Dobrý 2. poločas: Klášterec - TJ AZAS D. Čermná 4:0

Dva dny po náročném zápase s Králkami nás čekal další důležitý zápas – se sousedem z tabulky – týmem Dolní Čermné. Ten byl ve výhodě, svůj zápas odehrál už v sobotu a měl na odpočinek o den déle. Jak se ale na konci ukázalo, lepší kondice byla spíše na naší straně. Zajímavostí bylo, že v jak v neděli tak i dnes nastupoval jako hlavní rozhodčí mladík, který byl v této roli mezi dospělými prvně v životě.

Marodka se pomalu vyprazdňuje, dres si tentokrát vzal i Michal Rous, chybí vlastně už jen dlouhodobí marodi Tomáš Bartoš a Dan Šroler a uvidíme, jak se bude hojit Janečkův palec. Trenér tedy mohl vybírat z 6 hráčů na lavičce.

Zápas začal klasickou oťukávanou, hosté ovšem měli první velkou šanci už ve 2. mi-nutě a po čtvrthodině hry si získali převahu a nastěhovali se na naši polovinu. Náš brankář Hruša nás několikrát podržel, bezgólové konto o přestávce je hlavně jeho zásluhou. Ani naši nebyli bez šancí, hlavně v začátku zápasu, ale lepším mužstvem jsme rozhodně nebyli.

Jenže: O přestávce trenér poslal na hřiště Honzu Bartoše, Míra Křen si přeleštil své nové kopačky a chvíli po nástupu na hřiště to začalo padat: Z přihrávky Bartoše v 56. min. 1:0 a za 4 minuty z přihrávky Patrika 2:0. Hosté museli otevřít hru a naši dovedli volných prostor využít. Hra byla převážně v naší moci, vytvářeli jsme si šance a vedle množství zahozených jsme se ještě dvakrát trefili. Nejdříve Michal Fišer a chvíli před koncem ještě Bartoš. Po nera-dostném prvním poločase nakonec radost hráčů i početného obecenstva. Z jasného výsledku i tří bodu. Ikdyž, přiznejme si, ty body patří do kategorie tzv. „povinných“.

Ještě jeden moment stojí za zaznamenání. V neděli měl mladý rozhodčí Depeš na lajnách zkušené čárové Šejnu a Böhma. Tentokrát další začínající Bednář měl u sebe další mladíky Depeše a Jansu. Žádný z nich není starší než 20 let. A jejich výkon? Při odchodu trojlístku rozhodčích ze hřiště diváci ocenili jejich vystoupení potleskem !!! To jsem na fotbale zažil poprvé. Nechť klukům tahle forma dlouho vydrží.

Hned v neděli nás čeká poslední z trojice domácích zápasů, a to proti silným Kerharticím. Zápas to nebude jednoduchý, ale doufejme, že naši doma ani napotřetí nezavá-hají a podaří se jim přiblížit středu tabulky. Tam sice nyní jsme, ale s jedním zápasem navíc.

FAKTA z utkání:
Sokol Klášterec n. Orlicí - TJ AZAS D. Čermná 4:0 (0:0)
Úterý 8.5.2012 v 16.00

Sestava: Hruša – Nekoranec, R. Kalous, Michalička - Mitvalský (K) – Franěk (46. J.Bartoš), Hůlka, P. Fišer (88. Břiza), M. Fišer – Sabota (87. L.Kalous), Křen (77. Honzák)
Připraveni: Šimek, Rous
Trenér: M. Černoch Vedoucí mužstva: S. Divíšek
Branky: 2 Křen, M. Fišer, J. Bartoš.
Rozhodčí: Bednář - Depeš, Jansa. ČK: 0:0 ŽK: 0:0 Diváků: 160

Jak šly minuty:
2. Velká šance hostů, Hruša útočníkovi zabránil v zakončení a Michalička ukopl míč na roh
4. Po střele Patrika Fišera roh, po něm centr a další střela, zblokovaná na další roh.
7. Střela Michala Fišera vedle
12. Střela D. Čermné nad branku
13. Roh hostů, z něj odkop od branky, z odkopu střela z dálky zpět na naši bránu
18. Velká šance našich, několikrát střílel Křen, po něm doráží Mitvalský, ale míč mu nesedl a střela šla nad
22. Velká šance na opačné straně, Hruša vyráží a obrana odkopla do bezpečí
24. Další šance hostů, na prudkou přihrávku hostující útočník nedosáhl
33. Pokus M. Fišera přes hlavu, padající míč zezadu lízl břevno
39. Střela hostů, Hruša vytáhl na roh, z něj hlavička vedle
42. Po našem rohu rána Křena zblokovaná na další roh, z něj nic
45. Střela Křena podél branky

46. Střídání: J. Bartoš za Fraňka
50. Hlavička Křena nad bránu. Poslední Mírův zástřel
51. Roh Čermné, hlavička Nekorance na druhý roh, z něj centr v poslední chvíli ukopl Pajka
56. Po přihrávce J. Bartoše Křen trefuje – 1:0 !
60. Roh Klášterce, po přihrávce P. Fišera Křen přesný podruhé – 2:0 !
64. Střela Saboty vedle.
66. Po střele Bartoše roh
67. Daří se i Michalu Fišerovi – 3:0 !
68. Mitvalský rovněž při chuti, ale střela končí mimo bránu
69. Dvojí střídání hostů
74. Čermná získala roh
75. Střela M. Fišera vyražena na roh
77. Střídání: Za Křena nastupuje Honzák
79. Centr do vápna, M. Fišer hlavou těsně nedosáhl
86. Po vhazování dává gól i Honza Bartoš – 4:0 !
87. Střídání: Za sabotu nastupuje Lukáš Kalous
87. Střela hostí, Hruša jistý i v závěru utkání