Pěkný fotbal, ale: Rybník - Sokol Klášterec n. O. 5:3

Do Rybníka jsme odjížděli s dvěma myšlenkami: 1) mužstvo domácích ztratilo z dosavadních 14 zápasů probíhajícího ročníku pouze 4 body, 2) kdo vlastně bude za nás hrát? Řady marodů rozšířil po minulém zápase Rous, Kučírek, Honzák, v pořádku nejsou ani Franěk, Sabota a Honza Bartoš. Bez tréninku tedy musel nastoupit Mitvalský. Při těchto starostech jsme zapomněli, že od jara je potřeba vozit si s sebou na hřiště soupeřů zase svého pomezního rozhodčího.

K podzimnímu zápasu s Rybníkem na našem hřišti jsme nastupovali také bez 5 marodů, ale fotbal to byl velmi pěkný, s množstvím gólů, ovšem chybami v úvodu a na konci zápasu jsme prohráli 3:6. Jarní zápas dopadl podobně. Řada marodů, pěkný fotbal z obou stran, množství gólů a naše prohra, tentokrát po chybách ve standardkách, když 3 góly jsme dostali z rohového kopu.

Zápas jsme nezačali špatně, ve 12. minutě jsme zahodili už druhou tutovku. na první gól si ale diváci museli počkat až do 35. minuty, kdy jsme poprvé nzvádli rohový kop domácích. Do přestávky stihly domácí ještě jednu branku přidat. Pár minut po pauze ale M. Fišer snížil a vzápětí měl Janeček hlavičkoval těsně mimo. Jenže z dalšího rohu domácí opět vrátili rozdíl na 2 branky a v podstatě připustili hodně gólů, ale žádné drama.

Je zajímavé, že si stěžujeme na špatné proměňování šancí, ale v tabulce v počtu vstřelených gólů jsme dosti v popředí. I Rybničtí konstatovali, že tři góly jim doma ještě nikdo nedal a ze 14 obdržených branek jich 6 dostali od našich střelců. Jenže obrana nám hoří, a to přesto, že máme velmi dobrého brankáře. Část problému můžeme samozřejmě vidět ve velké marodce, ale přesto bude muset trenér přemýšlet, jak situaci napravit.

Nyní nás čekají 3 zápasy doma během 8 dnů. nezbývá než získat dost bodů na to, abychom se pak po zbytek jara nemuseli strachovat o naše spojení s III. třídou v dalším roce.

FAKTA z utkání:
Sobota 29.4.2012 v 16.00
RYBNÍK – SOKOL KLÁŠTEREC N. ORL. 5:3 (2:0)

Sestava: Hruša - Nekoranec, Mitvalský (75. Sabota), R. Kalous, Michalička – Janeček, Hůlka, Fišer M., Fišer P. – Franěk (56. J. Bartoš), Křen.
Připraveni: Bříza J., Kalous L.

Trenér
: M. Černoch Vedoucí mužstva: Kučírek
Rozhodčí: Pecza – dva domácí
Branky: Michal Fišer, Bartoš (z pen.), Sabota
Karty: ŽK ? : 2 (Michalička, Janeček), ČK 0:0 Diváci: ….

Jak šly minuty…..
0. Pprohraný los, soupeř si volí stranu hřiště
2. První zákrok si připisuje Hruša
3. Nerovný terén zabránil šanci hostí
5. Po přihrávce Křena Mi. Fišer na malém vápně nastřeluje vybíhajícího brankáře
10. Jistý zákrok Hruši
12. Druhá naše gólovka: Po geniální přihrávce M. Fišera Křen dává před prázdnou bránou z malého vápna jen do tyče
21. R. Kalous skluzem hasí šanci domácích
28. P. Fišera přímý kop chytá brankář domácích
32. Žlutá karta Michalička na rohu velkého vápna
34. Hruša fenomenálně vystihl samostatný únik domácích
35. Po rohovém kopu domácí otevírají skore – 1:0
39. Odražený míč pálí M. Fišer z první do skrumáže
42. Křižný balón za obranu podbíhá Janeček, domácí hráč z rohu velkého vápna přelomoval vybíhajícího brankáře – 2:0
49. Po hrubce domácích skoruje po samostatném úniku – kdo jiný než M. Fišer – 2:1
75. Střídání našich: Sabota za Mitvalského
77. Hruša opět chytá průnik domácích následující po skrumáži po autovém vhazování
80. Sudí píská odkop od branky, po protestech domácích mění na rohový kop a z něj – 5:2
81. Třetí střídání domácích
85. Sabota s dlouhým balónem, vyhrál souboj s obráncem, položil si brankáře a zakončil do prázdné brány – 5:3