Bažantova loutkářská družina (meotarové divadlo)
22 čvn 2024 17:00
Noc sokoloven - koncert Bombarďák

Body nepřinesl ani mohutný finiš, Klášterec vyklidil pozice

Náročný florbalový víkend pokračoval nedělním druhým kolem Florbalové ligy Orlických hor. Většina hráčů Klášterce nad Orlicí si florbalu užila do sytosti. V sobotu odehráli šest zápasů (120 minut) a v neděli je čekaly dvě utkání (60 minut). Velká část si navíc nenechala ujít televizní přenosy české florbalové reprezentace na Mistrovství světa 2018 v Praze.

Sokol Klášterec nad Orlicí x Panthers (Městečko Trnávka) – 2:3

Herní den začal v neděli opravdu hodně časně ráno. Florbalisté vyjížděli od kostela v Klášterci nad Orlicí ještě pod rouškou tmy. První buly rozhodčí odpískal přesně v 7:50. Asi i to byl důvod, proč herní tempo nebylo nijak vysoké. Ba naopak, bylo přímo ospalé.

Partie byla relativně vyrovnaná, ale soupeři z Trnávky lépe stříleli. Postupně si vybudovali luxusní náskok tří branek. Nakonec se ale strachovali o výsledek do poslední minuty. Klášteráci začali více nastřelovat míčky na branku, kde úspěšně clonil Ondřej Kolda. Postupně gólmana prostřelil Martin Skalický a Lukáš Honzák. K vyrovnání nebylo daleko. Nakonec se to však florbalistům z Klášterce nepovedlo a museli skousnout těsnou prohru.

Sokol Klášterec nad Orlicí x Červená Voda – 0:5

Mělo to být vyrovnané utkání, ale nebylo. Florbalisté Červené vody byli lepší. Lépe si podrželi míček, lépe si nahráli, a hlavně lépe zakončovali. V některých okamžicích sice hráči Klášterce ohrozili soupeřovu branku, ale žádný pokus neprošel za gólmanova záda. Konečné skóre bylo z pohledu Sokolu Klášterec 0:5. Červená Voda si za vítezství připsala dva body a přeskočila v tabulce Sokol Klášterec nad Orlicí.

Sestava: Martin Janeček (G), Martin Skalický, Daniel Brůna, Jan Králík, Zdeněk Kalous, Lukáš Honzák, Lukáš Fišer, Ondřej Kolda, Filip Brůna. Gabriela Obermajerová, Martin Bílek (senior), Adam Kalous