Fotbalu pomálu, bodů hodně: D. Třešňovec - Klášterec n. O. 2 : 3 (1:1)

Až po třech týdnech jsme zajížděli k zápasu ven. A to do Třešňovce, kde se nám snad nikdy nedařilo, dostávali jsme tam zpravidla 4 a více gólů. Přestože jsme je na podzim u nás porazili 4:0, nevěřil jsem, že bychom tam uspěli, jen jsem doufal aspoň v bodík. Skutečnost velmi příjemně překvapila.

Tentokrát chyběl kromě dlouhodobých marodů jen Rous, takže trenér mohl troch u experimentovat, např. tím, že nechal na lavičce stopera Romana Kalouse. Domácí se do nás pustili jak bývalo zvykem, rohový kop, střelecký pokus a v 6. minutě už vedli. Jenže naši se nenechali otrávit, naopak už za 4 minuty vyrovnali! Potom se střídali příležitosti na obou stranách, nutno ale říct, že fotbal moc kvalitní nebyl. Vázli přesné přihrávky, fotbalovosti bylo pomálu z obou stran, střelci nebyli úspěšní ani na jedné straně. Rozhodčí se na to asi nemohl dívat, a tak ukončil první poločas o 2 minuty dříve.

Druhý poločas začali lépe domácí, získali si mírnou převahu, ale kolem 60. minuty se obraz hry otočil a do konce zápasu jsme byli o něco lepší. Což jsme vyjádřili i góly v 75. a 84. minutě, kdy se již podruhé trefil Michal Fišer. Tomu se zápas velmi vydařil, zřejmě se mu vrátila forma ze začátku sezony. Aktivní byl i Hůlka, kterému místo v záloze zřejmě svědčí. Hned o minutu později ovšem Třešňovec zkušeně přeloboval našeho gólmana a čekal nás infarktový závěr, který rozhodčí Bohoušek Kolář nechal běžet až do 93. minuty. Ale udrželi jsme to a vezeme z venku 3 body.

Zajímavé, že ani v 19. zápase jsme neremizovali. Tabulka vypadá z našeho pohledu docela pěkně, ale máme o zápas víc. Přesto můžeme říci, že tímto vítězstvím jsme v podstatě udrželi III. třídu i pro příští sezonu. O to víc se můžeme těšit na poslední 3 zápasy, za 2 týdny v Boříkovicích za 3 u nás s Rudolticemi.

FAKTA Z UTKÁNÍ:
Sestava: Hruša – Nekoranec, Kučírek, Michalička - Mitvalský - P. Fišer, M. Fišer, Hůlka, Janeček – Křen (65. Sabota), J. Bartoš (91. Šimek)
Připraveni: Honzák, Bříza, R. Kalous
Trenér: M. Černoch Vedoucí mužstva: J. Franěk
Branky: – 2 M. Fišer, J. Bartoš.
Rozhodčí: Kolář –
ČK: 0:0 ŽK: 1:3 (Hůlka, Nekoranec, P. Fišer) Diváků: 40

Jak šly minuty:
4. Roh Třešňovce
5. Z otočky střela domácích
6. Po dlouhém autu se domácím podařilo vsítit první branku – 1:0
10. Samostatný průnik Hůlky po právě straně, pak přesně přihrává M. Fišerovi a ten je
neomylný – 1:1
12.Po přihrávce Hůlky střela Křena přímo do brankáře
15., 16. Rohy domácích
20. Střelu M. Fišera vytěsňuje gólman na roh
24. Přímý kop domácích, odvrací Nekoranec hlavičkou
27. Už Střídání domácích
29. Faul Nekorance u vápna, pak rychlý brejk našich, Kučírek pádí rychle vpřed, ale
přihrávka na křena končí v ofsajdu
31. Střela Hůlky těsně nad
32. Faul Michaličky před našim vápnem, signál domácích ale nevyšel
35. Domácí překonali Hrušu, ale zachránil záložník Hůlka a odkopl na roh
39. Obrovský závar před brankou Třešňovce, ale ani na 3 pokusy jsme nedostali míč do branky. Domácí obránci blokují střely tělem.
41. Po centru Mitvalského hlavičkuje Janeček mimo branku
42. Přímý kop domácích z hranice šestnáctky končí v korunách stromů

48. Přímý kop domácích nad
57. Kučírek odkopává do protihráče, ten míč zachytil, jde sám na Hrušu, ale sice těsně, ale netrefuje bránu. Obrovská jejich šance.
59. Přímý kop domácích odvrací naše obrana
60. Střela Hůlky vedle
61. Fišer udělal kličku gólmanovi, ale zpětná přihrávka nikoho nenašla
62. Střela domácích těsně vedle
62. Druhé Střídání domácích
64. Přímý kop Kučírka do zdi, následná střela Bartoše mimo
65. Střídání našich, Sabota za Křena
67. Přímý kop našich bez problému likviduje brankář
68. Žlutá karta Hůlka a domácí hráč
71. Rozhodčí ukazuje žlutou kartu do hloučku našich, nikdo neví komu (dodatečně: Nekoranec)
72. Domácí trefují tyč !
75. Po chybě domácího stopera mu Sabota bere míč a předkládá gólovou šanci Bartošovi. Tense trefuje – 1:2
79. Žlutá Patrik Fišer za zakopnutí míče, pak přímý kop nad
81. Střela Hůlky z první po přihrávce Mitvalského, brankář vytlačuje na roh
84. Janeček krásně vysunul Sabotu po lajně, ten přihrávkou do vápna nachází M. Fišera a vedeme - 1:3
85. Domácí narážečkami obcházejí Mitvalského a Kučírka a pak přelobují Hrušu – 2:3
86. Průnik Bartoše, nastřeluje jen obránce a získává roh
91. Naše střídání, Šimek za Bartoše
93. Po našem odkopu rozhodčí konečně píská konec.

ZÁZNAM UTKÁNÍ:

1. poločas