. Bříza).
Připraveni: L. Kalous
Trenér
: M. Černoch Vedoucí mužstva: S. Divíšek
Branky: 2x Hůlka.
Rozhodčí: Depeš – Kotyza, Martin Sabota.
ČK: 0:0 ŽK: 2:2 (Rous, M. Fišer) Diváků: 125

Jak šly minuty:
4. Roh Klášterce, po závaru odhlavičkoval obránce na další roh, po centru Hůlka těsně vedle
7. Důrazný Křen získal další roh, po něm M. Fišer těsně vedle
10. V šanci hosté, vyřešil Hruša
13. Křen opět v šanci, střelu mu kryl brankář
16. Hlavička Kerhartic vedle
18. Hůlka střílí vysoko nad
21. Další roh Klášterce, po centru Patrika Fišera Hůlka hlavičkuje odrazem o zem do břevna a míč jde do brány – 1 : 0 !
25. Šance hostů, Hruša jistě chytá
27. V šanci Mitvalský, po jeho hlavičce míč v autu, po něm máme roh a střílíme vedle
30. V šanci Křen, míč mu nesedl
38. Z rychlého protiútoku tří hráčů končí míč z nohy Patrika na tyči
42. Do útoku se vydal i Michalička, střílí ale vysoko nad
45. Pokus hostů vedle

48. Po centru do vápna hlavička Míši Fišera těsně vedle
50. Velká šance hostů, rozhodčí po poradě s pomezním nařizuje nepřímý kop ve vápně, střela šla nakonec vedle
82. Střídání hostů
83. Střídání našich: Franěk za Křena. Diváci řeší otázku, zda v horku neměl trenér unavené hráče střídat dříve
85. Patrik Fišer dává míč dopředu, Hůlka o míč zabojoval a posílá ho do brány – 2:0 !
86. a 88. Další střídání našich: Bříza za Sabotu a pak Kučírek za P. Fišera. Trenér poprvé využívá nového pravidla střídat až pět hráčů v jednom zápase.