Dobrý fotbal, ale bez bodu: Boříkovice - So Klášterec 2 : 1

Boříkovice jsou v laufu, na jaře se jim neobyčejně daří, nebodovali jen v jednom zápase. Naši v předchozích čtyřech zápasech získali plný počet bodů, ale bylo otázkou, zda nevypadnou z rytmu díky volnému víkendu.

V Boříkovicích se hrál dobrý fotbal. Přispěla k němu obě mužstva i atmosféra v hledišti, když klášterečtí fanoušci vykonali v početném průvodu pouť do Boříkovic. Jen hlavní rozhodčí Dvořák, údajně pískající krajskou soutěž, hrál podle našich fanoušků svůj vlastní zápas a občas překvapil velmi podivuhodnými rozhodnutími. Že by výsledek porady s hráči soupeře před utkáním? Asi těžko, chyby dělal na obě strany, ovšem vrcholem byl okamžik, kdy odpískal faul na našeho hráče, ale kopalo se proti nám!

Domácí byli od začátku důraznější, projevili větší vůli po vítězství a díky tomu byly zpravidla dříve u míče, měli víc času na zpracování. Naši naopak pozlobili trenéra, když nehráli to, co od nich chtěl a několik hráčů si dokonce neodpustilo „přípravu na utkání“ do pozdních nočních hodin, jenže ne na hřišti, ale v hospodě. Škoda, možná to mohlo být lepší. Zvládli jsme slušně první poločas, ovšem naše pokusy končily zpravidla střelami vedle. Ve druhém jsme v první čtvrthodině vyprodukovali sérií faulů, které byly „oceněny“ penaltou a přímými kopy, postupně se projevila síla domácích na skóre a ani výborný výkon Hruši bod nepřinesl.

Další, vlastně už předposlední zápas ročníku, hrajeme doma proti Rudolticím. To nebude lehký soupeř. Jednak dělá vše pro to, aby se zachránil ve III. třídě (viz třeba překvapivá výhra v Rybníku 3:0 v minulém kole), jednak bude pískat pan Šejna, který nás už jednou proti Rudolticím v podstatě zařízl. Ale věřme, že naši borci předvedou svým divákům pěkný výkon a navážou na pravidlo bodování v domácím prostředí. Nejméně jeden bod pro jistotu záchrany ještě potřebujeme. Podle tabulky na stránkách OFS mají totiž Luková, Rudoltice a Třešňovec o jeden bod víc a to v krajním případě může znamenat, že nám ještě hrozí baráž o udržení v soutěži.

FAKTA Z UTKÁNÍ:
Sestava: Hruša – Nekoranec, Kučírek, Michalička - Mitvalský - P. Fišer, M. Fišer, Hůlka, Sabota – Křen (80. Honzák), J. Bartoš
Připraveni: Šimek, Bříza, R. Kalous, Janeček
Trenér: M. Černoch Vedoucí mužstva: L. Černoch
Branky: Kylar (z pen.), Dušek - M. Fišer
Rozhodčí: Dvořák - ……, Michal Moravec
ČK: 0:0 ŽK: 2:1 (M. Fišer) Diváků: 100

Jak šly minuty:
4. Střela Boříkovic z 20 m – nad bránu
5. Zprava Bartoš centruje před bránu, Michal Fišer minul míč
7. V šanci domácí, hlavička po centru nad
8. Michalička hlavičkuje po autu Boříkovic těsně vedle naší branky
9. Přímý kop Klášterce, následuje rohový kop, ale nic z toho
13. Boříkovický Švéda v sólovém úniku, ale skončil v serií kliček
14. Další náš přímý kop, Kučírek zprava dává na Křena, ten vedle
16. Chyba Kučírka ve středu hřiště, přečíslení 3 na 2 a střela Boříkovic těsně vedle
23. Po několika neodpískaných faulech střílí Michal Fišer vedle
27. Náš roh, střelecký pokus vyráží domácí gólman
28. Domácí sám před Hrušou, ten vyráží, následná střela jde vedle
33. Křížná přihrávka Kučírka na Křena končí v ofsajdu
35. Patrik Fišer v samostatné akci, střela nad
37. Přímý kop a Bartoš pálí vedle
43. Roh domácích a nic z něj.

54. Pokus Saboty zprava, vedle
55. Na druhé straně hřiště domácí palí také nad
57. Mitvalský fauluje ve vápně a rozhodčí to ocenil penaltou, Kylar proměňuje – 1:0
59. Přímý kop domácích z vlastní půlky až na bránu – Hruša chytá
60. Další přímý kop domácích jsme odvrátili
63. Přímý kop v náš prospěch, ale nic z toho
67. Rychlý protiútok domácích, Hruša odvrátil na roh
68. Snaží se i naši, Bartoš trefuje tyč, z následného rohu jsme nic nevytěžili
70. Další přímák našich, Kučírek nacentroval a Michal Fišer z otočky srovnává – 1:1
73. Mitvalský z 20 m těsně vedle
79. Přímý kop Boříkovic, centr do vápna a neudrželi jsme střelce Duška – 2:1
80. Střídání domácích i našich: Honzák za Křena
81. Další střídání domácích
82. Centr Michalička zleva, M. Fišer ale vedle
86. Střela Patrika Fišera z 20 m, gólman vyráží na roh
89. Nejméně potřetí zachraňuje Hruša tutovku, hlavičku domácích chytá do náruče,
89. Z protiútoku se ještě snažíme ohrozit bránu Boříkovic, ale brankář Saňák ml. chytá.

ZÁZNAM UTKÁNÍ:

1. poločas