Body byly potřeba: Klášterec - Jiskra Králíky-Č.Voda C 2:1

K prvnímu zápasu z trojlístku domácích zápasů během 8 dnů jsme nastoupili proti druhé rezervě spojeného klubu Králík a Č. Vody. Soupeř stál v tabulce o tři místa výš a pokud chceme soutěž udržet, bylo nutné získat, stejně jako v dalších zápasech, body. Díky naší bojovnosti se to nakonec podařilo.

Řady marodů tentokrát rozšířil Janeček s podezřením na zlomený palec, nastoupit bez problémů mohli Sabota, Jan Bartoš, Franěk i Honzák. Zajímavostí byl i trojlístek rozhodčích, doyen Šejna se postavil na čáru a jako hlavní si svůj první zápas mezi dospělými odpískal sotva dvacetiletý Depeš. A výkon rozhodně nepodal špatný.

Zápas jsme začali první šancí my už ve 2. minutě, v 13. min. jsme měli gólovou, kterou trestuhodně neproměnili hned dva hráči vedle sebe. Pak nás hosté zatlačili k naší bráně a v 21. minutě jsme tlaku podlehli – 0:1. Ale naši nezpanikařili a za 1,5 minuty srovnali, když Patrik Fišer výborně naservíroval míč z rohového kopu Křenovi – 1:1. Dál pokračoval vcelku vyrovnaný fotbal, až v 34. minutě odpískal sudí faul na Hůlku v pokutovém území. K penaltě se nikdo nehlásil, až vzal na sebe odpovědnost Franěk. Jak sám řekl, z úspěšné trefy necítil ani tak radost jako spíš úlevu, že to dal….

Druhý poločas z pohledu diváka nebyl tak záživný. Králíci byly fotbalovější, naši je ale do kombinací příliš nepouštěli svou běhavostí a důrazem. Hrálo se hlavně uprostřed hřiště a šancí se rodilo pomálu, což domácím za daného stavu samozřejmě nevadilo. Oproti minulým zápasům chyběla režisérská role mladšího Fišera, který dnes nebyl ve své kůži. Největší ohlas tak získal nejdříve stávkující naražeč ve výčepu a potom pes, který vběhl na hřiště a laškoval nejdříve s naším gólmanem a poté s rozhodčím. Chudák pořadatel aby ještě kontroloval, jestli nezodpovědné chovatelky mají své psy na vodítku.

S přibývajícím časem ale hosté otevřeli hru, snažili se o vyrovnání, což ovšem přineslo více šancí našim, ale Bartoš, Honzák ani další nebyli úspěšní. Zároveň stoupal počet faulů a houstla atmosféra na hřišti, zvláště když si Honzák s hostujícím Uhlířem vzájemně nasadili kravaty. Mladý rozhodčí však zkušeně oba hráče udobřil, pohovořil s kapitány a rozdal pouze žluté karty, čímž napomohl k tomu, že se zápas dohrál v klidu.

Doufejme, že se hráči rychle vyléčí z okopaných nohou a únavy, aby hned za dva dny byly schopni nastoupit proti odpočatější D. Čermné. Ta totiž hrála už v sobotu.

FAKTA z utkání:
Neděle 6.5. v 16.00

Sokol Klášterec n. Orl. - Jiskra Králíky-Červ.Voda C 2:1 (2:1)

Sestava: Hruša – Nekoranec, R. Kalous, Michalička - Mitvalský (K) – Franěk, Hůlka, P. Fišer, M. Fišer – Sabota, Křen
Připraveni: L. Kalous, Bříza, Šimek

Trenér: M. Černoch Vedoucí mužstva: O. Kučírek

Branky: Křen, Franěk - Pařízek.
Rozhodčí: Depeš – Šejna, Böhm. ČK: 0:0 ŽK: 2:3 (Nekoranec, Honzák) Diváků: 150

Jak šly minuty:
0. Vyhráváme los
2. Po přihrávce M. Fišera Sabota táhne po lajně, ale centr se nepodařil, skončil na boční síti
4. Hruša po dlouhém autu až do malého vápna chytá ve skrumáži míč nad hlavou
5. Střela Křena z velké dálky, brankář chytá v pohodě
8. Poprvé se osmělili hosté, se střelou z 23 m si ale Hruša bez problémů poradil
10. Pěkná střela M. Fišera z velkého vápna po zemi k pravé tyči končí v náručí brankáře
13. Michalička krásným lobem uvolňuje P. Fišera po lajně, ten levačkou krásně centruje od rohového praporku na zadní tyč, brankář bezmocný, ale Sabota a ještě jeden hráč nedokázali postrčit míč do branky
16. P. Fišer ve formě, nasadil housle obránci na malém vápně, ale vybíhající brankář vyráží
18. Hosté v tlaku, vybíhající Hruša vyráží lobovaný míč k Nekárancovi a ten na roh
19. Obrana hoří, Hruša chytá samostatný únik dvou hráčů hostů
20. Roh hostů odvrací Franěk
21. Pařízek zpracovává míč mezi Pajkou a Šimonem, utíká jim a lobuje přes bezmocného Hrušu – 0:1
23. Náš první roh. P. Fišer posílá střílený přízemní centr, který neomylně zakončil Křen – 1:1. Pozn. zapisovatele: „Míra tak odpanil své nové kopačky“).
26. Pařízek znova v šanci, tvrdá střela, ale vysoko nad
33. Centr Fraňka končí nad brankou
34. Po zajímavém zamotání hráčů píská sudí po faulu na Hůlku penaltu. Míč si staví Franěk, brankář vystihl stranu, ale Fráňa to kopl dobře – 2:1. V archívech bude vedeno jako první branka Jardy za muže.
43. Hůlka rodící se šanci hostí odvrací raději na roh. Ten krásně zahraný, hlavička ale těsně vedle naší branky.
48. První naše střídání: za Fraňka jde Honza Bartoš.
52. Pes na hřišti se dožaduje míče od Hruši. (Rasa Kolie, majitelka neznámá).
60. Střídají i hosté
65. Konečně se po dlouhé hře uprostřed hřiště něco děje: Bartoš nádherně uvolňuje Křena, ten postupuje sám na bránu. Jenže pomezní to viděl jako ofsajd.
67. Honzák střídá Křena
70. Přímý kop zahrává P. Fišer po zemi na přední tyč, kde zakončuje Bartoš těsně vedle
72. Další náš ofsajd, když sám na bránu jde Bartoš
73. Po pěkné individuálníé akci zakončuje Honzák mimo bránu
73. Střídání hostů
81. Po hrubce kralického brankáře hlavičkuje Bartoš těsně mimo
83. Bartoš střílí z velkého vápna po zemi těsně mimo
85. Atmosféra na hřišti velmi zhoustla, vrcholí to, když se Honzák s Uhlířem, který přišel na hřiště před 10 minutami, drží vzájemně pod krkem.
87. Bartoš zamotá dva hráče hostů v malém vápně, ale sám před brankářem neuspěl
88. Jsme teď lepší, ale neproměněné šance by nás mohly mrzet. Šanci M. Fišera chytá gólman
93. Hosté mají ještě roh a pak rozhodčí konečně ukončuje zápas.