Nejbližší akce HOKEJ

Žádné události

Video záznamy Hokej

Rozhodčí + videozáznam = 0 bodů: Sokol Klášterec - Sloni D. Morava 4:5

Dne 10.1.2016 nastoupili hokejisté TJ Sokol Klášterec nad Orlicí ke svému desátému utkání 3. ligy 1. kola soutěže Holba LHL a zároveň prvnímu utkání v novém roce 2016. Soupeřem byl tým HC Sloni Dolní Morava. V LHL se Klášterci proti tomuto soupeři spíše nedařilo, ze dvou utkání odehraných v sezóně 2014/2015 měl bilanci 0 - 1 - 1 (vítězství - remíza - porážka). Toto byl tedy třetí vzájemný zápas a Klášterec jej chtěl odehrát co nejlépe.

První třetina nezačala pro Klášterec dobře, protože Sloni již ve 3. minutě otevřeli skóre. Za další čtyři minuty to již bylo o dvě branky, hráči Klášterce se však hodně rozčilovali kvůli údajnému ofsajdu. Ve 12. minutě se však mohli radovat z kontaktního gólu, který se jim podařilo vstřelit v ponechané výhodě po faulu na Josefa Rouse. Jinak v této třetině měli spíše problémy, soupeř dobře forčekoval, měl více šancí. V 18. minutě Sloni opět zvýšili svůj náskok na dvě branky po hrubé chybě Klášterce při pokusu o vyhození puku z obranného pásma. Po první třetině to tedy s Kláštercem nevypadalo zrovna růžově.

Druhou třetinu začal Klášterec naopak výborně a hned asi po 47 sekundách snížil ztrátu ze dvou branek na jednu. Zhruba v polovině utkání dostal možnost zahrát si v početní převaze, žádnou šanci na skórování si však nevytvořil a musel dávat pozor, aby soupeř neujel. Ve 14. minutě měl Milan Faltus možnost provádět trestné střílení, brankář Slonů však nezaváhal a puk zastavil vytrčenou holí. Bohužel i zde se uplatnilo pravidlo "nedáš, dostaneš", v 17. minutě Sloni opět zvýšili náskok na dvě branky (gólman Michal Moravec měl zakrytý výhled, vůbec nic neviděl). Jenže Klášterec se nepoložil a bleskurychlá odpověď na sebe nenechala dlouho čekat.

Třetí třetina začala přesilovou hrou soupeře, protože na konci 2. třetiny byl Petr Kavka st. vyloučen na 2 minuty za faul kolenem. Protože jsem na to hrozně špatně viděl, tak jsem si myslel, že to byl bodyček. Naštěstí se Klášterec dokázal ubránit. V 8. minutě však Sloni opět udeřili, když Klášterec úplně zapomněl na hráče č. 8 a ten pohodlně objel branku a zasunul za bezmocného Michala Moravce. Šance se poté střídaly na obou stranách, ovšem v poslední minutě se děly věci. Nejdříve byl bolestivě zasažen Milan Faltus. Poté 17 sekund před koncem hokejisté Klášterce vstřelili kontaktní gól a to je hodně nabudilo. Zkusili hru bez brankáře a 4 sekundy před koncem dostali puk do branky popáté. Ovšem radost byla předčasná, v hlavní roli byl opět rozhodčí. Nejdříve se radil s dvěma diváky, kteří stáli u trestné lavice, poté po dlouhých debatách s hokejisty poprvé v dějinách LHL přijel za mnou zhlédnout videozáznam se spornou situací a nakonec vyrovnávací gól Klášterce bohužel neuznal. Údajně bylo na vině postavení útočícího hráče v brankovišti, protože se vhazovalo ve středním pásmu, někteří to však mohli vidět jinak. Takže bilance Klášterce proti Slonům z Dolní Moravy po tomhle odehraném utkání je nyní 0 - 1 - 2, nezbývá tedy nic jiného než bodovat ve zbývajících třech zápasech 1. kola, čekají nás týmy CGT Light Lanškroun, Wild Band Zábřeh a Červená Voda.