Fotbal
16 čvn 2024 16:00
Fotbal

Hráči děkovali Hrušovi: Klášterec - Kerhartice 3:2

K třetímu domácímu zápasu během 8 dnů nastoupili naši fotbalisté. Soupeřem bylo druhé mužstvo průběžné tabulky – FK Kerhartice – a bylo tedy otázkou, jak se bude dařit proti silnému soupeři v důležitém utkání. Čekají nás totiž už jen 4 zápasy, z toho 3 venku, a tak v případě prohry bychom nadále setrvávali v pásmu sestupového ohrožení.

Televizní hokej s Ruskem, zima jak na ruské Sibiři a možná i přesycenost fotbalem přilákala jen 70 skalních fanoušků. Ti však nemuseli litovat. Zvláště 2. poločas přinesl pěkný a dramatický fotbal s dobrým koncem.

Začalo se jako obvykle oboustranným oťukáváním. První střely na bránu jsme vyslali my, ale na hostech bylo vidět, že nepřijeli prohrát a že jejich postavení v tabulce není náhodné. Postupně získávali mírnou převahu, ale z rychlého protiútoku jsme v 20. minutě získali roh a Křen zmátl obranu hostů tak, že si dali vlastní gól. Jenže Kerhartice se nenechali zaskočit, dál útočili a v poslední čtvrthodině otočili skóre: Nejdříve nedali útočníci pokoj brankáři Hrušovi až mu míč ukopli od nohy do brány, poté pokračovali v tlaku a vytváření šancí, které však likvidoval skvělý Hruša, ale 3 minuty před koncem se po nepovedeném odkopu přeci jen ujali vedení. Nutno říci, že zaslouženě.

V druhém poločase se však obraz hry změnil. Naši byli pohyblivější, víc se tlačili dopředu, vytvářeli si šance a nakonec i skórovali. Nejdříve se krásně trefil Honza Bartoš a po 4 minutách na jaře už podruhé Kuba Hůlka. Hosté ale o remízu velmi stáli, vytáhli se víc dopředu a zaměstnávali naší obranu víc než dost. V cestě jim stál ale především Jiří Hruša – plně si v tomto zápase zaslouží kandidaturu na borce kola. Příležitosti však měli i naši útočníci, jen Sabota běžel 3x sám na brankáře, ale nikdo z nich drama neukončil. Až rozhodčí na začátku 47. minuty.

V tabulce jsme se posunuli na 5. místo a ztrácíme jen 3 body na místo 2. Jenže máme o jeden zápas více a další utkání hrajeme v neděli v 16.00 v Třešňovci. A tam se nám nikdy nedařilo. Že bychom tentokrát konečně přerušili tradici?

FAKTA Z UTKÁNÍ:

Sokol Klášterec n. Orl. - FK Kerhartice 3:2 (1:2)

Sestava: Hruša – Nekoranec, R. Kalous (73. Rous), Michalička - Mitvalský - P. Fišer, Hůlka, M. Fišer, J. Bartoš – Sabota, Křen (83. Janeček)

Připraveni: L. Kalous, Kučírek
Trenér: M. Černoch Vedoucí mužstva: S. Divíšek
Branky: vlastní, J. Bartoš, Hůlka – Vaně, Fischer.

14. Střela Kerhartic vedle
16. Roh Kerhartic, odhlavičkování na aut, po vhazování míč u brankáře a odkop od brány
19. Dva rohy hostů
20. Rychlý protiútok zakončen ziskem rohového kopu, z něj P. Fišer podélně po zemi před bránu, Křen pokouší střelbu, ale míč před dalším naším útočníkem odkopává hostující Hanus do vlastní brány – 1:0
23. Střelu hostů zblokoval Sabota
29. Střela Kerhartic vedle
33. Po chybě ve středu hřiště tři útočníci na jednoho obránce, Hruša střelu chytá, ale ležíce na zemi a atakován hráči Kerhartic míč neudržel a Váně mu míč od nohou vykopává do naší brány – 1:1
35. Další šance hostů, přímý kop Hruša vyráží na břevno a roh.
40. Další práce Hruši
42. Po nepovedeném odkopu kerhartický velmi aktivní Fischer proměňuje další šanci – 1:2