Přestřelka se špatným koncem: Klášterec - Rybník 3:6

Divácky pohledný zápas se spoustou branek a trochu krutý výsledek pro domácí Klášterec. Klášterečtí nastupovali proti prvnímu celku soutěže s velkou marodkou, když chybělo 5 členů základní jedenáctky. což donutilo trenéra vzít si dres. I přes to začali velmi aktivně a vytvořili si v úvodu dvě téměř 100% brankové příležitosti.

Hostující brankář však svůj tým podržel. Domácí mohli úvodní nevyužité šance hodně mrzet, jelikož soupeř se během 2 minut dostal do vedení 0:2 po chybách domácí obrany. Klášterečtí se však nevzdali, zapnuli na vyšší převodový stupeň , zlepšili se v obraně (zvláště přes Michaličku nikdo nepřešel), začalo se dařit i střelecky a do poločasu otočili výsledek na stav 3:2.

Druhý poločas začal vyrovnaně se šancemi na obou stranách. Domácí však s postupem času přestávali běhat a tak se míč rychle vracel do obraného pásma, kde nejistá obrana opět vyprodukovala chybu a hosté ji nemilosrdně potrestali. Domácí Klášterec však tato branka neprobudila a tak soupeř udeřil podruhé a ujal se opět vedení 3:4. Zdálo se, že našim došli po boji v 1. půli v 2. poločase síly. Po čtvrté brance se sice trochu probudili, ale hosté již drama nepřipustili a potrestali děravou domácí obranu dalšími dvěma brankami v závěru utkání.

Hráči Rybníku potvrdili, že první místo v tabulce není náhoda, byli lepší v technice, častokrát rychlejší, fotbalovější. U nás bylo vidět, že i přes široký kádr je ztráta 5ti hráčů základní sestavy přeci jen moc velké oslabení. Nicméně výkony letošní sezóny nejsou příliš přesvědčivé a bude nutné hodně zabrat, aby se přiblížily alespoň standardu loňské sezóny. První příležitost nás čeká v Králíkách, další v Kerharticích, až za 3 týdny budeme hrát opět doma. Snad do té doby rozšíříme bodové konto. Bude to však těžké, protože nejméně 3 hráči jsou zraněni dlouhodobě, jejich absence se bude počítat na týdny, možná měsíce (T. Bartoš, Rous, Šroler). Mladíci mají možnost ukázat, zda zkušené hráče jsou schopni nahradit.

Klášterec n. Orl. - Rybník 3:6 (3:2)
Neděle 04.09. 16.00

Sestava: J. Hruša, O. Kučírek (70. M. Černoch), J. Franěk (78. L. Kalous), J. Bartoš, P. Michalička, P. Fišer, M. Fišer, Š. Nekoranec (20. J. Hůlka), R. Kalous (60. Mitvalský), P. Sabota, M. Křen

16. po šanci hostí gól 0:1
18. po odraženém míči další branka hostí 0:2, domácí brankář se nedohodl s obranou