Z Rudoltic zase nic: Rudoltice - Klášterec 3:0

K předposlednímu letošnímu zápasu jsme zajížděli do Rudoltic. Tady se nám tradičně nedaří, nepamatuji, že bychom tu někdy získali aspoň bod. Tentokrát jich máme celkově dost málo a postavení obou mužstev v tabulce bylo vyrovnané, proto jsme doufali, že se alespoň o bodík popereme. Jenže: hrálo se v sobotu, což vždy několik hráčů vede k omluvě z pracovních či jiných povinnosti (tentokrát Rous, Honzák), pořád máme hráče na marodce (oba Bartošové, Hůlka), někteří nastoupili po delší absenci (Kučírek). Navíc si několik mladších hráčů opět nedokázalo odříct před zápasem noční zábavu. Zřejmě se domnívají, že to je ten správný přístup k odpovědnosti vůči družstvu i k životosprávě. Tím víc je škoda pokračující absence Janečka.

Na hřišti důsledky shora uvedeného byly samozřejmě vidět. Nelze říci, že by se naši nesnažili, nechtěli uhrát slušný výsledek. Ale někdy chybí souhra, někdy chybí víc fyzičky, někdy neposlouchají nohy. Tentokrát často neposlouchal ani míč, který si na hrbolatém trávníku plném drnů odskakoval kam chtěl. Bohužel někdy chybělo i trochu odpovědnosti, např. útočníci nebrání, zbytečná žlutá za chybějící chránič apod.

V 1. poločase se našim dařilo odehrát většinu času na půli domácího celku. Tlačili se dopředu, dostávali se do vápna, stříleli i z dálky, ale vyložených šancí si vytvořili jen pár. Několikrát zradil právě nečekaný odskok míče při přihrávce po zemi nebo při vedení míče. Naopak domácí jakoby nikam nespěchali a pak dvakrát udeřili z rychlých brejků, kdy se jim už u půlící čáry podařilo přečíslit naši obranu a pak nedat šanci našemu brankáři.

Druhý poločas byl podobný, snad jen s tím rozdílem, že naše územní převaha už nebyla příliš vidět, šance byly vyloženější, ale chybělo aspoň trochu štěstí a branku se nám dát nepodařilo. Domácí byli také skromnější a přidali už jen jeden gól, když příležitostí měli také dost.

Co dodat? V neděli 23.10. už v 15.30 nás čeká poslední zápas, ve kterém hrajeme doma s Helvíkovicemi. Případný úspěch bude znamenat stejný počet bodů jako po minulém podzimu, neúspěch pak dosti neklidné spaní přes zimní přestávku. Věřme tedy, že hráči se na závěrečný zápas patřičně připraví, najdou dost sil a potěší nakonec jak sebe tak i trenéra, realizační tým i fanoušky. Zasloužili by si to všichni.

FAKTA z utkání:
Sestava: Hruša – Nekoranec (83. L. Kalous), Kučírek, R. Kalous, Michalička – M. Fišer, P. Fišer, Mitvalský, Sabota (66. Franěk) - Křen, Šroler (77. Šimek)

18. Po centru P. Fišera náš roh, střela opět nesedla (drny na hřišti),
22. Po chybě na pravé straně obrany kousek od půlící čáry 4 útočníci na 2 naše obránce, rychlý únik a – 1:0,
26. Střela P. Fišera k tyči, brankář vyráží na roh, z něj nic,
29. Po našem rohu postupně tři střely z vápna, ale všechny zblokovány obránci,
30. Střela soupeře
32. Střelu Saboty gólman vyráží na roh,
34. Sabota si na rohu vápna neporadil s hrbatým terénem, namísto přihrávky přichází o míč a nechává protihráče utéci i s míčem, útok nezastaví ani Mitvalský a během pár vteřin namísto naší šance loví Hruša míč podruhé z brány – 2:0,
37. Přímý kop Klášterce, střela nedůrazná,
38. Dobrá palba M. Fišera, gólman musí likvidovat nadvakrát,
43. Přímý kop domácích, střela do zdi a od ní s tečí domácího hráče do autu.

49. Střela domácích vedle,
50. Pěknou střelu Saboty vytáhl domácí brankář na roh,
52. Dopouštíme se další chyby a Rudoltice chyby trestají – 3:0. Můžeme se obávat debaklu,
55. Střela Křena, ale tomu není souzeno dát branku, gólman vyrazil,
62. Střelu Rudoltic vyráží Hruša na roh, po něm střela vedle,
64. Snaha Patrika Fišera končí střelou nad,
65. Snaží se i druhý Fišer, ale také těsně nad,
66. Střídáme, Za Sabotu nastupuje Franěk.
68. Hlavička domácích vedle,
74. Přímý kop Rudoltic z hranice vápna (faul to byl ovšem velmi diskutabilní), vysoko nad,