Fotbal
16 čvn 2024 16:00
Fotbal

Důležité body: Klášterec - Boříkovice 3:1 (1:0)

Po prohře z posledního zápasu a problémech se sestavou nás čekal doma nesnadný soupeř. Boříkovice jsou sice aktuálně na posledním místě, ale vzájemná bilance vyznívá jednoznačně, ani jedna výhra proti tomuto soupeři. Tentokrát měl i přes velkou marodku (nově Honza Bartoš a Kučírek, nadále Hůlka) trenér Černoch z čeho vybírat (k dispozici již byl M. Rous a R. Kalous), a tak byl pohled na střídačku o něco veselejší. To vše slibovalo velmi zajímavou podívanou a vzhledem ke konkurenci televizní Velké parubické početní diváci se měli na co dívat.

Klášterečtí začli aktivně, v úvodu zápasu hosty k ničemu nepouštěli a sami si vytvořili několik slibných šancí. Jako vždy však bez brankového vyjádření. Tedy až na 27. minutu, kdy se po rohu trefil M. Fišer. To však bylo ze strany domácích do poločasu vše. Zato hosté po obdržené brance ožili a dostávali se do zápasu. Vytvořili si několik slibných šancí a jednu stoprocentní. Naštěstí produktivita není také jejich silnou stránkou a tak se šlo do kabin za stavu 1:0. Úroveň fotbalu v 1. půli odpovídala postavení obou mužstev v tabulce. Kombinace se nedařila, individuálních technických kousků jsme moc neviděli, fyzička také není vždycky optimální. Naši byli o něco fotbalovější, ale bylo na nich vidět, že díky zraněním a návratům některých hráčů na hřiště po delší době na sebe nejsou zvyklí, někdy se navzájem hledali, někdy zase byli u míče dva.
Druhý poločas byl přehlídkou nepovedených a slabých střel nebo naopak dobrých zákroků brankáře hostí. Bylo jen otázkou času, kdy se také prosadí hosté, kteří hrozili z rychlých protiútoků. Naštěstí se domácím podařilo v 59. minutě zvýšit svůj náskok na dvě branky, kdy směr střely P. Saboty změni D. Šroler - 2:0. Hostům se však podařilo po chybě obrany v 71. minutě snížit a tak se schylovalo k velmi dramatickému závěru. Další minuta to jen potvrdila, když se po další chybě řítil hráč hostí sám na brankáře. Se šancí však naložil prachbídně a jeho lob skončil v rukavicích domácího brankáře. To však bylo ze strany hostí již vše a šance měli spíše domácí, kterým se nakonec podařilo 3 minuty před koncem přidat pojišťovací branku. Po centru na vzdálenější tyč se hlavou trefil střídající J. Šimek, pro kterého to byl premiérový gól. Tři body jsou vzhledem k vývoji tabulky velmi důležité. Rybník je suveréně na prvním místě, bez jediné porážky. Ovšem 5 bodů na druhého není až tak velký rozdíl a tak věřme, že se podaří urvat z poslendích dvou zápasů ještě nějaké ty body a přezimovat se bude spíše ve vrchní části tabulky.

Sestava: J. Hruša – Š. Nekoranec, R. Kalous, P. Michalička, J. Franěk (61. M. Rous), K. Mitvalský, M. Fišer, P. Fišer, D. Šroler (90. J. Bříza), P. Sabota, M. Křen (84. J. Šimek)

72. hosté snižují po chybě obrany - 2:1
75. šance hostí, útočník sám na brankáře, lob se mu však nevydařil - Hruša chytá