Fotbal
16 čvn 2024 16:00
Fotbal

Dobrý fotbal bez bodu: Klášterec - Helvíkovice 3:4

Hrálo se poslední podzimní kolo. Relativně pěkné počasí, dobrý trávník a zápas dvou blízkých vesnic přilákal vzhledem k ročnímu období nečekaně vysokou návštěvu. Zejména od Žamberka přijelo hodně aut. Jakoby věděli, proč k nám vážit cestu: viděli pěkný fotbal a odvezli si tři body.

Soupisky obou mužstev nebyly bez zajímavosti. Klášterec se konečně sešel ve skoro kompletním složení, čehož trenér Černoch využil k změnám v sestavě. Nastoupil Honza Bartoš, před týdnem ještě o berlích, naopak silnou (tentokrát) lavičku náhradníků obsadili např. M. Fišer, Nekoranec nebo Šroler. Helvíkovice vsadili na zkušenost – na celé soupisce nebyl kromě brankáře hráč mladší 30 let! Ba dokonce 4 hráči se pohybují kolem čtyřicítky. Jenže většina z nich má zkušenosti ze soutěží o několik tříd vyšších a během zápasu to na hřišti patřičně ukázali.

Už ve 2. minutě jsme vyrobili chybu v obraně, která skončila rohovým kopem a z něj se Malečkovi zblízka podařilo prostřelit brankáře Hrušu. Po dvou slabých pokusech Křena přišla 7. minuta, únik hostujícího hráče od půlky hřiště a druhý gól v naší síti. Už to vypadalo na debakl. Ale naši nepodlehli depresi, zvýšili obrátky a už za 3 minuty Roman Kalous svým obvyklým krásným způsobem ze střední vzdálenosti snížil. Za dalších 12 minut se konečně po mnoha podzimních spálených šancích podařilo trefit Křenovi a bylo srovnáno. Pak ale naši trošičku polevili. Hrál se vyrovnaný souboj, naši chtěli, hosté byli šikovnější, šance se střídaly, až se ujala ta poslední v 1. poločase – bohužel Helvíkovic.

Druhá půle začala skvělým zákrokem Hruši, ale radovali se domácí. Křen se opět trefil! Pokračovalo se relativně kvalitním fotbalem. Naši se snažili, běhali, měnili místa na hřišti, Helkovice ale hráli s přehledem, zkušeně, bez zbytečného pohybu, čekali na chybu. Ta přišla 8 minut před koncem. Když už se zdálo, že uvidíme v praxi pravidlo o penaltách v případě remízy, získali hosté rohový kop, ten si zopakovali a napodruhé opět získali vedení. Jenže do konce zbývalo už jen 7 minut ….

Klášterec předvedl tentokrát jeden z nejlepších výkonů podzimu. Jenže na zkušené borce ze Žamberka – Helvíkovic to bohužel nestačilo. Tím jsme uzavřeli podzimní bilanci na 12 bodech z 11 zápasů, se skóre 19:28, což stačí pouze na 10. místo. Ovšem v několika zápasech včetně tohoto posledního jsme si dokázali, že fotbal hrát umíme a když přes zimu pořádně potrénujeme, nemusíme budoucnost vidět černě. Koneckonců, loni jsme po podzimu měli jen o 3 body víc a na jaře jsme hráli o postup.

Sestava: Hruša – Rous, Kučírek, Hůlka, Michalička (62. Šroler) – Mitvalský, R. Kalous (89. Franěk), P. Fišer – Sabota (80. Honzák), Křen, J. Bartoš
Připraveni: M. Fišer, L. Kalous, Nekoranec, Bříza
Trenér: M. Černoch Vedoucí mužstva: S. Divíšek
Branky: Křen 2, R. Kalous – Štěpánek R. 2, Maleček, Menzel
Rozhodčí: Budina – Vejda, Ropek
ČK: 0:0 ŽK: 2:3 Diváků: 150

Jak šly minuty:
2. Po chybě v obraně vyráží Hruša střelu na roh, z něj míč na vzdálenější tyč a Maleček dostává míč ze 3 m pod skákajícího brankáře – 0:1
5. Po centru do vápna hlavička Křena
6. Další pokus Křena, ale přehození míče na pravačku ho zbrzdilo a brankáře nepřekvapil
7. Po rychlé akci založené na půlce hřiště zvyšují Helvíkovice Menzelem na – 0:2
10. Přímý kop našich do obránce, míč se odráží k Romanu Kalousovi k hranici vápna a - 1:2
11. Mírná střela Saboty, ale díky teči přinesla roh.
16. Křen je při střelecké chuti, ale slabší střelu brankář chytá
23. Další akci Klášterce, Patrik Fišer centruje do vápna, Křen bez přípravy z 15 metrů překvapuje brankáře trefou k tyči.
27. Aktivní je i Sabota, střela ale vysoko nad.
31. Velká naše šance, pokus o lob ale skončil míčem vysoko nad.
35. Pohyblivý Mitvalský se dostává na dostřel, rána jde těsně vedle
38. V šanci také hosté, obrana na poslední chvíli míč ukopla.
40. Podruhé v šanci také třetí útočník Honza Bartoš.
42. Šance hostů skončila pádem, rozhodčí penaltu nepískl s odůvodněním, že si pro ní hráč očividně nevynuceně šel.
46. Michalička nemá svůj den a jeho chyby využívají hosté k brance do šatny – 2:3

48. Helvíkovice se dostávají k rohovému kopu, z něj nic
49. Velká příležitost hostů, Hruša vyráží bombu z šestnáctky
51. Křen se trefuje podruhé a podruhé srovnává – 3:3
53. Helvíkovice rohy umí, tentokrát hlavička končí na břevnu
54. Sabota získává rohový kop, z něj nic.
58. Další roh Helkovic, Hruša vyboxoval
62. Střídání Helvíkovic, nastupuje kdysi u nás hostující 43 letý Jirka Schraiber
63. Střídání našich, za Michaličku nastupuje Šroler
65. Šroler hned zkouší brankáře střelou po rohu.
67. Střelu z dálky zkouší Patrik Fišer, brankář na místě
69. Střela J. Bartoše končí ziskem rohu.
76. Šance hostů, lob nevyšel
80. Střídání našich, po několikaleté pauze jde na hřiště Honzák. Hned ukázal své typické sprinty.
82. Rohy Helvíkovice umí. Z prvního získali další a z něj už dnes podruhé skórovali – 3:4.