Klášterec nad Orlicí 34, Klášterec nad Orlicí, 561 82, IČO: 61234699, č.ú.: 123127888 / 0300

Nejbližší akce HOKEJ

Žádné události

Video záznamy Hokej

Sokol Klášterec v 5. finálové lize Holba LHL

V posledním lednovém týdnu sehráli hokejisté TJ Sokol Klášterec nad Orlicí poslední dvě utkání 3. ligy 1. kola soutěže Holba LHL, a to s týmy Wild Band Zábřeh a Červená Voda (tento tým byl nováčkem soutěže). Klášterec měl ještě šanci postoupit do 4. finálové ligy, hodně jim k tomu pomohla Horní Čermná, která porazila Sršně ze Zábřehu 5:4, tým, který se držel na postupovém čtvrtém místě s jednobodovým náskokem na páté AHK Jedlí a dvoubodovým náskokem na šestý Klášterec, ale měl již odehrané všechny zápasy, kdežto AHK Jedlí mělo k dobru jeden zápas a Klášterec dva zápasy. Potřeboval k tomu ale v obou zápasech bodovat, celkově nejlépe za čtyři body, což se bohužel nepodařilo.

Sokol Klášterec - Wild Band Zábřeh 4:1 (0:0 1:1 3:0)

Protože si Klášterec na utkání vzal modré dresy, Wild Band si dresy kvůli rozlišení oblékl naruby, protože je měl rovněž modré. Utkání bylo od začátku vyrovnané, i když se zdálo, že herně je lepší Wild Band. Oba týmy dlouho usilovaly o to, kdo dá první gól. Povedlo se to až ve druhé třetině, konkrétně v 8. minutě, a to Klášterci. Ovšem asi o 7 minut později soupeř vyrovnal hned po vhazování. Klášterec pak dostal možnost hrát přesilovou hru, jejíž část si přenesl do třetí třetiny, bohužel se mu početní výhodu nepodařilo využít. Přesto dokázal ve 3. minutě vsítit druhou branku. I když Wild Band dokázal několikrát zahrozit, Klášterec si svůj náskok hlídal, herně byl lepší a ještě dalšími dvěma góly si zajistil vítězství v tomto utkání a velkou naději na postup do 4. finálové ligy.
Branky:
Milan Faltus, Pavel Michalička 2, Petr Křivohlávek
Hráno:
26.1.2016 od 21:15

Sokol Klášterec - Červená Voda 4:5 (0:4 2:1 2:0)

Bohužel se krutě nepovedla první třetina, Klášterec v ní nadělal plno hrubých chyb a nováček z Červené Vody jej za to čtyřikrát potrestal. Když dostal Klášterec zhruba v polovině druhé třetiny pátý gól, vypadalo to, že je definitivně rozhodnuto. Dokázal se ale ještě vzchopit a dvěma góly, z toho jeden dal v oslabení, vykřesal malou jiskřičku naděje. Necelé 2 minuty před koncem hrál soupeř opět přesilovou hru, ale těsně před druhou sirénou fauloval a do třetí třetiny se šlo ve čtyřech na obou stranách. Klášterec hned na jejím začátku dokázal vstřelit dva rychlé góly, z toho jeden v přesilové hře, a jeho naděje na postup do 4. finálové ligy ještě vzrostla. Potřeboval k tomu ale vstřelit aspoň vyrovnávací gól, což se mu, i když měl na to dostatek času, bohužel nepodařilo. Do 4. ligy tak postoupil tým AHK Jedlí, který si v posledním utkání poradil s Černovírem 4:1, Klášterec skončil celkově na šestém místě, i když měl stejnou bilanci i počet bodů jako tým Sršni Zábřeh, tam však rozhodoval vzájemný zápas, který Klášterec prohrál. Šesté místo pro Klášterec znamenalo tedy 5. finálovou ligu s názvem "Holba Kvasnice".