Svobodní vs Ženatí 5:3 (0:1)

Příjemné nedělní odpoledne a zápas letošního roku je tady.....SVOBODNÍ vs ŽENATÍ. Letos s nádechem oslav dvou šedesátníků - Tondy Mlynáře a Luboše Černocha, kteří měli tu čest, provést slavnostní výkop.

Hrál se zápas, který měl solidní kvalitu a nasazení jednotlivých hráčů by mohlo být příkladem našim fotbalistům. Ženatí měli od začátku zápasu lehce navrch, svou převahu však né a né proměnit v branku. V prvním poločase spálili nejméně šest tutovek, ale gól se jim povedl až když běžela již 35. minuta zápasu. Do poločasu se již nikdo netrefil, což není v těchto zápasech tak obvyklé.

Je vidět, že oba týmy zapracovaly během roku na taktice a tak se hrálo hodně zodpovědně a takticky. Podepsali se na tom jistě i hrající trenéři Martin Sabota (ten už ale doma podléhá vlivu ženské, takže příště – šup k ženatým) a Pepa Terry Rous. Na hřišti letos chyběl strůjce mnoha legrácek Michal Stůj, o to více se tak hráči mohli věnovat hře. Hrálo se ovšem slušně, rozhodčí Moravec byl v podstatě bez práce a nedošlo, pokud je známo, ani k žádnému zranění.

Druhý poločas přinesl již více vzrušení a především branek. Během 13. minut se skóre vyšplhalo na stav 2:2. Ženatým začala s přibývajícím časem pomalu docházet síla a zásoby piva na střídačce také, takže svobodní začali pomalu přejímat otěže zápasu do svých rukou a během 17 minut odskočili na rozdíl tří branek 5:2. Ženatí se nevzdávali, ale už dokázali pouze korigovat z pokutového kopu na 5:3. Pravděpodobně poprvé v novodobé historií tak svobodní vyhráli. Budou aspoň mít chuť hrát i příští rok. Možná jim k vítězství pomohlo asi tak 16 hráčů, zatímco ženáči měli na lavičce hráče jen dva. A to ještě brankáře a několik dalších hráčů „koupili“ od svobodných.

A co individuální výkony? Skoro každý rok se objeví někdo, kdo by mohl z fleku odejít s registračkou. Letos k hvězdám patřili Michal Nestrachal za svobodné, který dal 2 góly + penaltu a jeho levé křídlo bylo vždy nebezpečím. Dařilo se např. i Zdenku Kalousovi, svůj um kdysi registrovaných hráčů předvedli Pepa Rous, Martin Sabota a Michal Černoch. A věřme, že hlavně obránci z našeho „áčka“ okoukali styl jubilanta Tondy Mlynáře – přes jeho pozici obránce nepřešlo snad nic!

Následovali tradiční pokutové kopy, které letos ovládli svobodní, když vyhráli poměrem 7:5.