Klášterec nad Orlicí 34, Klášterec nad Orlicí, 561 82, IČO: 61234699, č.ú.: 123127888 / 0300

Nejbližší akce HOKEJ

Žádné události

Video záznamy Hokej

Příliš mnoho vyloučených, ale: Sokol Klášterec - Tatenice 4:3

Den po oslavách příchodu roku 2017 nastoupili hokejisté TJ Sokol Klášterec nad Orlicí ke svému desátému utkání 3. ligy 1. kola soutěže Holba LHL. Jeho soupeřem byli hokejisté z Tatenice, s nimiž hrál Klášterec zatím tři utkání s bilancí jednoho vítězství a dvou porážek. Bohužel se musel obejít bez nemocného brankáře Michala Moravce, místo něj nastoupil do branky Miroslav Křen, a musím říct, že chytal výborně. Dále chyběli Pavel Michalička, Petr Kavka, Tomáš Brůna, Miloš Rous, Jan Křivohlávek (ten se postavil na místo trenéra) a David Král. Na vině byla většinou nemoc. S odřenýma ušima však Klášterec nakonec dva body získal.

Téměř celou první třetinu hrál Klášterec v početní nevýhodě, dvakrát byl vyloučen za zdržování hry a třikrát za zbytečné fauly. Všechna oslabení ale odehrál výborně a dokonce v nich dvakrát skóroval. Pomohly mu k tomu i chyby soupeře, který se dlouho nemohl do utkání dostat.

V druhé třetině bylo ale všechno rázem jinak. Tatenici se začalo dařit, naopak Klášterec začal více chybovat. Z jednoho velkého závaru dokázali tateničtí hokejisté vytěžit kontaktní branku. Klášterci se hodně nedařily přesilové hry (jednu hrál v první třetině, dvě možnosti dostal právě v druhé třetině), hodně byly na vině nepřesná střelba, nepřesné přihrávky a chyby obránců. V poslední pětiminutovce druhé třetiny padlo ještě na každé straně po jednom gólu.

V třetí třetině si tateničtí hokejisté vytvořili velký tlak, jehož výsledkem byl vyrovnávací gól. Klášterec nadále chyboval v obraně, několikrát nechal jet samotného útočníka soupeře na gólmana, ten však tyto šance dokázal zneškodnit. Necelých sedm minut před koncem však vstřelil branku, která byla nakonec vítězná.

Hokejisté Klášterce si tedy hned v prvním utkání roku 2017 připsali dva body. Uvidíme, zda si v příštím utkání připíšou další, v neděli 15.1.2017 je od 16:45 čekají Sršni ze Zábřehu. Můžete přijít fandit, pokud se vám bude chtít.

Sokol Klášterec - Tatenice 4:3 (2:0 1:2 1:1)
Branky: Petr Kavka st., Jaroslav Keprta, Ladislav Šplíchal 2
Hráno: 2.1.2017 od 21:45