Zahozené šance: Albrechtice - Klášterec 3:1

FESTIVAL ZAHOZENŸCH ŠANCÍ v II. půli
V sobotu 14.4. se naši borci vydali na mistrovské utkání do Albrechtic u Lanškrouna. Pohled do tabulky naskýtal smutný pohled a tak bylo jasné, že musíme bodovat.  Ještě smutnější než pohled do tabulky byl pohled na lavičku náhradníků. Jeden náhradník!!! (Bříza J.)  Dlouhodobě mimo je Šroler. Ze zdravotních důvodů nenastoupili: Janeček, Mitvalský. Honzák měl pracovní povinnosti, Kalous Lukáš přijel na 2. poločas. Přibyli noví marodi Fraňek Jaroslav a Bartoš Jan, oba mají natažené kolení vazy a tři týdny nekopnou do balonu.
Velké hřiště vyzývalo ke kombinační hře, ale stávalo se tak velmi zřídka. První půle byla z naší strany plná nepřesností a chyb. Možná to bylo nepříliš rovným terénem nebo zvláštním druhem míče. Nicméně podmínky byly pro oba celky stejné a domácí se s tím popasovali lépe. Nakopávanými míči se dostávali často před naši bránu a ve 12. minutě to bylo 1:0. Nedůslednými odkopy a špatnými přihrávkami jsme vybízeli domácí k aktivitě. Ta gradovala ve 30. minutě, kdy po špatné komunikaci obrany a gólmana padl další gól na 2:0.
Do druhého poločasu jsme vstoupili lépe a šance byly. Střela M. Fišera do břevna, P. Fišer z vápna mimo, vidět bylo i Křena a Sabotu. Začalo se i lépe kombinovat a často jsme nepouštěli domácí k míči. Pak přišla rána. Domácí rychle rozehráli, míč nebyl v klidu, jak pravidla nařizují. Rozhodčí hru pustil a dlouhým nákopem se dostal míč k domácí desítce, který hattrickem dokonal své střelecké hody.
Naši se ale nevzdávali a vytvářeli si stále slibnější šance. Sabota z metru přestřelil, Kalousova dalekonosná rána z 20 metrů skončila na břevnu. Slibnou příležitost trestuhodně zahodil i Hůlka, který se ocitl sám před brankářem a míč mu „odevzdal“ do náruče. Přímý kop Kučírka trefil spojnici tyčí. Dostávali jsme se před branku domácích stále častěji ale … buď byla brána začarovaná, nebo našim střelcům zvlhnul střelný prach. V 85. minutě se hráči i fanoušci dočkali. Po krásné kombinaci bratrů Fišerů se Michal Fišer prosadil a korigoval výsledek na konečných 3:1.
Tento gól ale přišel pozdě a domácí už nepřipustili nějaké drama. Soupeř měl více štěstí a slova našeho trenéra byla výmluvná, cituji: „pořád trénujeme zakončení a pořád k tomu přistupují kluci laxně. Pak je to vidět při zápase. Tohle se prostě musí dávat“.
Snad si z toho vezmeme ponaučení do příštího zápasu v neděli 22. 4., kdy hostíme Lukovou. K dispozici už by měli být Janeček, Honzák i L. Kalous. Určitě bych chtěl hráčům a trenérovi poděkovat za bojovnost a nasazení a popřát, aby se to štěstíčko přiklonilo na naši stranu.                                        K. Mitvalský

FAKTA:
Sobota 14.4.2012 v 16.00
ALBRECHTICE – SOKOL KLÁŠTEREC N. ORL. 3:1 (2:0)

Sestava: Hruša - Kučírek, Nekoranec, Hůlka, Rous - Michalička, Fišer M., Kalous R.,  Fišer  P. - Sabota, Křen.

0.  – prohraný los nás nutí první půli hrát proti silnému větru
3 – přímý kop Klášterce, Kučírek, Míra Křen těsně nad…
5 – přímý kop domácích, nic z toho
8 – špatná domluva Kučírka a Hrušy, naštěstí aut….
11 – závar před bránou Klášterce, nic….
12 – přímý kop Albrechtic, nic z toho ….
14 – po naší chybě přichází centr na velké vápno, gólman vybíhá, střela pomalá k tyči – 1:0
19 – roh domácích, Klášterec odvrací …
20 - přímý kop domácích, nic se neděje
25 – roh Klášterce, Křen střílí k tyči do obránce, dorážka M. Fišer hlavou nad…

49 – šance našich, ale je to zadrbaný…
52 – Střela z pravé strany nebo spíš centr M. Fišera z nulového úhlu, břevno…
53 – střela P. Fišera z vápna, mimo..
58 – Domácí rychle rozehrávají po faulu, míč nestojí na místě, rozhodčí hru pouští, závar- 3:0